Szkoła Podstawowa nr 38 im. Zdobywców Wału Pomorskiego w Bydgoszczy
Start
Przegląd artykułów w sekcji
Szlachetna Paczka w SP 38 Utwórz PDF Drukuj
Już po raz czwarty uczniowie z Szkolnego Koła Wolontariatu wzięli udział w ogólnopolskiej akcji pod hasłem "Szlachetna Paczka".
W tym roku zbieraliśmy dary dla dwóch potrzebujących rodzin.
Ta wyjątkowa akcja nie mogłaby być przeprowadzona, gdyby nie ofiarność Rodziców i zaangażowanie Dzieci z naszej szkoły. Zorganizowanie tego przedsięwzięcia wymagało również od wolontariuszy wiele wysiłku i poświęcenia swojego wolnego czasu. Jesteśmy wdzięczni wszystkim, dzięki którym można było zebrać dary dla najuboższych mieszkańców z naszej okolicy. To nie istotne, w jakim wymiarze każdy włączył się w to dzieło, czy była to jedna rzecz, czy cały wór przeróżnych produktów. Najważniejsze, że są jeszcze tacy, którym los ludzi potrzebujących nie jest obojętny. To wspaniałe, gdy można doświadczyć tyle dobra płynącego z ludzkich, wrażliwych serc. Przy okazji, pragnę w imieniu obdarowanych rodzin podziękować wszystkim Rodzicom, Dzieciom i Nauczycielom, którzy włączyli się w to wspaniałe dzieło. Opiekun SKW, Marzena Liwak.
 
 

 
Wizyta w Hospicjum im. ks. J.Popiełuszki Utwórz PDF Drukuj

W dniu 10.01.2013r. dzieci ze świetlicy wraz z uczennicami Państwowego Zespołu Szkól Muzycznych odwiedziły Hospicjum im. ks. J.Popiełuszki. Osobom, które spotykają sie w Sali Dziennego Pobytu przedstawiony został program artystyczny, a potem wspólnie kolędowaliśmy. Jak zwykle serdecznie nas ugoszczono i zaproszono do ponownych odwiedzin.

 

 

 

 

 

 

Zmieniony ( 29.01.2013. )
 
Zadbajmy o bezpieczne ferie naszych dzieci! Utwórz PDF Drukuj
List Krystyny Szumilas, ministra edukacji narodowej, z okazji nadchodzących ferii>>>
Zmieniony ( 11.01.2013. )
 
Chór "Ojejku" koncertuje Utwórz PDF Drukuj

 10 stycznia 2013r. w Miejskim Ośrodku Kultury odbył sie Koncert Kolęd i Pastorałek chórów należących do Ogólnopolskiego Programu Rozwoju Chórów Szkolnych "Śpiewająca Polska".
Nasz szkolny chór "Ojejku" pod kierunkiem pani Roksany Ptasznik wystapił z pastorałką "Chojka" i kolędą "Tryumfy Króla Niebieskiego". Wszystkie chóry wykonały kolędę "Przybieżeli do Betlejem". Byliśmy pod ogromnym wrażeniem występów i nie możemy doczekać sie kolejnych koncertów.

Kliknij na zdjęcie, aby posłuchać, jak dzieci śpiewały 

 

Zmieniony ( 11.01.2013. )
 
Sprawdzian próbny z OPERONEM Utwórz PDF Drukuj
10 stycznia 2013 roku odbył się w naszej szkole Próbny Sprawdzian Szóstoklasisty z OPERONEM.
11 stycznia2013 r. – publikacja odpowiedzi do zadań na stronie wydawnictwa OPERON oraz w "Gazecie Wyborczej".
 
JASEŁKA 2012 Utwórz PDF Drukuj

 
20 grudnia 2012 r. w naszej szkole zostały przedstawione jasełka, przygotowane przez klasy II d i III b. Uczniowie w wyjątkowy i zarazem bajkowy sposób przedstawili opowieść o narodzeniu Jezusa. Nowonarodzonego Jezusa odwiedziły m.in. postacie z różnych bajek, głosząc wszystkim ludziom wiele mądrości, życiowych prawd i dobrych rad. Tym pięknym scenom towarzyszyły kolędy w wykonaniu naszych uczniów. Było to wydarzenie wywołujące wiele wzruszeń oraz pozostawiające refleksje.

Zmieniony ( 10.01.2013. )
 
Świąteczna ozdoba Utwórz PDF Drukuj


11 grudnia 2012 r. w naszej szkole gościliśmy babcię Martynki T. (z klasy 3b) – p. Halinę. Podczas zajęć p. Halina pokazała uczniom klasy 3 a i 3 b wspaniałą technikę wykonywania świątecznych szyszek. Zajęcia wzbogaciły uczniów o kolejną umiejętność oraz przyniosły im wiele radości i uśmiechu. „Wykonując taką szyszkę, czuję się jak artysta” – powiedział w czasie zajęć jeden z uczniów.

Zmieniony ( 10.01.2013. )
 
««  start « poprz. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 205 - 216 z 615
image005.jpg

Twój czas

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
© 2015 Szkoła Podstawowa nr 38 im. Zdobywców Wału Pomorskiego w Bydgoszczy :: Joomla! i Joomla! IE jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.

Template by

www.Ahadesign.eu