Szkoła Podstawowa nr 38 im. Zdobywców Wału Pomorskiego w Bydgoszczy
Start arrow Aktualności
Aktualności
Mini Mistrzostwa Świata Chłopców w Piłce Siatkowej Utwórz PDF Drukuj

Reprezentacja szkoły w składzie: Gracjan Mathia z kl.6a, Marcel Tomsa z kl. 6a, Mateusz Misiak z kl. 6b, Michał Urbanek z kl. 6b, Mikołaj Winiecki z klasy 6b brała udział w Mini Mistrzostwach Świata Chłopców w Piłce Siatkowej.

Impreza wzorowana na mistrzostwach dla mężczyzn pod patronatem Prezydenta Miasta Bydgoszczy i Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Siatkowej odbywała się na stadionie bocznym klubu „Zawisza”. Drużyna naszej szkoły w wyniku rozgrywek eliminacyjnych i półfinałowych zakwalifikowała się do finału.

W finale 12 września 2014r. reprezentowaliśmy Belgię Zajęliśmy 6 miejsce na 18 startujących drużyn. Chłopcy otrzymali komplety strojów sportowych, piłki dla szkoły. Dzięki sponsorom impreza miała charakter fantastycznego pikniku.

Opiekunkami były: Lidia Graul i Małgorzata Pezala .

Pozdrawiamy na sportowo!!!! Lidia Graul

Zmieniony ( 18.09.2014. )
 
Film AKADEMIA PANA JACKA Utwórz PDF Drukuj

 

Pobierz plik >>>

Zmieniony ( 22.06.2014. )
 
XVI FESTYN NA WYŻYNACH i uczestnicy z SP38 Utwórz PDF Drukuj

W niedzielę, 15 czerwca odbył się XVI FESTYN NA WYŻYNACH.
Po raz kolejny byliśmy jego uczestnikami. Nie tylko jednak korzystaliśmy
z proponowanych atrakcji, ale współtworzyliśmy imprezę, a przy okazji promowaliśmy naszą szkołę. Bo tylko u nas dzieci tak potrafią grać i tańczyć! Kto widział i słyszał, ten nie zaprzeczy, a kto nie widział i nie słyszał, tego zapraszamy do obejrzenia fotorelacji!

 

 

 

         Zagrali: zespół „4 D” i „Trio SP 38” oraz soliści (pod kierunkiem pana Zbigniewa Sławińskiego).
          Zatańczyły: „Tańczące Gwiazdeczki” (przygotowane przez panią Alicję Jażdżewską).

 
W bydgoskim Wilanowie Utwórz PDF Drukuj

W sobotę, !7 maja wybraliśmy się na wycieczkę, by zwiedzić Kompleks Pałacowo – Parkowy w Ostromecku. Z uwagą  obserwowaliśmy otoczenie i słuchaliśmy opowieści naszego przewodnika – pana Jerzego Świetlika. Przekonaliśmy się, jakie niesamowite walory historyczne, artystyczne i przyrodnicze ma to urocze miejsce, nazywane słusznie „bydgoskim Wilanowem”.

Aby zobaczyć pozostałe fotografie, kliknij w zdjęcie

 

Zmieniony ( 16.06.2014. )
 
Ośmiu Wspaniałych z naszej szkoły Utwórz PDF Drukuj

Już po raz trzeci nasze Szkolne Koło Wolontariatu sięgnęło po najwyższe trofeum wojewódzkie. Tym razem udało nam się zwyciężyć  w Samorządowym Konkursie Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”. Dziękuję wszystkim Wolontariuszom za wspaniałą pracę i zaangażowanie oraz życzę dalszych sukcesów. Marzena Liwak , opiekun SKW.

Zmieniony ( 16.06.2014. )
 
Kampania hospicyjna Utwórz PDF Drukuj

Od marca ruszyła wiosenna kampania hospicyjna pod hasłem „Pola Nadziei”. W ramach tej akcji wolontariusze naszej szkoły kilkakrotnie zbierali pieniądze na potrzeby Bydgoskiego Hospicjum im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Podczas jednej akcji, w centrum naszego miasta, udało nam się spotkać piłkarzy Bydgoskiego Zawiszy: Herolda Goulona, Bernardo Vasconcelosa, Piotra Petasza, Vahana Gevorgyana i Piotra Petasza, którzy chętnie zrobili sobie z nami zdjęcia i wrzucili do puszek datki na pomoc dla hospicjum.

aby zobaczyć pozostałe fotografie, kliknij w zdjęcie

Zmieniony ( 16.06.2014. )
 
Najlepsi z angielskiego Utwórz PDF Drukuj
21 maja 2014 roku
Międzyszkolny konkursu języka angielskiego dla uczniów klas VI

Czworo uczniów z klas VI naszej szkoły wzięło udział w międzyszkolnym
konkursie języka angielskiego dla uczniów klas VI w czasie British and American Week
w Zespole Szkół nr 19 (SP 25).
Zadaniem uczniów było napisanie dwóch testów obejmujących zagadnienia gramatyczne
oraz leksykalne przewidziane oraz wykraczające poza program nauczania języka angielskiego
w klasie VI, a także tematykę związaną z życiem codziennym krajów anglojęzycznych.
Uczennica Julia Czajka zdobyła I miejsce w konkursie.
Gratulujemy!


6 czerwca 2014 roku
Finał międzyszkolnego konkursu języka angielskiego

Troje uczniów naszej szkoły wzięło udział w finale międzyszkolnego
konkursu języka angielskiego dla uczniów szkół podstawowych "English is Everywhere"
w Zespole Szkół nr 4 w Bydgoszczy (Gimnazjum nr 17). Konkurs składał się z czterech części:
test kwalifikacyjny, plakat, test gramatyczno-leksykalny sprawdzający umiejętności językowych
oraz wiedzy o kulturze krajów angielskiego obszaru kulturowego, prezentacja.
W konkursie brało udział 30 uczniów z dziesięciu szkół.
Uczeń Krzysztof Siembrzuch zdobył III miejsce w konkursie.
Brawa dla Krzysia!
Zmieniony ( 10.06.2014. )
 
Czar 2 kółek Utwórz PDF Drukuj

         

4 czerwca 2014 roku na stadionie „Zwisza” w Bydgoszczy odbył się wielki finał Czaru 2 kółek. Naszą szkołę reprezentowało 4 uczniów: Antonina Gust z klasy 1?, Julia Guzik z klasy 1?, Martyna Tym z klasy 4d, Michał Urbanek z klasy 5b. Dziewczynki uległy przeciwnikom w wyścigach półfinałowych. Michał Urbanek dostał się do finału, gdzie ostatecznie zajął 1 miejsce w kategorii chłopców klas 5. Tym sposobem wywalczył złoty medal i nagrodę główną- rower. Jesteśmy dumni z naszych kolarzy! Proszę sobie wyobrazić, że Michałowi 2 tygodnie temu ukradziono rower. Na turnieju jechał na pożyczonym rowerze! Tym bardziej cieszymy się z jego zwycięstwa! Z Michałem przeprowadził wywiad dziennikarz sportowy z TV Bydgoszcz a gratulacje złożył Prezydent Miasta.
Gratulujemy!!!

   

 

    

Zmieniony ( 09.06.2014. )
 
SP 38 dla Przyjaciół Utwórz PDF Drukuj

         

22 maja 2014 r. w Szkole Podstawowej nr 38 w Bydgoszczy odbył się Nadzwyczajny Koncert „SP 38 dla Przyjaciół".

 W spotkaniu udział wzięli Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty - p. Anna Łukaszewska, Przewodnicząca Komisji Edukacji Rady Miasta Bydgoszczy - p. Marek Gralik, Radne Rady Miasta Bydgoszczy - p. Teresa Nawrocka i p. Bernadeta Różańska - Majchrzak, Dyrektor Instytutu Psychologii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy – prof. dr hab. Janusz Trempała, Wicedyrektor Kujawsko – Pomorskiego Centrum Eduakcji Nauczycieli w Bydgoszczy – p. Barbara Daroń, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy – p. Piotr Straszewski, Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej BUDOWLANI w Bydgoszczy – p. Marek Magdziarz, Komendant Komisariatu Policji Bydgoszcz - Wyżyny – p. nadkom. Mariusz Tomczak, Przewodniczący Rady Osiedla Wyżyny – p. Krzysztof Lipiński oraz radni Rady Osiedla Glinki Rupienica, dyrektorzy zaprzyjaźnionych przedszkoli, gimnazjów i liceów, uczniowie, rodzice  i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 38 w Bydgoszczy. 

        

Zebranych przywitał Grzegorz Nazaruk dyrektor Szkoły Podstawowej nr 38 w Bydgoszczy, który powiedział m.in.: „Spotkaliśmy się z okazji jubileuszy szkoły. Jubieluszu 25–lecia nadania szkole sztandaru, 45–lecia nadania imienia Zdobywców Wału Pomorskiego oraz z okazji 30–lecia reaktywowania placówki na Wyżynach. Tradycją szkoły jest, że organizujemy spotkania i koncerty chcąc w ten sposób podziękować osobom, instytucją i uczelniom za wytężoną współpracę. Między innymi dzięki tej współpracy uczniowie naszej szkoły co roku zostają laureatami konkursów miejskich, wojewódzkich i ogólnopolskich. Mają sukcesy także międzynarodowe. Owocna współpraca z Akademią Muzyczną im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, która od 9 lat kształci swoich studentów u nas podczas praktyk dyplomowych stała się dobrą okazją do zaproszenia na koncert, w którym wystąpi Chór Kameralny Akademii Muzycznej. Chórem od samego początku kieruje prof. Janusz Stanecki. Stare przysłowie mówi, Ze przyjaciół poznaje się w biedzie, a twierdzę jeszcze, że przyjaciół się po prostu ma.”

Po brawurowo wykonanym koncercie, gdzie dyrygowali Magdalena Filipska, Joanna Kałas, Łukasz Hermanowicz i prof. Janusz Stanecki, zaproszeni goście spotkali się w kawiarence szkolnej. Była to dobra okazja do wymiany wrażeń, poglądów oraz obejrzenia wystawy z okazji Roku Kanału Bydgoskiego pn. POWRÓT NAD STARY KANAŁ BYDGOSKI.

 

Zmieniony ( 03.06.2014. )
 
Ekologiczne przedstawienie Utwórz PDF Drukuj

Dzieci z naszej szkoły dobrze wiedzą jak dbać o środowisko. Interesują się ekologią i zdrowym stylem życia. Grupa teatralna "Bączki" przygotowała na ten temat przedstawienie, które wystawiła dla koleżanek i kolegów szkolnych oraz dzieci z zaprzyjaźnionego przedszkola Promyczek.

Aby zobaczyć pozostałe zdjęcia, kliknij w fotografię.

 

 

Zmieniony ( 13.05.2014. )
 
Ks. Bp. Jan Tyrawa wręczył dyplom Utwórz PDF Drukuj

W piątek, 25 kwietnia z rąk Ks. Bp. Jana Tyrawy, Wojtek Siwa uczeń klasy pierwszej, otrzymał nagrodę za zajęcie III miejsca w diecezjalnym konkursie plastycznym pod hasłem: „Święty Jan Paweł II”. W konkursie wzięło udział aż 614 uczniów z całej Diecezji Bydgoskiej. Gratulujemy Wojtkowi tak zaszczytnego miejsca i życzymy dalszych sukcesów.

 

Zmieniony ( 09.05.2014. )
 
Dziękujemy darczyńcom Utwórz PDF Drukuj

Przed Świętami Wielkanocnymi wolontariusze przygotowali i zanieśli „Świąteczne Paczki” do dwóch rodzin mieszkających na terenie naszego osiedla. Dzięki otrzymanym prezentom obdarowane osoby nie kryły radości i wzruszenia. Prosiły o przekazanie wyrazów wdzięczności za otrzymane podarunki. To dzięki Waszej hojności Szanowni Rodzice, Uczniowie i Nauczyciele, po raz kolejny mogliśmy pomóc tym, którzy bardzo tego potrzebują.

Wszystkim Darczyńcom serdecznie dziękujemy!

(do artykułu dołączamy zdjęcia z pakowania „Świątecznej Paczki Wielkanocnej”, oraz niepublikowane fotki z tegorocznej „Szlachetnej Paczki”)

Aby zobaczyć pozostałę fotografie, kliknij w zdjęcie

Zmieniony ( 05.05.2014. )
 
Świetlica SP38 - "PRZYJACIEL PRZYRODY" Utwórz PDF Drukuj

Sprawnościowy Turniej Ekologiczny

W czwartek, 24 kwietnia, dzieci z naszej świetlicy uczestniczyły w XIV Sprawnościowym Turnieju Ekologicznym „Dbam o naszą planetę”. Wzięliśmy udział w podchodach – naszym zadaniem było rozwiązywanie zadań związanych z przyrodą i jej ochroną. Zaprezentowaliśmy również przebrania zwierząt leśnych, a wykonany w świetlicy plakat wziął udział w konkursie.

Bawiliśmy się doskonale i otrzymaliśmy tytuł „PRZYJACIELA PRZYRODY”.

                          Aby zobaczyć pozostałe zdjęcia, kliknij w fotografię.

Zmieniony ( 29.04.2014. )
 
Wolontariusze odwiedzili Hospicjum im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki Utwórz PDF Drukuj

Wolontariusze odwiedzili  Hospicjum im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki i pomagali w przygotowaniach wiosennej kampanii „Pola Nadziei”

Aby zobaczyć pozostałe fotografie, kliknij w zdjęcie.


 

Zmieniony ( 28.04.2014. )
 
WIOSENNE SUKCESY INSTRUMENTALISTÓW NASZEJ SZKOŁY Utwórz PDF Drukuj

WIOSENNE  
SUKCESY  INSTRUMENTALISTÓW  NASZEJ  SZKOŁY

11.04.2014 „Zespół 4D” (w składzie Oliwia Skonieczna, Paulina Ścieszyńska i Maria Sławińska) zadebiutował w  IV WOJEWÓDZKIM  KONKURSIE  MŁODYCH  INSTRUMENTALISTÓW „WSZYSTKO GRA”  zajmując  III miejsce w kategorii „zespoły”. 
Ponadto:
-  kategoria „soliści - instrumenty elektroniczne”:
I miejsce: Maria Sławińska (kat. szkoły podstawowe)
I miejsce: Piotr Chodań (kat. gimnazjum)

-  kategoria „soliści - instrumenty tradycyjne”:
I miejsce: Bartłomiej Wachacz (fortepian)

-------------------------------

Następnego dnia, tj.  12.04.2014 w Młodzieżowym Domu Kultury w Słupsku odbył się 
VIII REGIONALNY  PRZEGLĄD  MUZYKI  ELEKTRONICZNEJ.
Uczniowie Pracowni Instrumentalnej naszej szkoły zajęli  następujące miejsca:

Kategoria zespoły
I miejsce   „Trio SP 38”

Kategoria soliści ze szkół podstawowych
II miejsce - Maria Sławińska

Kategoria soliści z gimnazjów
I miejsce – Piotr Chodań
II miejsce – Martyna Nowicka
Wyróżnienie – Weronika Olkowska

---------------------------------

Miesiąc wcześniej, w dniach 15-16.03.2014 pod patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego odbył się  XII  CZŁUCHOWSKIEGO  KONKURSU  MŁODYCH  INSTRUMENTALISTÓW (impreza o zasięgu ogólnopolskim), gdzie „Trio SP 38” zajęło  III miejsce.

Wszystkim młodym artystom serdecznie gratulujemy !!!

---------------------------------

 Aby zobaczyć pozostałe zdjęcia oraz skany dyplomów, kliknij w fotografię.


 

 

Zmieniony ( 28.04.2014. )
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 29 z 348
image015.jpg

Twój czas

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
© 2014 Szkoła Podstawowa nr 38 im. Zdobywców Wału Pomorskiego w Bydgoszczy :: Joomla! i Joomla! IE jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.

Template by

www.Ahadesign.eu