Szkoła Podstawowa nr 38 im. Zdobywców Wału Pomorskiego w Bydgoszczy
Start
Przegląd artykułów w sekcji
Jak opiekować się pupilami? Utwórz PDF Drukuj

We wtorek 18 października na lekcje w klasie 3c przyszły nie tylko dzieci. Niektórzy uczniowie przynieśli ze sobą swoje ukochane zwierzątko, gdyż uczyliśmy się w tym dniu jak opiekować się naszymi pupilami.

 
KONKURS DLA UCZNIÓW KLAS 0- 3 I ICH RODZICÓW! Utwórz PDF Drukuj

UWAGA! UWAGA!

OGŁASZAMY KONKURS DLA UCZNIÓW KLAS 0- 3

I ICH RODZICÓW!

CELE KONKURSU:

- POZNANIE RÓŻNORODNYCH  WARZYW I OWOCÓW;

- DOSKONALENIE UMIEJĘTNOŚCI PLASTYCZNYCH;

- ROZWIJANIE WYOBRAŹNI, POMYSŁOWOŚCI I INWENCJI

   TWÓRCZEJ;

ZADANIE KONKURSOWE:

WSPÓLNE WYKONANIE PRZEZ DZIECKO I RODZICA KUKIEŁKI Z RÓŻNYCH OWOCÓW I WARZYW

TERMIN:

PRACE SKŁADAĆ W SALI 2 LUB 101 DO 2 LISTOPADA

OCENA PRAC KONKURSOWYCH:

WYKONANE KUKIEŁKI BĘDZIE MOŻNA PODZIWIAĆ NA WYSTAWIE POKONKURSOWEJ W STOŁÓWCE SZKOLNEJ. NAJCIEKAWSZE PRACE  ZOSTANĄ NAGRODZONE DYPLOMAMI I NIESPODZIANKAMI PODCZAS PODSUMOWANIA AKCJI „AKTYWNIE PO ZDROWIE”.

 
Warsztaty Obwoźnej Pracowni Mydła Utwórz PDF Drukuj

 W dniu 22 października w świetlicy szkolnej odbyły się Warsztaty Pracowni mydła. Prowadzący warsztaty pan Adam i pani Paulina opowiedzieli nam o czasach, kiedy mydło nie było czymś tak codziennym jak dziś. Zaprezentowali różne rodzaje mydła, a na końcu wszyscy uczestnicy stworzyli swoje unikalne mydło. Każdy mógł wybrać sobie kolor i zapach oraz kształt mydełka.
Warsztaty bardzo się podobały i dzieci z  zapakowanymi mydełkami i wypiekami  na twarzy opuszczały świetlicę.
W grudniu zapraszamy  ponownie na Warsztaty Mydlarskie. Pozostałe zdjęcia kliknij tutaj.
 
Zmieniony ( 24.10.2011. )
 
Z wizytą w schronisku dla zwierząt Utwórz PDF Drukuj
6 października 2011 r. uczniowie kl. II B wraz  z wychowawczynią  -Anną Bukowską odwiedzili Schronisko dla Zwierząt w Bydgoszczy mieszczące się przy ul. Grunwaldzkiej 298 . Będąc na miejscu uczniowie przekazali pokarm oraz zabawki zgromadzone dzięki akcji zorganizowanej na terenie szkoły z okazji obchodów Światowego Tygodnia Ochrony Zwierząt. Potem dzieci spotkały się z pracownikiem schroniska, który w interesujący sposób opowiedział o właściwej opiece nad zwierzętami.

Josh Billings napisał: „Pies jest jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego”. Te słowa utkwiły w naszych sercach i myślach na długo. Cieszymy się, że udało nam się pozyskać sporo jedzenia i zabawek dla zwierząt ze schroniska.

Dziękujemy Wszystkim, którzy okazali wielkie serce i przyłączając się do naszej akcji ofiarowali dary dla naszych czworonożnych przyjaciół. Dziękujemy, że również dzięki Wam mogliśmy pomagać.


Anna Bukowska oraz uczniowie klasy 2b
Zmieniony ( 19.10.2011. )
 
Klasa 2a w stylu secesyjnym Utwórz PDF Drukuj

18 października klasa 2 a uczestniczyła w zajęciach plastycznych w Spichrzu przy ul. Grodzkiej 7-11, prowadzonych w ramach cyklicznych spotkań zorganizowanych przez Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy. Uczniowie oglądali wystawę Secesja. Rzemiosło artystyczne oraz wykonywali samodzielnie ozdoby nawiązujące do tego stylu.

Więcej informacji o wystawie, z którą zapoznali się uczniowie pod adresem:

http://www.muzeum.bydgoszcz.pl

 

 

Klasa 2a podczas zajęć plastycznych

 

Zmieniony ( 19.10.2011. )
 
3c w Muzeum Oświaty Utwórz PDF Drukuj
11 października klasa 3c wybrała się do Muzeum Oświaty. Dzieci zobaczyły jak kiedyś wyglądała szkolna izba, jak była wyposażona i jakich przyborów używali uczniowie. Wysłuchaliśmy ciekawej opowieści o nauce w dawnej szkole, o karach stosowanych przez profesorów. Każdy uczeń mógł osobiście napisać dawnym piórem, złożonym z obsadki i stalówki, swoje imię i nazwisko. Wrażeń było sporo.

 
W Filharmonii Pomorskiej Utwórz PDF Drukuj

Uczniowie 3a i 3c podczas poniedziałkowej audycji w Filharmonii Pomorskiej mogli przenieść się w świat bajek. Wszystko za sprawą muzyki z bajek i dobranocek, która rozbrzmiewała na koncercie. Były zagadki i wspólne śpiewanie.

 

Zmieniony ( 19.10.2011. )
 
««  start « poprz. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 205 - 216 z 522
image014.jpg

Twój czas

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
© 2014 Szkoła Podstawowa nr 38 im. Zdobywców Wału Pomorskiego w Bydgoszczy :: Joomla! i Joomla! IE jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.

Template by

www.Ahadesign.eu