Szkoła Podstawowa nr 38 im. Zdobywców Wału Pomorskiego w Bydgoszczy
Start arrow Aktualności
Aktualności
Film AKADEMIA PANA JACKA Utwórz PDF Drukuj

 

Pobierz plik >>>

Zmieniony ( 22.06.2014. )
 
XVI FESTYN NA WYŻYNACH i uczestnicy z SP38 Utwórz PDF Drukuj

W niedzielę, 15 czerwca odbył się XVI FESTYN NA WYŻYNACH.
Po raz kolejny byliśmy jego uczestnikami. Nie tylko jednak korzystaliśmy
z proponowanych atrakcji, ale współtworzyliśmy imprezę, a przy okazji promowaliśmy naszą szkołę. Bo tylko u nas dzieci tak potrafią grać i tańczyć! Kto widział i słyszał, ten nie zaprzeczy, a kto nie widział i nie słyszał, tego zapraszamy do obejrzenia fotorelacji!

 

 

 

         Zagrali: zespół „4 D” i „Trio SP 38” oraz soliści (pod kierunkiem pana Zbigniewa Sławińskiego).
          Zatańczyły: „Tańczące Gwiazdeczki” (przygotowane przez panią Alicję Jażdżewską).

 
W bydgoskim Wilanowie Utwórz PDF Drukuj

W sobotę, !7 maja wybraliśmy się na wycieczkę, by zwiedzić Kompleks Pałacowo – Parkowy w Ostromecku. Z uwagą  obserwowaliśmy otoczenie i słuchaliśmy opowieści naszego przewodnika – pana Jerzego Świetlika. Przekonaliśmy się, jakie niesamowite walory historyczne, artystyczne i przyrodnicze ma to urocze miejsce, nazywane słusznie „bydgoskim Wilanowem”.

Aby zobaczyć pozostałe fotografie, kliknij w zdjęcie

 

Zmieniony ( 16.06.2014. )
 
Ośmiu Wspaniałych z naszej szkoły Utwórz PDF Drukuj

Już po raz trzeci nasze Szkolne Koło Wolontariatu sięgnęło po najwyższe trofeum wojewódzkie. Tym razem udało nam się zwyciężyć  w Samorządowym Konkursie Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”. Dziękuję wszystkim Wolontariuszom za wspaniałą pracę i zaangażowanie oraz życzę dalszych sukcesów. Marzena Liwak , opiekun SKW.

Zmieniony ( 16.06.2014. )
 
Kampania hospicyjna Utwórz PDF Drukuj

Od marca ruszyła wiosenna kampania hospicyjna pod hasłem „Pola Nadziei”. W ramach tej akcji wolontariusze naszej szkoły kilkakrotnie zbierali pieniądze na potrzeby Bydgoskiego Hospicjum im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Podczas jednej akcji, w centrum naszego miasta, udało nam się spotkać piłkarzy Bydgoskiego Zawiszy: Herolda Goulona, Bernardo Vasconcelosa, Piotra Petasza, Vahana Gevorgyana i Piotra Petasza, którzy chętnie zrobili sobie z nami zdjęcia i wrzucili do puszek datki na pomoc dla hospicjum.

aby zobaczyć pozostałe fotografie, kliknij w zdjęcie

Zmieniony ( 16.06.2014. )
 
Najlepsi z angielskiego Utwórz PDF Drukuj
21 maja 2014 roku
Międzyszkolny konkursu języka angielskiego dla uczniów klas VI

Czworo uczniów z klas VI naszej szkoły wzięło udział w międzyszkolnym
konkursie języka angielskiego dla uczniów klas VI w czasie British and American Week
w Zespole Szkół nr 19 (SP 25).
Zadaniem uczniów było napisanie dwóch testów obejmujących zagadnienia gramatyczne
oraz leksykalne przewidziane oraz wykraczające poza program nauczania języka angielskiego
w klasie VI, a także tematykę związaną z życiem codziennym krajów anglojęzycznych.
Uczennica Julia Czajka zdobyła I miejsce w konkursie.
Gratulujemy!


6 czerwca 2014 roku
Finał międzyszkolnego konkursu języka angielskiego

Troje uczniów naszej szkoły wzięło udział w finale międzyszkolnego
konkursu języka angielskiego dla uczniów szkół podstawowych "English is Everywhere"
w Zespole Szkół nr 4 w Bydgoszczy (Gimnazjum nr 17). Konkurs składał się z czterech części:
test kwalifikacyjny, plakat, test gramatyczno-leksykalny sprawdzający umiejętności językowych
oraz wiedzy o kulturze krajów angielskiego obszaru kulturowego, prezentacja.
W konkursie brało udział 30 uczniów z dziesięciu szkół.
Uczeń Krzysztof Siembrzuch zdobył III miejsce w konkursie.
Brawa dla Krzysia!
Zmieniony ( 10.06.2014. )
 
Czar 2 kółek Utwórz PDF Drukuj

         

4 czerwca 2014 roku na stadionie „Zwisza” w Bydgoszczy odbył się wielki finał Czaru 2 kółek. Naszą szkołę reprezentowało 4 uczniów: Antonina Gust z klasy 1?, Julia Guzik z klasy 1?, Martyna Tym z klasy 4d, Michał Urbanek z klasy 5b. Dziewczynki uległy przeciwnikom w wyścigach półfinałowych. Michał Urbanek dostał się do finału, gdzie ostatecznie zajął 1 miejsce w kategorii chłopców klas 5. Tym sposobem wywalczył złoty medal i nagrodę główną- rower. Jesteśmy dumni z naszych kolarzy! Proszę sobie wyobrazić, że Michałowi 2 tygodnie temu ukradziono rower. Na turnieju jechał na pożyczonym rowerze! Tym bardziej cieszymy się z jego zwycięstwa! Z Michałem przeprowadził wywiad dziennikarz sportowy z TV Bydgoszcz a gratulacje złożył Prezydent Miasta.
Gratulujemy!!!

   

 

    

Zmieniony ( 09.06.2014. )
 
SP 38 dla Przyjaciół Utwórz PDF Drukuj

         

22 maja 2014 r. w Szkole Podstawowej nr 38 w Bydgoszczy odbył się Nadzwyczajny Koncert „SP 38 dla Przyjaciół".

 W spotkaniu udział wzięli Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty - p. Anna Łukaszewska, Przewodnicząca Komisji Edukacji Rady Miasta Bydgoszczy - p. Marek Gralik, Radne Rady Miasta Bydgoszczy - p. Teresa Nawrocka i p. Bernadeta Różańska - Majchrzak, Dyrektor Instytutu Psychologii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy – prof. dr hab. Janusz Trempała, Wicedyrektor Kujawsko – Pomorskiego Centrum Eduakcji Nauczycieli w Bydgoszczy – p. Barbara Daroń, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy – p. Piotr Straszewski, Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej BUDOWLANI w Bydgoszczy – p. Marek Magdziarz, Komendant Komisariatu Policji Bydgoszcz - Wyżyny – p. nadkom. Mariusz Tomczak, Przewodniczący Rady Osiedla Wyżyny – p. Krzysztof Lipiński oraz radni Rady Osiedla Glinki Rupienica, dyrektorzy zaprzyjaźnionych przedszkoli, gimnazjów i liceów, uczniowie, rodzice  i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 38 w Bydgoszczy. 

        

Zebranych przywitał Grzegorz Nazaruk dyrektor Szkoły Podstawowej nr 38 w Bydgoszczy, który powiedział m.in.: „Spotkaliśmy się z okazji jubileuszy szkoły. Jubieluszu 25–lecia nadania szkole sztandaru, 45–lecia nadania imienia Zdobywców Wału Pomorskiego oraz z okazji 30–lecia reaktywowania placówki na Wyżynach. Tradycją szkoły jest, że organizujemy spotkania i koncerty chcąc w ten sposób podziękować osobom, instytucją i uczelniom za wytężoną współpracę. Między innymi dzięki tej współpracy uczniowie naszej szkoły co roku zostają laureatami konkursów miejskich, wojewódzkich i ogólnopolskich. Mają sukcesy także międzynarodowe. Owocna współpraca z Akademią Muzyczną im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, która od 9 lat kształci swoich studentów u nas podczas praktyk dyplomowych stała się dobrą okazją do zaproszenia na koncert, w którym wystąpi Chór Kameralny Akademii Muzycznej. Chórem od samego początku kieruje prof. Janusz Stanecki. Stare przysłowie mówi, Ze przyjaciół poznaje się w biedzie, a twierdzę jeszcze, że przyjaciół się po prostu ma.”

Po brawurowo wykonanym koncercie, gdzie dyrygowali Magdalena Filipska, Joanna Kałas, Łukasz Hermanowicz i prof. Janusz Stanecki, zaproszeni goście spotkali się w kawiarence szkolnej. Była to dobra okazja do wymiany wrażeń, poglądów oraz obejrzenia wystawy z okazji Roku Kanału Bydgoskiego pn. POWRÓT NAD STARY KANAŁ BYDGOSKI.

 

Zmieniony ( 03.06.2014. )
 
Ekologiczne przedstawienie Utwórz PDF Drukuj

Dzieci z naszej szkoły dobrze wiedzą jak dbać o środowisko. Interesują się ekologią i zdrowym stylem życia. Grupa teatralna "Bączki" przygotowała na ten temat przedstawienie, które wystawiła dla koleżanek i kolegów szkolnych oraz dzieci z zaprzyjaźnionego przedszkola Promyczek.

Aby zobaczyć pozostałe zdjęcia, kliknij w fotografię.

 

 

Zmieniony ( 13.05.2014. )
 
Ks. Bp. Jan Tyrawa wręczył dyplom Utwórz PDF Drukuj

W piątek, 25 kwietnia z rąk Ks. Bp. Jana Tyrawy, Wojtek Siwa uczeń klasy pierwszej, otrzymał nagrodę za zajęcie III miejsca w diecezjalnym konkursie plastycznym pod hasłem: „Święty Jan Paweł II”. W konkursie wzięło udział aż 614 uczniów z całej Diecezji Bydgoskiej. Gratulujemy Wojtkowi tak zaszczytnego miejsca i życzymy dalszych sukcesów.

 

Zmieniony ( 09.05.2014. )
 
Dziękujemy darczyńcom Utwórz PDF Drukuj

Przed Świętami Wielkanocnymi wolontariusze przygotowali i zanieśli „Świąteczne Paczki” do dwóch rodzin mieszkających na terenie naszego osiedla. Dzięki otrzymanym prezentom obdarowane osoby nie kryły radości i wzruszenia. Prosiły o przekazanie wyrazów wdzięczności za otrzymane podarunki. To dzięki Waszej hojności Szanowni Rodzice, Uczniowie i Nauczyciele, po raz kolejny mogliśmy pomóc tym, którzy bardzo tego potrzebują.

Wszystkim Darczyńcom serdecznie dziękujemy!

(do artykułu dołączamy zdjęcia z pakowania „Świątecznej Paczki Wielkanocnej”, oraz niepublikowane fotki z tegorocznej „Szlachetnej Paczki”)

Aby zobaczyć pozostałę fotografie, kliknij w zdjęcie

Zmieniony ( 05.05.2014. )
 
Świetlica SP38 - "PRZYJACIEL PRZYRODY" Utwórz PDF Drukuj

Sprawnościowy Turniej Ekologiczny

W czwartek, 24 kwietnia, dzieci z naszej świetlicy uczestniczyły w XIV Sprawnościowym Turnieju Ekologicznym „Dbam o naszą planetę”. Wzięliśmy udział w podchodach – naszym zadaniem było rozwiązywanie zadań związanych z przyrodą i jej ochroną. Zaprezentowaliśmy również przebrania zwierząt leśnych, a wykonany w świetlicy plakat wziął udział w konkursie.

Bawiliśmy się doskonale i otrzymaliśmy tytuł „PRZYJACIELA PRZYRODY”.

                          Aby zobaczyć pozostałe zdjęcia, kliknij w fotografię.

Zmieniony ( 29.04.2014. )
 
Wolontariusze odwiedzili Hospicjum im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki Utwórz PDF Drukuj

Wolontariusze odwiedzili  Hospicjum im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki i pomagali w przygotowaniach wiosennej kampanii „Pola Nadziei”

Aby zobaczyć pozostałe fotografie, kliknij w zdjęcie.


 

Zmieniony ( 28.04.2014. )
 
WIOSENNE SUKCESY INSTRUMENTALISTÓW NASZEJ SZKOŁY Utwórz PDF Drukuj

WIOSENNE  
SUKCESY  INSTRUMENTALISTÓW  NASZEJ  SZKOŁY

11.04.2014 „Zespół 4D” (w składzie Oliwia Skonieczna, Paulina Ścieszyńska i Maria Sławińska) zadebiutował w  IV WOJEWÓDZKIM  KONKURSIE  MŁODYCH  INSTRUMENTALISTÓW „WSZYSTKO GRA”  zajmując  III miejsce w kategorii „zespoły”. 
Ponadto:
-  kategoria „soliści - instrumenty elektroniczne”:
I miejsce: Maria Sławińska (kat. szkoły podstawowe)
I miejsce: Piotr Chodań (kat. gimnazjum)

-  kategoria „soliści - instrumenty tradycyjne”:
I miejsce: Bartłomiej Wachacz (fortepian)

-------------------------------

Następnego dnia, tj.  12.04.2014 w Młodzieżowym Domu Kultury w Słupsku odbył się 
VIII REGIONALNY  PRZEGLĄD  MUZYKI  ELEKTRONICZNEJ.
Uczniowie Pracowni Instrumentalnej naszej szkoły zajęli  następujące miejsca:

Kategoria zespoły
I miejsce   „Trio SP 38”

Kategoria soliści ze szkół podstawowych
II miejsce - Maria Sławińska

Kategoria soliści z gimnazjów
I miejsce – Piotr Chodań
II miejsce – Martyna Nowicka
Wyróżnienie – Weronika Olkowska

---------------------------------

Miesiąc wcześniej, w dniach 15-16.03.2014 pod patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego odbył się  XII  CZŁUCHOWSKIEGO  KONKURSU  MŁODYCH  INSTRUMENTALISTÓW (impreza o zasięgu ogólnopolskim), gdzie „Trio SP 38” zajęło  III miejsce.

Wszystkim młodym artystom serdecznie gratulujemy !!!

---------------------------------

 Aby zobaczyć pozostałe zdjęcia oraz skany dyplomów, kliknij w fotografię.


 

 

Zmieniony ( 28.04.2014. )
 
Wizyta w Gimnazjum nr 17 Utwórz PDF Drukuj
    Dnia 11 kwietnia 2014 roku uczniowie klas VI, kandydaci do gimnazjum językowego, pod opieką pani Marii Nowak udali się do Zespołu Szkół nr 4.

    Zostaliśmy zaproszeni na wystawienie trzech sztuk, napisanych przez uczniów klasy I i II gimnazjum. Przed obejrzeniem sztuk („The Funny Adventures of Wolf Bazyli”, “The Show”, “The Hotel”) spotkaliśmy się z Panią Beatą Kwasigroch  Dyrektorem Szkoły, która przekazała uczniom podstawowe informacje o szkole oraz poinformowała o sposobie rekrutacji na rok szkolny 2014/2015. Uczniowie mieli także możliwość obejrzenia niektórych sal lekcyjnych (m.in. informatycznej, fizycznej, IBroom-u) oraz czytelni szkoły. Dzieciom bardzo podobały się przygotowane przedstawienia, ale jeszcze z większym aplauzem spotkały się piosenki  („I’ll always love you”, „Skyfall”, „It’s my live”, „Show must go on”) wykonane przez Emilę i Filipa. Żałujemy tylko, że zabrakło czasu na indywidualne rozmowy szóstoklasistów z gimnazjalistami i ich opiekunem - panią Grażyną Cichocką-Dadzibóg.

Zmieniony ( 13.04.2014. )
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 29 z 347
image007.jpg

Twój czas

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
© 2014 Szkoła Podstawowa nr 38 im. Zdobywców Wału Pomorskiego w Bydgoszczy :: Joomla! i Joomla! IE jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.

Template by

www.Ahadesign.eu