Szkoła Podstawowa nr 38 im. Zdobywców Wału Pomorskiego w Bydgoszczy
Start
Przegląd artykułów w sekcji
SP38 podczas Warsztatów Mikołajkowych Utwórz PDF Drukuj

Grupa uczniów z naszej szkoły. pod opieką p.M.Nowak, p.E.Wiercioch i p.H.Szubert , udała się, 6 grudnia br., na warsztaty Mikołajkowe do Zagrody Pałuckiej w Gąsawie. Po bardzo miłym  spotkaniu z Mikołajem , uczestnicy zajęć poznali charakterystyczne dla Pałuk, dawne i obecne zwyczaje bożonarodzeniowe , wypiekali pierniki i bułeczki, dekorowali bombki choinkowe i wykonywali stroiki świąteczne. Po wspólnym posiłku, obfitującym w potrawy wigilijne, wszyscy mieli możliwość karmienia zwierząt w „żywej szopce”. Gospodyni zagrody, p. Henryka Sobolewska, wprowadziła wszystkich w magiczną atmosferę Mikołajek  i  Świąt Bożego Narodzenia.

 

 

Zmieniony ( 11.12.2012. )
 
Pierwszy sprawdzian próbny Utwórz PDF Drukuj

 

27 listopada 2012r. uczniowie klas szóstych naszej szkoły przystąpili do pierwszego sprawdzianu próbnego.

Zmieniony ( 28.11.2012. )
 
SKRZYNKA Utwórz PDF Drukuj
Jeżeli jesteś uczniem naszej szkoły i masz
PYTANIE, PROŚBĘ, POMYSŁ LUB PROPOZYCJĘ
i chciałbyś ją skierować
DO RODZICÓW, KOLEGÓW LUB NAUCZYCIELI,
to możesz to zrobić w środę 28 listopada 2012r.

SWOJE PYTANIE, PROŚBĘ, POMYSŁ LUB PROPOZYCJĘ ZAPISZ CZYTELNIE NA KARTCE
I WŁÓŻ DO KOLOROWEJ SKRZYNKI NA HOLU PRZY STOŁÓWCE
PODCZAS PRZERW MIĘDZYLEKCYJNYCH
W GODZ. 7.50 – 10.50.
PODPISZ SIĘ LUB ZACHOWAJ ANONIMOWOSĆ.

Przeczytamy.
Spróbujemy pomóc.

Wybrane wypowiedzi zamieścimy w „Szkolnolacie”.
 
KLASA I D i I E w PAŁACU MŁODZIEŻY Utwórz PDF Drukuj

KLASA I D i I E w PAŁACU MŁODZIEŻY
 
    „Dziecięce spotkania ze sztuką – Pasja Leona” impreza w której wzięły udział dwie klasy ID i IE zrealizowany został w dniu 16 listopada w sali widowiskowej Pałacu Młodzieży.
 Spotkanie rozpoczęła krótka pogadanka na temat terminologii związanej
z malarstwem (np. kto to jest artysta malarz, co to są techniki malarskie, co to jest wystawa, obraz, itp.). Po wprowadzeniu, dzieci zobaczyły inscenizację
 pt. „Wywiad z Leonem Wyczółkowskim”. Podczas krótkiego występu teatralnego przygotowanego przez animatorów w formie wywiadu w Leonem Wyczółkowskim, dzieci zapoznały się z postacią tego wybitnego malarza
w kontekście historycznym, ze szczególnym uwzględnieniem jego związków
z regionem kujawsko-pomorskim oraz Bydgoszczą. Podczas wywiadu dzieci poznały też twórczość artysty, jego najważniejsze dzieła oraz techniki malarskie, jakie uprawiał. Po zakończeniu inscenizacji dzieci uczestniczyły
 w wystawie prac artysty. Reprodukcje obrazów Leona Wyczółkowskiego były prezentowane na sztalugach. Następnie odbyły się działania twórcze młodych uczestników pod nazwą „Malujemy martwą naturę”. Dzieci wykonywały prace plastyczne z wykorzystaniem wyeksponowanych rekwizytów (lampa, wózek, maszyna do szycia itp.). Wykonane przez dzieci prace plastyczne zostały umieszczone na sztalugach, po czym odbyło się oglądanie prac wspólnie z „Leonem Wyczółkowskim” oraz ich omówienie. Spotkanie zakończyło krótkie podsumowanie przedsięwzięcia oraz wręczenie upominków uczestnikom projektu.

 


 

Zmieniony ( 20.11.2012. )
 
MUZYKA i POEZJA NA JESIENNE WIECZORY Utwórz PDF Drukuj

MUZYKA i POEZJA  NA JESIENNE WIECZORY

W dniu 17.11.2012 instrumentaliści z Pracowni Instrumentalnej Szkoły Podstawowej Nr 38  w Bydgoszczy pokazali, że  długie jesienne wieczory nie muszą być nudne. Ponad sto osób przybyło, by wysłuchać nastrojowego koncertu zatytułowanego  „Muzyka na jesienne wieczory”. Młodzi artyści zaprezentowali bardzo bogaty repertuar muzyczny, który był przeplatany piękną poezją i uroczymi monologami o tematyce jesiennej. W programie znalazły się m. in.   standardy jazzowe  (Jesienne liście, Swany river i in.), jak również przeboje muzyki klasycznej  (Poranek z pierwszej Suity  "Peer Gynt" Edwarda Griega, Pieśń poławiaczy pereł zopery  Georges'a Bizeta, Rosyjska melodia ludowa Ludwika van Beethovena, fragment Koncertu skrzypcowego nr 3 F-dur  "Jesień" z cyklu Cztery pory roku Antonio Vivaldiego).

Na zakończenie koncertu zaprezentowana została popularna Deszczowa  piosenka pochodząca z amerykańskiego musicalu  z 1952 r.

Gratulujemy uzdolnionej młodzieży i zapraszamy na następne muzyczne wydarzenia w Szkole Podstawowej nr 38 w Bydgoszczy.
 

Kliknij w zdjęcie, aby zobaczyć fotorelację z koncertu.

 

Zmieniony ( 23.11.2012. )
 
Zawody pływackie Utwórz PDF Drukuj

8 listopada2012r. na basenie „Ikar” przy Szkole Podstawowej nr 65 w Bydgoszczy odbyły się Mistrzostwa Bydgoszczy w pływaniu Szkół Podstawowych.
My też tam byliśmy i godnie reprezentowaliśmy naszą szkołę.
Opiekun: Lidia Graul

Zmieniony ( 13.11.2012. )
 
Zapraszamy na miejską konferencję "Na ścieżkach zdrowia..." Utwórz PDF Drukuj

Szkoła Podstawowa nr 38 im. Zdobywców Wału Pomorskiego w Bydgoszczy zaprasza na miejską konferencję dotyczącą promocji zdrowia w placówkach oświatowych.
Termin: 4 XII 2012


Pobierz zagadnienia konferencji>>>

 

Zmieniony ( 13.11.2012. )
 
««  start « poprz. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 205 - 216 z 603
image005.jpg

Twój czas

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
© 2015 Szkoła Podstawowa nr 38 im. Zdobywców Wału Pomorskiego w Bydgoszczy :: Joomla! i Joomla! IE jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.

Template by

www.Ahadesign.eu