Szkoła Podstawowa nr 38 im. Zdobywców Wału Pomorskiego w Bydgoszczy
Start
Przegląd artykułów w sekcji
KLASA I D i I E w PAŁACU MŁODZIEŻY Utwórz PDF Drukuj

KLASA I D i I E w PAŁACU MŁODZIEŻY
 
    „Dziecięce spotkania ze sztuką – Pasja Leona” impreza w której wzięły udział dwie klasy ID i IE zrealizowany został w dniu 16 listopada w sali widowiskowej Pałacu Młodzieży.
 Spotkanie rozpoczęła krótka pogadanka na temat terminologii związanej
z malarstwem (np. kto to jest artysta malarz, co to są techniki malarskie, co to jest wystawa, obraz, itp.). Po wprowadzeniu, dzieci zobaczyły inscenizację
 pt. „Wywiad z Leonem Wyczółkowskim”. Podczas krótkiego występu teatralnego przygotowanego przez animatorów w formie wywiadu w Leonem Wyczółkowskim, dzieci zapoznały się z postacią tego wybitnego malarza
w kontekście historycznym, ze szczególnym uwzględnieniem jego związków
z regionem kujawsko-pomorskim oraz Bydgoszczą. Podczas wywiadu dzieci poznały też twórczość artysty, jego najważniejsze dzieła oraz techniki malarskie, jakie uprawiał. Po zakończeniu inscenizacji dzieci uczestniczyły
 w wystawie prac artysty. Reprodukcje obrazów Leona Wyczółkowskiego były prezentowane na sztalugach. Następnie odbyły się działania twórcze młodych uczestników pod nazwą „Malujemy martwą naturę”. Dzieci wykonywały prace plastyczne z wykorzystaniem wyeksponowanych rekwizytów (lampa, wózek, maszyna do szycia itp.). Wykonane przez dzieci prace plastyczne zostały umieszczone na sztalugach, po czym odbyło się oglądanie prac wspólnie z „Leonem Wyczółkowskim” oraz ich omówienie. Spotkanie zakończyło krótkie podsumowanie przedsięwzięcia oraz wręczenie upominków uczestnikom projektu.

 


 

Zmieniony ( 20.11.2012. )
 
MUZYKA i POEZJA NA JESIENNE WIECZORY Utwórz PDF Drukuj

MUZYKA i POEZJA  NA JESIENNE WIECZORY

W dniu 17.11.2012 instrumentaliści z Pracowni Instrumentalnej Szkoły Podstawowej Nr 38  w Bydgoszczy pokazali, że  długie jesienne wieczory nie muszą być nudne. Ponad sto osób przybyło, by wysłuchać nastrojowego koncertu zatytułowanego  „Muzyka na jesienne wieczory”. Młodzi artyści zaprezentowali bardzo bogaty repertuar muzyczny, który był przeplatany piękną poezją i uroczymi monologami o tematyce jesiennej. W programie znalazły się m. in.   standardy jazzowe  (Jesienne liście, Swany river i in.), jak również przeboje muzyki klasycznej  (Poranek z pierwszej Suity  "Peer Gynt" Edwarda Griega, Pieśń poławiaczy pereł zopery  Georges'a Bizeta, Rosyjska melodia ludowa Ludwika van Beethovena, fragment Koncertu skrzypcowego nr 3 F-dur  "Jesień" z cyklu Cztery pory roku Antonio Vivaldiego).

Na zakończenie koncertu zaprezentowana została popularna Deszczowa  piosenka pochodząca z amerykańskiego musicalu  z 1952 r.

Gratulujemy uzdolnionej młodzieży i zapraszamy na następne muzyczne wydarzenia w Szkole Podstawowej nr 38 w Bydgoszczy.
 

Kliknij w zdjęcie, aby zobaczyć fotorelację z koncertu.

 

Zmieniony ( 23.11.2012. )
 
Zawody pływackie Utwórz PDF Drukuj

8 listopada2012r. na basenie „Ikar” przy Szkole Podstawowej nr 65 w Bydgoszczy odbyły się Mistrzostwa Bydgoszczy w pływaniu Szkół Podstawowych.
My też tam byliśmy i godnie reprezentowaliśmy naszą szkołę.
Opiekun: Lidia Graul

Zmieniony ( 13.11.2012. )
 
Zapraszamy na miejską konferencję "Na ścieżkach zdrowia..." Utwórz PDF Drukuj

Szkoła Podstawowa nr 38 im. Zdobywców Wału Pomorskiego w Bydgoszczy zaprasza na miejską konferencję dotyczącą promocji zdrowia w placówkach oświatowych.
Termin: 4 XII 2012


Pobierz zagadnienia konferencji>>>

 

Zmieniony ( 13.11.2012. )
 
Wizyta w "Jutrzence" Utwórz PDF Drukuj
 6 listopada 2012 roku grupa uczniów klasy VB odwiedziła Przedsiębiorstwo Cukiernicze „Jutrzenka“ mieszczące się przy ulicy Srebrnej 22 w Bydgoszczy. Z pomysłem odwiedzenia zakładu wystąpił pan Dariusz Jankowski, tata Karola, który pomógł w organizacji wyjścia i samej wizyty w „Jutrzence“. Po przybyciu na miejsce uczniowie założyli ochronne fartuchy, czepki i ochraniacze przywiezione nam do zakładu przez pana Dariusza. Następnie grupa udała się do hal produkcyjnych gdzie poznała cały proces produkcji różnych słodkości począwszy od kadzi z mlekiem i karmelem poprzez różne mieszalniki i urządzenia wyrabiające ciasto, taśmy z formami, urządzenia wyżynające odpowiedni kształt ciastek, długie piece, w których pieczono ciastka, taśmy, na których wyroby są schładzane i oblewane czekoladą aż po urządzenia sortujące gotowe wyroby i taśmy pakujące w opakowania bezpośrednie i zbiorcze. Uczniowie byli także w magazynach gdzie składuje się wyroby przedsiębiorstwa. Z wizyty w „Jutrzence“ w ich pamięci pozostaną na pewno długie taśmy pełne herbatników i jeżyków najeżonych mleczną czekoladą oraz słodki smak wyrobów prosto z taśmy produkcyjnej. Uczniowie otrzymali również upominki w postaci wyrobów “Jutrzenki“.

Maria Nowak
Zmieniony ( 07.11.2012. )
 
Wolontariuszki pomagają w bibliotece Utwórz PDF Drukuj

Od 1 września 2012r. bibliotekę SP 38 podczas przerwy odwiedziło ponad 2000 czytelników. Spędzanie przerw z książką i czasopismem jest wspaniałym pomysłem. Biblioteka szkolna dziękuje wszystkim rodzicom, którzy przekazując książki do naszej biblioteki przyczyniają się do wzrostu czytelnictwa w naszej szkole. Dużą pomocą w pracy bibliotekarza są wolontariuszki, które swój wolny czas poświęcają na porządkowanie księgozbioru, przyklejanie kodów kreskowych oraz pomoc w wypożyczaniu książek podczas przerw.

  

Zmieniony ( 31.10.2012. )
 
Pola nadziei Utwórz PDF Drukuj

W piątek, 12 października 2012r. grupa 34 wolontariuszy wraz z opiekunem wyruszyła do Hospicjum im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Bydgoszczy. Tam posadziliśmy żonkile będące symbolem opieki hospicyjnej. Tą akcją rozpoczęliśmy tegoroczną kampanię pt.: "Pola nadziei".

Zmieniony ( 31.10.2012. )
 
««  start « poprz. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 205 - 216 z 607
image008.jpg

Twój czas

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
© 2015 Szkoła Podstawowa nr 38 im. Zdobywców Wału Pomorskiego w Bydgoszczy :: Joomla! i Joomla! IE jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.

Template by

www.Ahadesign.eu