Szkoła Podstawowa nr 38 im. Zdobywców Wału Pomorskiego w Bydgoszczy
Start
Przegląd artykułów w sekcji
Pasowanie na ucznia Utwórz PDF Drukuj

W wtorek 22.10.2013r. odbyła się w naszej szkole uroczystość "Pasowania na ucznia SP nr 38". Pierwszoklasiści zaprezentowali swoje umiejętności i wiadomości w programie słowno-muzycznym. Złożyli uroczyste ślubowanie. Zostali uroczyście pasowani przez DyrektoraSzkoły. Otrzymali pamiątkowe dyplomy, legitymacje ucznia, upominki od Wydawnictwa "Juka" i pań dyrektorek przedszkoli "Skrzat" i "Promyczek". Na koniec uczniowie klas pierwszych złożyli odcisk palca na "Akcie ślubowania", a po uroczystości wzięli udział w przedstawieniu "Wilk i zając" w wykonaniu aktorów ze Studia "Art-Re" z Krakowa.

aby zobaczyć fotorelację, kliknij w zdjęcie

Zmieniony ( 28.10.2013. )
 
Nasza szkoła dba o wspólpracę Utwórz PDF Drukuj

Ponieważ Szkoła Podstawowa nr 38 przykłada dużą wagę do samorządowej aktywności uczniów oraz jest wdzięczna za zaangażowanie rodziców w działalność placówki, zdecydowała się wziąć udział w ogólnopolskim projekcie unijnym
"Szkoła Współpracy. Uczniowie i rodzice kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły".
18 października w Hotelu Gromada przy ul. 17 Stycznia 32 w Warszawie obyła się konferencja inaugurująca ten projekt.
Podczas konferencji z radością zauważyliśmy, że wiele z zaleceń pomysłodawców projektu już teraz jest realizowanych w naszej szkole.

 

Kliknij tutaj - Zapraszamy do zapoznania się z materiałami z konferencji.
Kliknij tutaj - Strona główna projektu

 

Celem ogólnym projektu jest wzmocnienie współpracy pomiędzy uczniami, rodzicami i nauczycielami oraz przedstawicielami innych środowisk na terenie szkół i przedszkoli w Polsce poprzez opracowanie, upowszechnienie i wdrożenie modelowych rozwiązań w zakresie współpracy. Rozwiązania te zostaną opracowane w wyniku wcześniej przeprowadzonych pogłębionych, ogólnopolskich badań sondażowych dot. opinii i postaw w każdej z grup (dyrektorzy i nauczyciele, rodzice, uczniowie) oraz konsultacji, a następnie upowszechnione w postaci ogólnodostępnych podręczników.
 

Zmieniony ( 23.10.2013. )
 
Wolontariusze z SP38 w hospicjum Utwórz PDF Drukuj

W piątek, 11 października, wolontariusze z naszej szkoły wyruszyli do Hospicjum im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Bydgoszczy, aby rozpocząć tegoroczną kampanię hospicyjną pod hasłem "Pola Nadziei". Przed budynkiem hospicjum posadziliśmy cebulki żonkili, które są symbolem opieki hospicyjnej, a wiosną, gdy zakwitną, będą rozdawane na ulicznych kwestach.

Zmieniony ( 23.10.2013. )
 
Świetlica SP38 gości żołnierzy Utwórz PDF Drukuj

W środę 9 października, dzieci przebywające w świetlicy oraz uczniowie oddziału „0” gościli żołnierzy Żandarmerii Wojskowej. Przedstawiciele służb mundurowych opowiedzieli o swojej pracy i zaprezentowali rodzaje mundurów charakterystycznych dla tej formacji wojskowej. Uczniowie naszej szkoły mogli przymierzyć czerwony beret, hełm i kask oraz obejrzeć z bliska sprzęt przydatny w pracy żandarma. Dzieci stwierdziły, że czują się bezpieczniej wiedząc, że mają takich przyjaciół.

 Kliknij w zdjęcia, aby zobaczyć pozostałe fotografie.

 

 

Zmieniony ( 10.10.2013. )
 
Spotkania z poezją Utwórz PDF Drukuj

W wtorek 8 października w Bibliotece Szkoły Podstawowej nr 38 w Bydgoszczy odbyło się pierwsze z cyklu spotkanie z poetą o poezji i dla poetów z SP38. Zgodnie z myślą Edwarda Stachury „Wszystko jest poezją, każdy jest poetą” na spotkanie z poetką Aliną Rzepecką, przybyła młodzież z naszej szkoły, która szczególnie zainteresowana jest tego rodzaju twórczością. Pani Alina zaprezentowała kilka swoich wierszy oraz odtworzyła jeden utwór poezji śpiewanej. Goszcząca w murach naszej szkoły poetka przedstawiła również tłumaczenia swoich utworów na język serbski. Uczniowie naszej szkoły przedstawili Pani Alinie swoje wiersze. Napisana prozą informacja o tym wydarzeniu, nie jest w stanie oddać nastroju lirycznego, jaki towarzyszył temu spotkaniu.

linki do przykładowych stron o poetce Alinie Rzepeckiej

przykładowe wiersze

przykładowe wiersze w języku serbskim

kilka słów o Alinie Rzepeckiej

 Zmieniony ( 10.10.2013. )
 
Dzień Chłopca Utwórz PDF Drukuj

30 września 2013r.

Były życzenia  i  niespodzianka dla chłopców. Maja z pomocą swojej mamy zrobiła wąsy. W tym dniu moi uczniowie płci męskiej jakby spoważnieli i wydorośleli. Sami  zobaczcie.

  
Samorząd szkolny ogłosił konkurs „ Najmilszy kolega w klasie”. Poprzez głosowanie wyłoniłyśmy zwycięzcę. Został nim MIŁOSZ. Była też sesja zdjęciowa, wszystkie dziewczyny chciały mieć fotkę z Miłoszem. W tym dniu  było dużo śmiechu i dobrej zabawy. Wszystkim dopisywał humor.

Małgorzata Wojtysiak

Zmieniony ( 09.10.2013. )
 
Wakacyjne wspomnienia Utwórz PDF Drukuj

Podczas wakacji grupa naszych uczniów pod opieką Bartosz Budziaka dołączyła się wyjazdu kolonijnego organizowanego przez SP nr 14 w Bydgoszczy. Dziewczyny z naszej szkoły spędziły razem 10 dni w Darłówku.

 

aby zobaczyć pozostałe zdjęcia kliknij tutaj

Zmieniony ( 19.09.2013. )
 
««  start « poprz. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 205 - 216 z 673
image001.jpg

Twój czas

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
© 2016 Szkoła Podstawowa nr 38 im. Zdobywców Wału Pomorskiego w Bydgoszczy :: Joomla! i Joomla! IE jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.

Template by

www.Ahadesign.eu