Szkoła Podstawowa nr 38 im. Zdobywców Wału Pomorskiego w Bydgoszczy
Start arrow Aktualności
Aktualności
Dzień Papieski - fotorelacja Utwórz PDF Drukuj

Aby zobaczyć pozostałe zdjęcia, kliknij w fotografię.

 
Polskie poetki dzieciom Utwórz PDF Drukuj

Marysia Blacha, Amelka Burnicka i Lenka Pater z klasy 3c reprezentowały naszą szkołę w V Dziecięcym Przeglądzie Recytatorskim "Polskie poetki dzieciom", który odbył się 23 października w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Baczyńskiego w Bydgoszczy. Wiersze Wandy Chotomskiej, Danuty Wawiłow, Doroty Gellner i Marii Konopnickiej recytowało wielu przedszkolaków i uczniów z  bydgoskich szkół. Dziewczynki z naszej szkoły otrzymały dyplomy i drobne upominki, a Marysia Blacha wyróżnienie za interpretację wiersza Wandy Chotomskiej "Parasole od łez".

Aby zobaczyć pozostałe zdjęcia, kliknij wfotografię.

 
3a i 3c w Muzeum Oświaty w Bydgoszczy Utwórz PDF Drukuj

Uczniowie z klas 3a i 3c wybrali się niedawno na lekcję muzealną do Muzeum Oświaty w Bydgoszczy. Było to dla nich dość mocne przeżycie. Dzieci dowiedziały się jak wyglądała nauka w dawnej szkole i jaki panował tam rygor!  Dziwiły się bardzo, że za każde przewinienie stosowano wtedy kary cielesne, np. klęczenie na grochu i bicie po łapach. Nasi uczniowie mogli napisać swoje imię i nazwisko stalówką oprawioną w obsadkę i maczaną w atramencie. Wcale nie było to takie proste i niektórym na kartkę spadły kleksy! Wrażeń było sporo, ale każdy odetchnął z ulgą, że dzisiejsza szkoła nie jest taka groźna.

aby zobaczyć pozostałe fotografie, kliknij w zdjęcie

Zmieniony ( 12.11.2014. )
 
55 lat SP38 Utwórz PDF Drukuj

  

 

13 października 2014 r. w Szkole Podstawowej nr 38 w Bydgoszczy odbyła się uroczystość z okazji 55–lecia szkoły. Była to także okazja do podsumowania Roku Wychowania Patriotycznego, który był realizowany w naszej szkole od 1.09.2013 r. do 30.09.2014 r. pod patronatem Kujawsko – Pomorskiego Kuratora Oświaty.
W spotkaniu udział wzięli: Przewodnicząca Sejmiku Województwa Kujawsko – Pomorskiego – p. Dorota Jakuta oraz radni sejmiku: p. prof. Maciej Świątkowski i p. Tadeusz Zaborowski, Prezydent Miasta Bydgoszczy - p. Rafał Bruski, Przewodniczący Rady Miasta Bydgoszczy – p. Roman Jasiakiewicz, Przewodniczący Komisji Edukacji Rady Miasta Bydgoszczy - p. Marek Gralik, Radne Rady Miasta Bydgoszczy - p. Bogna Blachowska – Wojciechowska, p. Teresa Nawrocka, i p Bernadeta Różańska – Majchrzak. Zastępca Dyrektora Instytutu Psychologii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy – dr  Ewa Danek, Dyrektor Oddziału Regionalnego Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Bydgoszczy – p. Katarzyna Berka, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy – p. Piotr Straszewski, proboszcz parafii p.w. Ducha Świętego – o. Mirosław Zabrocki, Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej BUDOWLANI w Bydgoszczy – p. Marek Magdziarz, Komendant Komisariatu Policji Bydgoszcz – Wyżyny – p. nadkom. Mariusz Tomczak, Przewodniczący Rady Osiedla Wyżyny – p. Krzysztof Lipiński, przewodniczący Rady Osiedla Glinki – Rupienica, prezes ZO ZNP – p. Mirosława Kaczyńska, byli dyrektorzy szkoły: p. Krystyna Łoboda i p. Zygmunt Domiński, dyrektorzy zaprzyjaźnionych przedszkoli, gimnazjów i liceów, uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy Szkoły Podstawowej nr 38 w Bydgoszczy.
Zebranych przywitał Grzegorz Nazaruk dyrektor Szkoły Podstawowej nr 38 w Bydgoszczy, który powiedział m.in.: „55 lat istnienia naszej szkoły to nie tylko suche fakty, daty. To właśnie ludzie, czyli społeczność szkoły, stanowią jej największą wartość.
Jubileusz szkoły jest okazją do wspomnień, które, choć minione, zawsze pozostają w pamięci, a dźwięk dzwonka szkolnego przywołuje je ponownie. Trudno być obojętnym wobec miejsca, w którym zostawiło się część życia.
Chlubą naszej szkoły są liczne osiągnięcia dydaktyczne na skalę miasta, województwa i kraju. Jest to dla nas nobilitacja, ale i zobowiązanie do dalszego twórczego działania.
Jesteśmy dumni z naszych absolwentów, wśród których jest wielu aktywnych uczestników życia społeczno-gospodarczego nie tylko w naszym mieście ale i naszym kraju. Wychowankowie szkoły, którzy opuścili i nadal opuszczają mury, niejednokrotnie napawali dumą i dzisiaj są największym prezentem, jaki otrzymuje nasza jubilatka. Dzisiejszy dzień przypomina, że w szkole najważniejszy jest uczeń, duszą szkoły – nauczyciel i wychowawca, wsparciem – rodzice, a dumą – absolwenci.
Dobre rzeczy zawsze rodzą się tam, gdzie zbierają się dobrzy ludzie, gdzie jest przestrzeń dla marzeń. Szkoła jest właśnie takim miejscem. Tu właśnie są kształcone prawdziwe wartości życiowe, tu rodzą się najpiękniejsze i najbardziej nieprawdopodobne marzenia, tu, w Szkole Otwartych Umysłów, dorastają najbardziej twórczy i utalentowani młodzi ludzie, rozsławiający Bydgoszcz. „Najlepszym prezentem są wychowankowie szkoły”.
Następnie zabrali głos przedstawiciele władz samorządowych, którzy składając gratulacje JUBILATCE życzyli dalszego owocnego rozwoju.
Dyrektor szkoły wręczył osobom szczególnie zaangażowanym w rozwój Szkoły Podstawowej nr 38 w Bydgoszczy okolicznościowe statuetki. Otrzymali je:
1. Pan Rafał Bruski Prezydent Miasta Bydgoszczy,
2. Zarząd Okręgowy ZKRPiBWP w Bydgoszczy,
3. Prezes Zarządu SPÓŁDZIELNI MIESZKANIOWEJ BUDOWLANI  w Bydgoszczy pan Marek Magdziarz,
4. Emerytowana nauczycielka plastyki: Wiesława Wittek
oraz nauczyciele:
Lidia Graul, Hanna Kosiak – Wierzbicka, Danuta Miszczuk, Lidia Pałubicka, Ewa Rakoczy – Ziółkowska, Halina Szreiber – Sadowska, Hanna Szubert.
Przy okazji jubileuszu dyrektor szkoły Grzegorz Nazaruk wraz z wicedyrektorem Hanną Rauchfleisch wręczyli z okazji Dnia Edukacji Narodowej nagrody ośmiu nauczycielom i pięciu pracownikom administracji i obsługi.
Całość uświetniła część artystyczna przygotowana przez uczniów klas czwartych i piątych.
Po zakończonej uroczystości odbyło się spotkanie wszystkich zaproszonych gości, nauczycieli, pracowników szkoły i emerytowanych pracowników w szkolnej kawiarence.
WSPOMNIENIOM nie było końca…

Zmieniony ( 20.10.2014. )
 
Czwartki LA Utwórz PDF Drukuj

       

Zakończyła się jesienna edycja czwartków LA w Bydgoszczy. Reprezentanci naszej szkoły odnieśli ogromne sukcesy. W rzucie piłeczką palantową Lars Kozłowski z VI d zdobył złoto i dwa srebrne medale. Gracjan Mathia z VI a zdobył srebrny i brązowy medal, w biegu na 60m Gracjan Mathia zdobył też srebrny i dwa brązowe medale, W biegu na 300m bracia Piotr i Paweł Jagiełowicz z V a i VI a zdobyli dwa srebrne i brązowy medal. Czekamy z utęsknieniem na wiosenną edycję czwartków LA. Jak pójdzie im tak dobrze jak jesienią, to mają szanse na występy na Mistrzostwach Polski.
Ze sportowym pozdrowieniem,
Lidia Graul

 

Zmieniony ( 19.10.2014. )
 
Mini Mistrzostwa Świata Chłopców w Piłce Siatkowej Utwórz PDF Drukuj

Reprezentacja szkoły w składzie: Gracjan Mathia z kl.6a, Marcel Tomsa z kl. 6a, Mateusz Misiak z kl. 6b, Michał Urbanek z kl. 6b, Mikołaj Winiecki z klasy 6b brała udział w Mini Mistrzostwach Świata Chłopców w Piłce Siatkowej.

Impreza wzorowana na mistrzostwach dla mężczyzn pod patronatem Prezydenta Miasta Bydgoszczy i Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Siatkowej odbywała się na stadionie bocznym klubu „Zawisza”. Drużyna naszej szkoły w wyniku rozgrywek eliminacyjnych i półfinałowych zakwalifikowała się do finału.

W finale 12 września 2014r. reprezentowaliśmy Belgię Zajęliśmy 6 miejsce na 18 startujących drużyn. Chłopcy otrzymali komplety strojów sportowych, piłki dla szkoły. Dzięki sponsorom impreza miała charakter fantastycznego pikniku.

Opiekunkami były: Lidia Graul i Małgorzata Pezala .

Pozdrawiamy na sportowo!!!! Lidia Graul

Zmieniony ( 18.09.2014. )
 
Film AKADEMIA PANA JACKA Utwórz PDF Drukuj

 

Pobierz plik >>>

Zmieniony ( 22.06.2014. )
 
XVI FESTYN NA WYŻYNACH i uczestnicy z SP38 Utwórz PDF Drukuj

W niedzielę, 15 czerwca odbył się XVI FESTYN NA WYŻYNACH.
Po raz kolejny byliśmy jego uczestnikami. Nie tylko jednak korzystaliśmy
z proponowanych atrakcji, ale współtworzyliśmy imprezę, a przy okazji promowaliśmy naszą szkołę. Bo tylko u nas dzieci tak potrafią grać i tańczyć! Kto widział i słyszał, ten nie zaprzeczy, a kto nie widział i nie słyszał, tego zapraszamy do obejrzenia fotorelacji!

 

 

 

         Zagrali: zespół „4 D” i „Trio SP 38” oraz soliści (pod kierunkiem pana Zbigniewa Sławińskiego).
          Zatańczyły: „Tańczące Gwiazdeczki” (przygotowane przez panią Alicję Jażdżewską).

 
W bydgoskim Wilanowie Utwórz PDF Drukuj

W sobotę, !7 maja wybraliśmy się na wycieczkę, by zwiedzić Kompleks Pałacowo – Parkowy w Ostromecku. Z uwagą  obserwowaliśmy otoczenie i słuchaliśmy opowieści naszego przewodnika – pana Jerzego Świetlika. Przekonaliśmy się, jakie niesamowite walory historyczne, artystyczne i przyrodnicze ma to urocze miejsce, nazywane słusznie „bydgoskim Wilanowem”.

Aby zobaczyć pozostałe fotografie, kliknij w zdjęcie

 

Zmieniony ( 16.06.2014. )
 
Ośmiu Wspaniałych z naszej szkoły Utwórz PDF Drukuj

Już po raz trzeci nasze Szkolne Koło Wolontariatu sięgnęło po najwyższe trofeum wojewódzkie. Tym razem udało nam się zwyciężyć  w Samorządowym Konkursie Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”. Dziękuję wszystkim Wolontariuszom za wspaniałą pracę i zaangażowanie oraz życzę dalszych sukcesów. Marzena Liwak , opiekun SKW.

Zmieniony ( 16.06.2014. )
 
Kampania hospicyjna Utwórz PDF Drukuj

Od marca ruszyła wiosenna kampania hospicyjna pod hasłem „Pola Nadziei”. W ramach tej akcji wolontariusze naszej szkoły kilkakrotnie zbierali pieniądze na potrzeby Bydgoskiego Hospicjum im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Podczas jednej akcji, w centrum naszego miasta, udało nam się spotkać piłkarzy Bydgoskiego Zawiszy: Herolda Goulona, Bernardo Vasconcelosa, Piotra Petasza, Vahana Gevorgyana i Piotra Petasza, którzy chętnie zrobili sobie z nami zdjęcia i wrzucili do puszek datki na pomoc dla hospicjum.

aby zobaczyć pozostałe fotografie, kliknij w zdjęcie

Zmieniony ( 16.06.2014. )
 
Najlepsi z angielskiego Utwórz PDF Drukuj
21 maja 2014 roku
Międzyszkolny konkursu języka angielskiego dla uczniów klas VI

Czworo uczniów z klas VI naszej szkoły wzięło udział w międzyszkolnym
konkursie języka angielskiego dla uczniów klas VI w czasie British and American Week
w Zespole Szkół nr 19 (SP 25).
Zadaniem uczniów było napisanie dwóch testów obejmujących zagadnienia gramatyczne
oraz leksykalne przewidziane oraz wykraczające poza program nauczania języka angielskiego
w klasie VI, a także tematykę związaną z życiem codziennym krajów anglojęzycznych.
Uczennica Julia Czajka zdobyła I miejsce w konkursie.
Gratulujemy!


6 czerwca 2014 roku
Finał międzyszkolnego konkursu języka angielskiego

Troje uczniów naszej szkoły wzięło udział w finale międzyszkolnego
konkursu języka angielskiego dla uczniów szkół podstawowych "English is Everywhere"
w Zespole Szkół nr 4 w Bydgoszczy (Gimnazjum nr 17). Konkurs składał się z czterech części:
test kwalifikacyjny, plakat, test gramatyczno-leksykalny sprawdzający umiejętności językowych
oraz wiedzy o kulturze krajów angielskiego obszaru kulturowego, prezentacja.
W konkursie brało udział 30 uczniów z dziesięciu szkół.
Uczeń Krzysztof Siembrzuch zdobył III miejsce w konkursie.
Brawa dla Krzysia!
Zmieniony ( 10.06.2014. )
 
Czar 2 kółek Utwórz PDF Drukuj

         

4 czerwca 2014 roku na stadionie „Zwisza” w Bydgoszczy odbył się wielki finał Czaru 2 kółek. Naszą szkołę reprezentowało 4 uczniów: Antonina Gust z klasy 1?, Julia Guzik z klasy 1?, Martyna Tym z klasy 4d, Michał Urbanek z klasy 5b. Dziewczynki uległy przeciwnikom w wyścigach półfinałowych. Michał Urbanek dostał się do finału, gdzie ostatecznie zajął 1 miejsce w kategorii chłopców klas 5. Tym sposobem wywalczył złoty medal i nagrodę główną- rower. Jesteśmy dumni z naszych kolarzy! Proszę sobie wyobrazić, że Michałowi 2 tygodnie temu ukradziono rower. Na turnieju jechał na pożyczonym rowerze! Tym bardziej cieszymy się z jego zwycięstwa! Z Michałem przeprowadził wywiad dziennikarz sportowy z TV Bydgoszcz a gratulacje złożył Prezydent Miasta.
Gratulujemy!!!

   

 

    

Zmieniony ( 09.06.2014. )
 
SP 38 dla Przyjaciół Utwórz PDF Drukuj

         

22 maja 2014 r. w Szkole Podstawowej nr 38 w Bydgoszczy odbył się Nadzwyczajny Koncert „SP 38 dla Przyjaciół".

 W spotkaniu udział wzięli Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty - p. Anna Łukaszewska, Przewodnicząca Komisji Edukacji Rady Miasta Bydgoszczy - p. Marek Gralik, Radne Rady Miasta Bydgoszczy - p. Teresa Nawrocka i p. Bernadeta Różańska - Majchrzak, Dyrektor Instytutu Psychologii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy – prof. dr hab. Janusz Trempała, Wicedyrektor Kujawsko – Pomorskiego Centrum Eduakcji Nauczycieli w Bydgoszczy – p. Barbara Daroń, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy – p. Piotr Straszewski, Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej BUDOWLANI w Bydgoszczy – p. Marek Magdziarz, Komendant Komisariatu Policji Bydgoszcz - Wyżyny – p. nadkom. Mariusz Tomczak, Przewodniczący Rady Osiedla Wyżyny – p. Krzysztof Lipiński oraz radni Rady Osiedla Glinki Rupienica, dyrektorzy zaprzyjaźnionych przedszkoli, gimnazjów i liceów, uczniowie, rodzice  i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 38 w Bydgoszczy. 

        

Zebranych przywitał Grzegorz Nazaruk dyrektor Szkoły Podstawowej nr 38 w Bydgoszczy, który powiedział m.in.: „Spotkaliśmy się z okazji jubileuszy szkoły. Jubieluszu 25–lecia nadania szkole sztandaru, 45–lecia nadania imienia Zdobywców Wału Pomorskiego oraz z okazji 30–lecia reaktywowania placówki na Wyżynach. Tradycją szkoły jest, że organizujemy spotkania i koncerty chcąc w ten sposób podziękować osobom, instytucją i uczelniom za wytężoną współpracę. Między innymi dzięki tej współpracy uczniowie naszej szkoły co roku zostają laureatami konkursów miejskich, wojewódzkich i ogólnopolskich. Mają sukcesy także międzynarodowe. Owocna współpraca z Akademią Muzyczną im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, która od 9 lat kształci swoich studentów u nas podczas praktyk dyplomowych stała się dobrą okazją do zaproszenia na koncert, w którym wystąpi Chór Kameralny Akademii Muzycznej. Chórem od samego początku kieruje prof. Janusz Stanecki. Stare przysłowie mówi, Ze przyjaciół poznaje się w biedzie, a twierdzę jeszcze, że przyjaciół się po prostu ma.”

Po brawurowo wykonanym koncercie, gdzie dyrygowali Magdalena Filipska, Joanna Kałas, Łukasz Hermanowicz i prof. Janusz Stanecki, zaproszeni goście spotkali się w kawiarence szkolnej. Była to dobra okazja do wymiany wrażeń, poglądów oraz obejrzenia wystawy z okazji Roku Kanału Bydgoskiego pn. POWRÓT NAD STARY KANAŁ BYDGOSKI.

 

Zmieniony ( 03.06.2014. )
 
Ekologiczne przedstawienie Utwórz PDF Drukuj

Dzieci z naszej szkoły dobrze wiedzą jak dbać o środowisko. Interesują się ekologią i zdrowym stylem życia. Grupa teatralna "Bączki" przygotowała na ten temat przedstawienie, które wystawiła dla koleżanek i kolegów szkolnych oraz dzieci z zaprzyjaźnionego przedszkola Promyczek.

Aby zobaczyć pozostałe zdjęcia, kliknij w fotografię.

 

 

Zmieniony ( 13.05.2014. )
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 29 z 353
image008.jpg

Twój czas

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
© 2014 Szkoła Podstawowa nr 38 im. Zdobywców Wału Pomorskiego w Bydgoszczy :: Joomla! i Joomla! IE jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.

Template by

www.Ahadesign.eu