Szkoła Podstawowa nr 38 im. Zdobywców Wału Pomorskiego w Bydgoszczy
Start
Przegląd artykułów w sekcji
Kiermasz podręczników używanych Utwórz PDF Drukuj

Kiermasz podręczników używanych  odbędzie się :

-  w środę 27.06.2012r. od godziny 14:00 do 15:30 na parterze SP38,

-w czwartek 28.06.2012r od 11:00 do 12:00 na parterze SP38  .

Podręczniki przed sprzedażą  będą sprawdzane przez nauczyciela pod kątem zgodności z wykazem podręczników z SP38 .

Obecne klasy 4 nie mogą sprzedawać podręczników , z uwagi na zmiany w podstawie programowej .

 
Jedyny taki konkurs w Polsce! Utwórz PDF Drukuj

W dniu 11 czerwca 2012r. odbył się w naszej szkole finał V Miejskiego Konkursu Wiedzy o NATO pod patronatem JFTC w Bydgoszczy oraz honorowym patronatem Prezydenta Miasta Bydgoszczy realizowany w ramach Bydgoskiego Grantu Oświatowego.

Nasza Szkoła jest jedyną szkołą podstawową w Polsce, w której odbywa się tego rodzaju konkurs.

W pierwszej części konkursu, w dniu 6 czerwca, udział wzięło 55 uczniów z 7 szkół: SP nr 41 SP nr 64 SP nr 16, SP nr 67,SP nr 10, SP nr 47 oraz uczniowie z naszej szkoły. W części finałowej, która odbyła się 11 czerwca 2012 roku udział wzięło 9 uczniów ze szkół: SP nr 41, SP nr 64,Sp nr 16 oraz SP nr 67

I miejsce - Piotr Przyborowski SP 41

II miejsce - Karol Jackowiak SP 64

III miejsce - Kacper Młynarski SP 16

 Osoby biorące udział w konkursie mogły liczyć nie tylko na atrakcyjne nagrody. Do naszej szkoły przybył dowódca Joint Force Training Centre w Bydgoszczy Major General Pavel Macko, Slovak Army Commande, który wręczył finalistom  okolicznościowe pamiątki z ośrodka szkoleniowego NATO.

General Pavel Macko uchonorował również nagrodami za propagowanie informacji o NATO naszą szkołę przekazując na ręce pana dyrektora Grzegorz Nazaruka pamiątkowy grawerton.Osobne podziękowania podczas uroczystego finłu otrzymał również pomysłodawca i organizator konkursu pan Jacek Jerha

 

 

Poniżej zamieszczamy fotorelację z wręczenia nagród. Kliknij w zdjęcie aby zobaczyć pozostałe fotografie.

 

Zmieniony ( 14.06.2012. )
 
Podróż uczniów z SP 38 do Baśniowego Świata Utwórz PDF Drukuj

W poniedziałek, 4 czerwca w Bibliotece Miejskiej przy ul. Czerkaskiej  odbyło się spotkanie przedstawicieli uczniów klas II z trzech szkół: SP nr 37, Sp nr 38 oraz SP nr 60. Okazją był konkurs literacki pt.: 'Basniowy Świat". Dzieci wcześniej zaznajomiły się z trescią bajek, a w czasie konkursu  pracowały nad rozwiazywaniem różnorodnych zadań. Było tez zadanie plastyczne, nad którym przez cały czas trwania konkursu pracował oddelegowany z grupy uczeń.

Poniżej zamieszczamy fotorelację z konkursu.

 

Zmieniony ( 14.06.2012. )
 
SP 38 znana z Savoir Vivre Utwórz PDF Drukuj

31 maja 2012r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w międzyszkolnym konkursie Mistrz  Savoir Vivre, który odbył się w Szkole podstawoewj nr 16 przy ul. Koronowskiej w Bydgoszczy.

Uczniowie z 5 szkół - SP nr 16, 28, 36, 38 i 58 rozwiązywali liczne konkurencje teoretyczne jak i praktyczne związane z zasadami bon tonu.

Kliknij w dowolne zdjęcie, aby zobaczyć pozostałe fotografie z konkursu.

Zmieniony ( 19.06.2012. )
 
Mistrzowie Pamięci są z SP 38! Utwórz PDF Drukuj

Dnia 2 czerwca odbyły się IV Ogólnopolskie Mistrzostwa Pamięci. Uczniowie naszej szkoły, brali udział w tych zawodach już po raz 4, za każdym razem osiągając bardzo dobre wyniki. Do udziału w zawodach przygotowali się w szkole. Organizatorami Mistrzostw Pamięci byli.

1.  Fundacja „Wiatrak”

2.  Szkoła Pamięci Wojakowskich

3. Uniwersytet Technologiczno – Przyrodniczy w Bydgoszczy.

W 10 konkurencjach uczestniczyło czworo uczniów z klas 5 naszej szkoły. W grupie wiekowej do lat 13 wzięło udział 23 uczestników z całej Polski.

Uczennica klasy Vc Zofia Owczarzak osiągnęła bardzo dobry wynik i zajęła II miejsce, zdobywając dyplom, medal oraz wartościową nagrodę rzeczową.

 

Zmieniony ( 14.06.2012. )
 
Muzyczne kwiatki z okazji Dnia Matki Utwórz PDF Drukuj

W sobotę 26 maja odbył się w naszej szkole koncert „Muzyczne kwiatki
z okazji Dnia Matki”. Wychowankowie Pracowni Instrumentalnej oraz szkolne „świetliki” przygotowały muzyczne i poetyckie upominki. Imprezę poprowadzili świetnie przygotowani konferansjerzy. Wszystkie występy nagradzano brawami.
Niezwykłym upominkiem było wspólne zaśpiewanie „Sto lat!”, kiedy to na pianinie akompaniował p. dyrektor Grzegorz Nazaruk. Na zakończenie wszystkie mamy obdarowane zostały różami.
Tego popołudnia na niejednej maminej twarzy malowało się wzruszenie…

Zmieniony ( 31.05.2012. )
 
Projekt „MŁODY EKOLOG” Utwórz PDF Drukuj

Projekt „MŁODY EKOLOG”

Od września 2011 r. uczniowie klas: 2a, 2b, 2c oraz 2e realizują projekt pt. „MŁODY EKOLOG”. Dzięki projektowi:
 - podejmują działania na rzecz ochrony środowiska,
-  rozwijają umiejętności właściwego segregowania odpadów,
- uczą się pielęgnowania roślin,
-  opiekują  się zwierzętami,
- zdobywają i poszerzają wiedzę z zakresu edukacji przyrodniczej.
 We wrześniu rozpoczęli całoroczną zbiórkę surowców wtórnych (plastikowych butelek, nakrętek), baterii, płyt CD, niedziałających telefonów komórkowych oraz uczestniczyli w akcji „SPRZĄTANIE ŚWIATA” (etap I: sprzątanie terenu wokół szkoły). Wykonali także kącik przyrodniczy, zgromadzili informacje o tematyce ekologicznej, dokarmiali ptaki w czasie zimy oraz uczestniczyli w szkolnej akcji zbiórki pokarmu i zabawek dla zwierząt. Zebrane dary uczniowie klasy 2B zawieźli do SCHRONISKA DLA ZWIERZĄT w Bydgoszczy. Przed świętami Bożego Narodzenia odbył się konkurs plastyczny n/t „Ekologiczna kartka świąteczna”. Tuż przed rozpoczęciem kalendarzowej wiosny, dzieci stworzyły ekologiczną PANNĘ MARZANNĘ, która zostanie wyrzucona do pojemników zgodnie z zachowaniem segregowania śmieci. Uczniowie wykonują również zadania oraz poznają interesujące wiadomości zawarte w  książce
G. Szczepańczyk i K. Karpińskiej pt. „Dbamy o czystość naszej planety”.

Zmieniony ( 31.05.2012. )
 
««  start « poprz. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 205 - 216 z 583
image005.jpg

Twój czas

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
© 2015 Szkoła Podstawowa nr 38 im. Zdobywców Wału Pomorskiego w Bydgoszczy :: Joomla! i Joomla! IE jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.

Template by

www.Ahadesign.eu