Szkoła Podstawowa nr 38 im. Zdobywców Wału Pomorskiego w Bydgoszczy
Start arrow Aktualności
Aktualności
Wizyta w Gimnazjum nr 17 Utwórz PDF Drukuj
    Dnia 11 kwietnia 2014 roku uczniowie klas VI, kandydaci do gimnazjum językowego, pod opieką pani Marii Nowak udali się do Zespołu Szkół nr 4.

    Zostaliśmy zaproszeni na wystawienie trzech sztuk, napisanych przez uczniów klasy I i II gimnazjum. Przed obejrzeniem sztuk („The Funny Adventures of Wolf Bazyli”, “The Show”, “The Hotel”) spotkaliśmy się z Panią Beatą Kwasigroch  Dyrektorem Szkoły, która przekazała uczniom podstawowe informacje o szkole oraz poinformowała o sposobie rekrutacji na rok szkolny 2014/2015. Uczniowie mieli także możliwość obejrzenia niektórych sal lekcyjnych (m.in. informatycznej, fizycznej, IBroom-u) oraz czytelni szkoły. Dzieciom bardzo podobały się przygotowane przedstawienia, ale jeszcze z większym aplauzem spotkały się piosenki  („I’ll always love you”, „Skyfall”, „It’s my live”, „Show must go on”) wykonane przez Emilę i Filipa. Żałujemy tylko, że zabrakło czasu na indywidualne rozmowy szóstoklasistów z gimnazjalistami i ich opiekunem - panią Grażyną Cichocką-Dadzibóg.

Zmieniony ( 13.04.2014. )
 
Fotorelacja z drzwi otwartych Utwórz PDF Drukuj

Kliknij w fotografię, aby zobaczyć pozostałe zdjęcia

 

Zmieniony ( 19.03.2014. )
 
Spotkaliśmy się z ... Utwórz PDF Drukuj

Zaprosiliśmy do naszej świetlicy panią Elżbietę Małek – bydgoszczankę, skrzypaczkę Filharmonii Pomorskiej. Podczas spotkania opowiedziała nam o Bydgoszczy – mieście kultury. Obdarowała nas również pięknym albumem. Poszerzyliśmy swą wiedzę na temat naszej małej ojczyzny i zdobyliśmy nowe doświadczenie.

 
Odwiedził nas pies Czako Utwórz PDF Drukuj

Czako to owczarek niemiecki, który jest psem Żandarmerii Wojskowej. Odwiedził nas wraz
ze swym opiekunem, który opowiedział o jego i swojej pracy. Piesek wyszkolony został
do wyszukiwania ładunków wybuchowych, służył na misji w Afganistanie i nawet otrzymał medal! Czako chyba również bardzo lubi dzieci: chętnie do nas podchodził i pozwalał się głaskać.
Ze spotkania bardzo zadowolone były zarówno dzieci przebywające w świetlicy, jak i uczniowie kl. 0, 1b i 2e.

 

aby zobaczyć pozostałe zdjęcia, kliknij w fotografię

 

 
Zebraliśmy 1430zł dla potrzebujących Utwórz PDF Drukuj

 

21 lutego zakończyliśmy zbiórkę pieniędzy na szczepionki ratujące życie dla

dzieci z Sierra Leone. Projekt ten pod hasłem: "Gwiazdka dla Afryki" został

zrealizowany we współpracy z UNICEF Polska. Przez kilka dni wolontariusze z

naszej szkoły rozprowadzali symboliczne kartoniki - szczepionki, dzięki

którym udało nam się pozyskać aż 1430 zł! Wszystkim, którzy nie pozostali

obojętni na problemy afrykańskich dzieci i zaangażowali się w tę akcję,

serdecznie dziękujemy!

 

 

aby zobaczyć pozostałe zdjęcia, kliknij wfotografię

Zmieniony ( 11.03.2014. )
 
Finał Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego Utwórz PDF Drukuj

 Organizatorem Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego dla klas VI była Szkoła Podstawowa nr 38 w Bydgoszczy. Konkurs odbył się w systemie dwuetapowym. Etap wewnątrzszkolny polegał na wyłonieniu przez poszczególne szkoły 3 najlepszych uczniów, którzy rozwiązali test gramatyczno - leksykalny przygotowany przez organizatora. Finał konkursu odbył się 10 marca 2014r. w naszej szkole.

Wszystkich zgromadzonych powitał dyrektor SP38 pan Grzegorz Nazaruk.
Zadaniem uczniów było rozwiązanie 45-minutowego testu składającego się z zadań zarówno gramatycznych, leksykalnych jak i kulturowych. Podczas pisania testu opiekunowie uczniów
zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplom, a zwycięzcy nagrody rzeczowe ufundowane przez Wydawnictwo Oxford University Press.

Pierwsze miejsce w konkursie zdobyła SP 46, II miejsce SP 12, a III miejsce przypadło SP 46.
Opiekunom dziękujemy za przygotowanie uczniów, uczestnikom za udział w konkursie. Wszystkim życzymy dalszych sukcesów oraz zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu.

Nauczyciellki języka angielskiego
Zmieniony ( 11.03.2014. )
 
SP38 na nartach Utwórz PDF Drukuj

Podczas ferii, w  terminie od 2 do 9 lutego 2014r. grupa dzieci z naszej szkoły pod opieka pana Bartosza Budziaka uczestniczyła w obozie sportowo rekreacyjnym w Jaworzynce w dolinie Krężelki w malowniczo położonym hotelu JANO. Pogoda dopisała, chociaż była to pierwsza od 50 lat bezśnieżna zima w tej okolicy. Zamiast 2 metrowych zasp, gościła nas słoneczna ciepła pogoda, która zdawała się mówić „jest już maj”. Na stoku narciarskim, po którym szusowały dzieci z naszej szkoły słoneczna pogoda nie przeszkadzała.

 

kliknij w fotografię, aby zobaczyć pozostałe zdjęcia

Podczas pobytu w górach odwiedziliśmy Wisłę, muzeum Adama Małysza, widzieliśmy dom w którym mieszka, byliśmy na skoczni narciarskiej oraz na trój styku granic – polskiej, czeskiej i słowackiej, przekroczyliśmy granicę Polski, by w czeskim sklepie kupić słodycze, odwiedziliśmy galerię sztuki i na kuligu na kołach pojechaliśmy na ognisko na którym piekliśmy kiełbaski.

kliknij w fotografię, aby zobaczyć pozostałe zdjęcia 

Uczniowie naszej szkoły godnie reprezentowali SP38 – przedstawiciel naszej szkoły zdobył puchar ośrodka za najlepszy czas zjazdu na stoku orczykowym, umiejętności zdobyte na zajęciach z ping ponga w pana Artura Kubiaka, przydały się  podczas turnieju , uczniowie naszej szkoły nie odstawali poziomem również na zajęciach organizowanych na basenie.

Opiekunowi grupy było bardzo miło spędzić ten czas z wychowankami, którzy wyróżniali się w grupie zachowaniem, umiejętnościami sportowymi oraz hartem ducha, który zawsze przydaje się podczas górskich wycieczek.

 kliknij w fotografię, aby zobaczyć pozostałe zdjęcia

Zmieniony ( 17.02.2014. )
 
Gwiazdka dla Afryki Utwórz PDF Drukuj

We wtorek, 28 stycznia odbył się apel informujący o najnowszym projekcie realizowanym przez Szkolne Koło Wolontariatu. Od tego roku szkolnego nawiązaliśmy współpracę z UNICEF Polska i przystąpiliśmy do akcji pod hasłem: "Gwiazdka dla Afryki". Działania te mają pomóc dzieciom w Sierra Leone - jednemu z najbiedniejszych państw świata. W związku z tym, wolontariusze przygotowali symboliczne szczepionki, które będą rozprowadzane wśród uczniów i nauczycieli naszej szkoły.

 

aby zobaczyć pozostałe fotografie, kliknij w zdjęcie

 
Wycieczka do Muzeum Farmacji Utwórz PDF Drukuj
Wycieczka do Muzeum Farmacji

         W sobotę, 25 stycznia byliśmy w Muzeum Farmacji Apteki „Pod Łabędziem”, które znajduje się w naszym mieście (ul. Gdańska 5). Było bardzo ciekawie: wiemy już na przykład, czym różnią się pigułki od tabletek i co to jest infuzorka (specjalny kubek do zaparzania ziół – poszukaj go wśród załączonych zdjęć).

         Wszystkim gorąco polecamy wyprawę do tego muzeum!

                                      aby zobaczyć pozostałe fotografie, kliknij w zdjęcie

 

Zmieniony ( 30.01.2014. )
 
Złoci uczniowie z SP38! Utwórz PDF Drukuj

SP nr 38 w składzie:

Gracjan Kozakiewicz,

Maciej Błociński,

Miłosz Kurlus i Magdalena Błocińska

zdobyła złoty medal na Mistrzostwach Województwa Szkół Podstawowych w Szachach, które odbyły się w MDK nr 2 w Bydgoszczy 20.01.2014 r. W zawodach tzw. Kujawsko-Pomorskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej wystartowało 19 ekip z całego regionu. Opiekunami zawodników byli p. Bartosz Budziak i p. Mariusz Stoppel. Jest to już drugi złoty medal  w szachach w tym roku szkolnym. W grudniu młodzi szachiści zostali mistrzami Bydgoszczy."

 aby zobaczyć więcej zdjęć, kliknij w fotografię

 

 

Zmieniony ( 23.01.2014. )
 
Spotkanie koordynatorów - relacja Utwórz PDF Drukuj

Spotkanie koordynatorów ds. promocji zdrowia - poniedziałek - przedszkola

kliknij w fotografię, aby zobaczyć pozostałe zdjęcia

 

Spotkanie koordynatorów ds. promocji zdrowia - wtorek- szkoły podstawowe

kliknij w fotografię, aby zobaczyć pozostałe zdjęcia 

 

 

Spotkanie koordynatorów ds. promocji zdrowia -środa - gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne

kliknij w fotografię, aby zobaczyć pozostałe zdjęcia 

 

 

 

 

 

 

Zmieniony ( 23.01.2014. )
 
Mikołajkowy spacer po Bydgoszczy Utwórz PDF Drukuj

 12 grudnia 2013r. grupa dzieci z naszej szkoły poznawała Bydgoszcz wieczorową porą. Spotkaliśmy bydgoską mieszczkę, która opowiadała legendy i historię naszego miasta. Pełni wrażeń poszliśmy napić się ciepłej herbaty. Na zakończenie naszej wyprawy zdobiliśmy świąteczne pierniki.

 

Aby zobaczyć pozostałe zdjęcia, kliknij w fotografię.

Zmieniony ( 01.01.2014. )
 
Klasa 2e ozdobiła ul.Długą Utwórz PDF Drukuj

19 grudnia 2013r. klasa 2e wraz z wychowawcą Magdaleną Gust uczestniczyła w imprezie organizowanej przez Bydgoską Izbę Turystyki. Wzięliśmy udział w konkursie na najdłuższy łańcuch, który będzie ozdobą ul. Długiej. O godzinie 11 rozpoczęło się mierzenie łańcucha. Nasz łańcuch był najdłuższy i mierzył około 400m! Wygraliśmy główną nagrodę - czyli zaproszenie do Muzeum Mydła i Historii Brudu dla całej klasy. Na koniec naszej wycieczki wzięliśmy udział w warsztatach pt.: "Jak obchodzono święta w dawnej Bydgoszczy?"

Dziękujemy Rodzicom za pomoc w przygotowaniu zwycięskiego łańcucha!

 

Aby zobaczyć pozostałe fotografe, kliknij w zdjęcie.

Zmieniony ( 01.01.2014. )
 
Święci wspólnej Europy Utwórz PDF Drukuj

Fotorelacja z konkursu

 kliknij w fotografię, aby zobaczyc pozostałe zdjęcia

 
Finał VI Miejskiego Konkursu Interdyscyplinarnego o Bydgoszczy i Regionie Utwórz PDF Drukuj

Projekt Miejski Konkurs Interdyscyplinarny o Bydgoszczy i Regionie realizowany jest z funduszy Bydgoskiego Grantu Oświatowego. Integruje treści humanistyczne i matematyczno – przyrodnicze, adresowany do uczniów klas szóstych szkół podstawowych. Tegoroczna edycja była pn. "Nowe muzea w naszym mieście".

Konkurs składał się z trzech etapów: dwóch wycieczek integracyjnych, półfinału i finału.  W pierwszym - trzyosobowe drużyny i osoby rezerwowe uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych w Muzeum Wodociągów (Hali Pomp i Wieży Ciśnień) oraz Muzeum Mydła i Historii Brudu. W drugim - rozwiązywały interdyscyplinarny test, a w trzecim - najlepsze drużyny rywalizowały o tytuł zwycięzcy.
Motywem przewodnim tegorocznej edycji konkursu była woda, w związku z tym uczestnicy zmierzyli się z konkurencjami wykorzystującymi ich  wiedzę i umiejętności w przeprowadzeniu doświadczeń, ułożeniu puzzli, dobieraniu powiedzeń do rekwizytów, rozpoznawaniu urządzeń, przygotowaniu plakatów reklamujących nowe obiekty turystyczne naszego miasta. Publiczność aktywnie uczestniczyła i wspierała swoją drużynę. Konkurs stał się edukacyjną atrakcją.

Zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 63, drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 38, trzecie - Szkoła Podstawowa nr 57 i czwarte - Szkoła Podstawowa nr 2.