Szkoła Podstawowa nr 38 im. Zdobywców Wału Pomorskiego w Bydgoszczy
Start
Przegląd artykułów w sekcji
Nowy plan lekcji Utwórz PDF Drukuj
Opublikowany plan lekcji obowiązuje od 23 stycznia 2012r.
Zmieniony ( 20.01.2012. )
 
Ogólnopolski konkurs na plakat Utwórz PDF Drukuj
UWAGA!!!!!! Ogólnopolski konkurs UWAGA!!! 
Przygotuj Plakat na Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Wykonaj projekt plakatu dowolną techniką (tradycyjną bądź komputerową) i dostarcz go do biblioteki szkolnej do 12 kwietnia 2012r. Na zwycięzcę ogólnopolskiego konkursu czeka nagroda pieniężna i druk plakatu w czasopiśmie „Biblioteka w Szkole”. Na wszystkich uczestników konkursu czekają upominki.

Szczegółowe informacje można uzyskać w bibliotece szkolnej.
Zmieniony ( 18.01.2012. )
 
Wizyta w hospicjum Utwórz PDF Drukuj

 

 

W czwartek 5 stycznia, nasze trzy „świetliki”: Martyna, Maja, Wiktoria odwiedziły Oddział Dziennego Pobytu w Hospicjum im. ks. J. Popiełuszki. Dziewczynki przedstawiły wiersze o tematyce bożonarodzeniowej, a ich koleżanki – skrzypaczki z Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych zagrały melodie kolęd. Po występie nastąpiło wspólne śpiewanie kolęd.

 

 

Zmieniony ( 09.01.2012. )
 
KONKURS PLASTYCZNY "LIST DO ŚW. MIKOŁAJA" Utwórz PDF Drukuj

Z początkiem grudnia MDK nr 4 w Bydgoszczy ogłosił konkurs plastyczny pod hasłem "List do św. Mikołaja". Dla dzieciaków list do Mikołaja nie jest niczym nadzwyczajnym, wszak robią to co roku. Tym razem wyzwaniem było napisać list … w języku angielskim! Uczniowie z klas drugich i trzeciej z zapałem zabrali się do pracy. Drugoklasiści przygotowali kartki świąteczne z życzeniami. Dzieci z klasy 3a napisaly list w języku angielskim oraz przygotowały przepiękny projekt, w którym zostały wykorzystane wybrane prace młodszych kolegów i koleżanek. Praca dzieci wzięła udział w konkursie i choć nie została nagrodzona może zachwycić wielu. Już dzisiaj w uczniach z klas młodszych rozkwitają talenty plastyczny i językowy.

 

 

 


 

 
Fotorelacja z Mikołajkowego Turnieju Szachowego w Sp nr 38 Utwórz PDF Drukuj
Zobacz zdjęcia>>>
 
Międzywojewódzkie Mistrzostwa Juniorów Po-KP Utwórz PDF Drukuj

(Półfinały Mistrzostw Polski Juniorów)

Sztutowo, 15-22.10.2011 r.

Strona turnieju: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2011/ti_2850/

Relacja Pawła Jarocha:

W dniach od 15 do 22 października trójka uczniów SP nr 38 w Bydgoszczy rozegrała swoje partie w Półfinałach Mistrzostw Polski Juniorów w Sztutowie, gdzie we wszystkich grupach wystąpiło ok. 100 osób. Zawody były rozgrywane w grupach wiekowych do lat 9, 11, 13, 15 i 17 (osobno chłopcy i dziewczynki). Organizator zapewnił wszystkim zegary elektroniczne, które dodawały czas po każdym wykonanym ruchu.

Czytaj całość
 
Drużynowe Mistrzostwa Bydgoszczy Szkół Podstawowych w Szachach Utwórz PDF Drukuj

Zdjęcia: album Picasa

Relacja Pawła Jarocha:

         W dniach od 2 do 3 grudnia 2011 r. odbyły się na Szwederowie w Młodzieżowym Domu Kultury nr 2 Drużynowe Mistrzostwa Bydgoszczy Szkół Podstawowych w Szachach. Każda z szkół rozegrała 7 meczy toczących się na czterech szachownicach. Na starcie imprezy zgłosiły się 23 szkoły, a SP nr 38 plasowała się wśród faworytów mistrzostw, ponieważ w tym samym składzie na zeszłych zawodach nasza szkoła zajęła trzecie miejsce.

          Ostatecznie zwyciężył faworyt imprezy, Szkoła Podstawowa nr 60, przed „Salezjanami” (główny kandydat do mistrzostwa w ostatnich latach). Nasza szkoła powtórzyła ubiegłoroczny sukces i zajęła zasłużone 3 miejsce, mając najmłodszy skład z pierwszych czterech zespołów plasujących się w końcowej klasyfikacji.

         Szkoła Podstawowa nr 38 była reprezentowana przez Kozakiewicza Gracjana (zdecydowanie najlepszy wynik na I szachownicy, 6,5 pkt. z 7 partii, mający głównie o 1-2 lata starszych rywali), Błocińskiego Macieja (również bardzo udany występ, 5,5 pkt. z 7 partii), Wewiórskiego Aleksandra i Błocińską Magdalenę. Pierwsze dwie nasze szachownice były prawdziwymi lokomotywami napędowymi naszej szkoły, ale Alex i Magda zdobywali również cenne punkty w poszczególnych meczach.

 
««  start « poprz. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 205 - 216 z 542
image014.jpg

Twój czas

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
© 2014 Szkoła Podstawowa nr 38 im. Zdobywców Wału Pomorskiego w Bydgoszczy :: Joomla! i Joomla! IE jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.

Template by

www.Ahadesign.eu