Szkoła Podstawowa nr 38 im. Zdobywców Wału Pomorskiego w Bydgoszczy
Start arrow Aktualności
Aktualności
FOTORELACJA - DZIEŃ PATRONA Utwórz PDF Drukuj

 

Kliknij w zdjęcie, aby zobaczyć FOTORELACJĘ Z UROCZYSTOŚCI SZKOLNYCH.

 

 

Zmieniony ( 30.03.2015. )
 
POEZJA KAROLA WOJTYŁY Utwórz PDF Drukuj

WOJEWÓDZKI KONKURS RECYTATORSKI „POEZJA KAROLA WOJTYŁY-JANA PAWŁA II”

W dniu 20.03.2015 r. w Zespole Szkół nr 26 w Bydgoszczy odbyły się przesłuchania konkursowe, w czasie których wyłoniono finalistów konkursu. Z radością informujemy, że w ich gronie znalazły się też dwie uczennice klasy 4c : Anna Grela i Oliwia Czarnowska. W konkursie brały też udział: Aleksandra Brucka z kl. 5b i Maria Sławińska z kl. 5d. Finałowe występy laureatów oraz wręczenie nagród odbędą się dnia 10 kwietnia.

Ani i Oliwii gratulujemy i życzymy powodzenia!

Aby zobaczyć pozostałe fotografie, kliknij w zdjęcie.

 
WIELKOPOSTNE AKCJE SZKOLNEGO KOŁA CARITAS Utwórz PDF Drukuj

WIELKOPOSTNE AKCJE SZKOLNEGO KOŁA CARITAS

Wolontariusze naszego Szkolnego Koła Caritas włączyli się w VIII Ogólnopolską Świąteczną Zbiórkę Żywności. Akcja została przeprowadzona w sklepie Biedronka, przy ul. Inowrocławskiej 1a w Bydgoszczy.

Dzięki hojności klientów i ogromnemu zaangażowaniu naszych wolontariuszy, udało się nam uzbierać ponad 130 kg produktów żywnościowych, które zostaną przekazane w formie paczek świątecznych dla najbardziej potrzebującym rodzinom z naszej szkoły.

W okresie Wielkiego Postu wolontariusze rozprowadzają też na terenie szkoły wielkanocne świece Caritas, tzw. „Paschaliki”. Zachęcają też do włączenia się w dzieło Jałmużny Wielkopostnej. Pieniądze zebrane do specjalnych skarbonek zostaną przeznaczone na leczenie osób starszych i dzieci. Szkolne Koło Caritas włączyło się też w organizację Drzwi Otwartych, częstując przyszłych uczniów naszej Szkoły pysznymi babeczkami własnego wypieku. Grupa wolontariuszy czynnie zaangażowała się też w szkolne rekolekcje, przygotowując elementy wystroju oraz przedstawienie.

Już teraz dziękujemy za zaangażowanie we wszystkie wspomniane akcje.

Aby zobaczyć pozostałe zdjęcia, kliknij w fotografię.

Zmieniony ( 30.03.2015. )
 
REKOLEKCJE SZKOLNE - relacja Utwórz PDF Drukuj

REKOLEKCJE SZKOLNE

W dniach 16-18 marca uczniowie naszej szkoły przeżywali rekolekcje wielkopostne. Nauki prowadziły Siostry Pasterki: s. Ewa i s. Małgorzata.

W pierwszym dniu Siostry przekazywały nam prawdę o wielkiej miłości Boga do każdego człowieka i o tym, jak wielkim skarbem jest Słowo Boże i cały stworzony świat.

W drugim dniu obejrzeliśmy przedstawienie na podstawie opowiadania Bruno Ferrero o królu i jego trzech synach, przygotowane przez wolontariuszy Szkolnego Koła Caritas. Młodsze klasy przeżyły Drogę Krzyżową, a starsze nabożeństwo pokutne i spowiedź.

Uwieńczeniem rekolekcji była uroczysta Msza święta, podczas której wysłuchaliśmy Słowa Bożego, a stopnie ołtarza zostały udekorowane sercami, wykonanymi przez uczniów. Symbolizowały one nasze serca, przemienione przez czas rekolekcji.

Serdecznie dziękujemy Siostrom za ogromne zaangażowanie, radość i wiele ważnych i mądrych słów, a także za piosenki, które jeszcze długo będą nam towarzyszyć. Wierzymy, że czas rekolekcji przyniesie dobre owoce w naszym życiu.

Aby zobaczyć pozostałe fotografie, kliknij w zdjęcie.

Zmieniony ( 30.03.2015. )
 
Uczniowie z SP 38 w „Przystani Biskupińskiej” Utwórz PDF Drukuj

W „Przystani Biskupińskiej”

21.03.2015r. wybraliśmy się na pierwszą wiosenną wycieczkę do Biskupina. Uczestniczyliśmy w wielkanocnych warsztatach przygotowanych przez animatorów Przystani Biskupińskiej. Zrobiliśmy słodkie mazurki. Wykonaliśmy śliczne pisanki techniką découpage . Przygotowaliśmy wielkanocne koszyczki wypełnione świątecznymi ozdobami. Bawiliśmy się świetnie. Wszystkim polecamy to bajkowe miejsce.

Aby zobaczyć pozostałe fotografie, kliknij w zdjęcie!

Zmieniony ( 25.03.2015. )
 
Olimpiada Sportowa w SP38! Utwórz PDF Drukuj

Dnia 24 marca 2015roku w naszej szkole już szósty raz odbyła się Olimpiada Sportowa 6 - latków.

Wszystkie drużyny zaprezentowały wysoki poziom sportowy.

Jak zawsze sportowców do walki zagrzewali pomysłowi i żywiołowi kibice.  

Rywalizacja trwała do ostatniej konkurencji.

Ostatecznie jury wydało następujący werdykt:

I miejsce - sportowcy z Przedszkolna nr 49

II miejsce - sportowcy z Przedszkola "Skrzat"

III miejsce - sportowcy z Przedszkola "Promyczek"

IV miejsce - sportowcy z grupy "0" SP nr 38

Do zobaczenia za rok!

 

Organizatorzy: Lidia Wypijewska, Magdalena Boesche - Starczewska

Aby zobaczyć pozostałe zdjęcia, kliknij w fotografię!

 

Zmieniony ( 25.03.2015. )
 
Szkolny Konkurs Piosenki Ludowej Utwórz PDF Drukuj

 

Dnia 12 lutego 2015 roku odbył się w naszej szkole

Szkolny Konkurs Piosenki Ludowej - "Raz na ludowo".

W konkursie wystąpiło 14 uczniów z klas I - III.

Wszyscy zaprezentowali się znakomicie
wprowadzając w doskonały nastrój widownię oraz Jury.

W konkursie wyróżniono aż 9 wykonawców.

Nagrody zdobyli:
I miejsce: Oskar Gałkowski

II miejsce: Marcin Chełminiak oraz Natalia Bas
III miejsce: Aleksandra Mróz oraz Amelia Burnicka

Nagrodę Dyrektora Szkoły zdobyła Natalia Bas.

Gratulujemy wszystkim wykonawcom!

 

Organizatorzy:

Urszula Myler, Magdalena Boesche - Starczewska, Lidia Wypijewska, Roksana Ptasznik

Kliknij w fotografię, aby zobaczyć pozostałe zdjęcia

 

 

 

 

 
Szusujący uczniowie z SP 38 Utwórz PDF Drukuj

Tak jak w zeszłym roku, uczniowie naszej szkoły mieli możliwość uczestniczenia w obozie turystyczno-narciarskim w Jaworzynce zorganizowanym podczas ferii.  Wszystkim uczestnikom obozu dziękujemy za miły nastrój. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wyjazdu.

 

aby zobaczyć pozostałe fotografie - kliknij w zdjęcie

 

 

 
Otrzymaliśmy dyplom od Pani Minister! Utwórz PDF Drukuj

Nasza szkoła uczestniczyła w konkursie organizowanym przez MEN

Konkurs umożliwił uczniom wybór książek, o przeczytaniu których marzą. Nasze dzieci nakręciły film o tym jak lubią ksiazki. Nie udało się nam uzyskać nagrody głównej - jednak jako jedna z niewielu szkół podstawowych w Bydgoszczy otrzymaliśmy dyplom od Pani Minister!

Zmieniony ( 12.02.2015. )
 
Podziękowania Utwórz PDF Drukuj

Kliknij, aby powiększyć!

Zmieniony ( 26.01.2015. )
 
Caritas - Bezpieczeństwo ze Świętym Mikołajem Utwórz PDF Drukuj

      

W dniu 16 grudnia 2014 r. uczestniczyliśmy w VI edycji mikołajkowej akcji pod hasłem „Bezpieczeństwo ze św. Mikołajem” w Hali Sportowo – Widowiskowej Łuczniczka. Przybyło na nią około 4000 dzieci z całego województwa kujawsko – pomorskiego. Akcja została zorganizowana przez Caritas Diecezji Bydgoskiej oraz Komendę Wojewódzką Policji w Bydgoszczy. W spotkaniu wzięli również udział wolontariusze naszego Szkolnego Koła Caritas. W spotkaniu łączącym edukację z zabawą, uczniowie mieli okazję obejrzeć przedstawienie pt. "Obcy niebezpieczny" zorganizowane przez Wojewódzką Komendę Policji w Bydgoszcz, oraz występy zespołów tanecznych. Nie zabrakło też słodkich upominków i spotkania ze Świętym Mikołajem.

Zmieniony ( 25.12.2014. )
 
Caritas - zbiórka żywności i sprzedaż świec Utwórz PDF Drukuj

   

  

W dniach 12-13 grudnia wolontariusze Szkolnego Koła Caritas SP 38 wzięli udział w VI Ogólnopolskiej Zbiórce Żywności Caritas. Nasi uczniowie zbierali produkty spożywcze w sklepie Biedronka przy ul. Inowrocławskiej 1 w Bydgoszczy. Dzięki hojności klientów i ogromnemu zaangażowaniu naszych wolontariuszy, udało się nam uzbierać ponad 200 kg produktów żywnościowych, które zostaną przekazane najbardziej potrzebjącym rodzinom z naszej szkoły. Przez cały grudzień wolontariusze rozprowadzali też na terenie szkoły świece Caritas, włączając się w akcję "Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom".

 

Zmieniony ( 19.12.2014. )
 
Czwartki z książką - spotkanie z gościem Utwórz PDF Drukuj

W ramach akcji „Czwartki z książką” propagującej czytanie, gościliśmy w naszej szkole Grzegorza Dołkowskiego - Zastępcę Prezydenta Bydgoszczy.

Uczniowie klas drugich podczas spotkania w bibliotece szkolnej mogli posłuchać, z ust jednej z najważniejszych osób w Bydgoszczy, jak ważne w życiu jest czytanie. Drugoklasiści wysłuchali kilku legend bydgoskich, poznali wiele ciekawostek dotyczących życia i funkcjonowania naszego miasta oraz dowiedzieli się paru informacji o życiu i zainteresowaniach Pana Grzegorza Dołkowskiego np.: o tym, że mieszkał kiedyś na naszym osiedlu na ul. Komuny Paryskiej.

Jesteśmy bardzo wdzięczni Panu Grzegorzowi Dołkowskiemu, że znalazł czas dla naszych uczniów i tak przekonująco zachęcił nas do polubienia książek.

Do naszej szkoły chodził Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski, na naszym osiedlu mieszkał Zastępca Prezydenta Miasta Bydgoszczy Grzegorz Dołkowski. Drogi Uczniu naszej szkoły, wniosek nasuwa się sam: ucz się pilnie i czytaj książki – masz duże szanse by w przyszłości również trafić na karty historii naszego miasta.

Aby zobaczyć pozostałe fotografie, kliknij w zdjęcie

Zmieniony ( 17.12.2014. )
 
Książki naszych marzeń - konkursowy film Utwórz PDF Drukuj

Nasza szkoła uczestniczy w konkursie organizowanym przez MEZ

Głównym celem konkursu organizowanego przez MEN jest popularyzacja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz zachęta do podejmowania inicjatyw na rzecz zwiększenia zainteresowania czytaniem książek wśród uczniów.
Konkurs umożliwia uczniom wybór książek, o przeczytaniu których marzą. Wystarczy, że szkoła prześle do resortu edukacji listę maksymalnie 50 książek, które chciałaby dostać, a uczniowie przygotują krótki (do 120 sekund) film na temat „Nasza szkoła powinna dostać wymarzone książki bo…”, który przekona MEN, że to właśnie oni powinni wygrać.
Wyniki mają być ogłoszone przed przerwą świąteczna.

 

Zmieniony ( 15.12.2014. )
 
Przyjazny świat- szczęśliwe dzieciństwo tylko w SP38 Utwórz PDF Drukuj

Sprawozdanie ze  szkolnego projektu  przeciw agresji pn. „Przyjazny świat- szczęśliwe dzieciństwo.”

 

W dniach od 13.11 do 26.11.2014 r. w naszej szkole odbył się cykl działań przeciwko agresji i przemocy „Przyjazny świat – szczęśliwe dzieciństwo”. Dzieci w tych dniach układały hasła, rymowanki przeciwko złości, agresji i przemocy, którymi później dekorowały drzwi swoich klas.

Przeprowadzony został sondaż diagnostyczny „Sposoby radzenia sobie ze złością i agresją”. We wszystkich klasach odbyły się zajęcia i pogadanki na temat nieagresywnych sposobów radzenia sobie ze złością, prowokacją i trudną sytuacją. Uczniowie klas IV brali udział w  warsztaty „Prawa dziecka zgodnie z Konwencją ONZ”.  Uczniowie wszystkich klas  od IV do VI miały możliwość uczestnictwa w zajęciach prowadzonych przez Straż Miejską pt. „Agresja i przemoc - skutki i konsekwencje”. Zakończył się również konkurs plastyczno – literacki „Mój najszczęśliwszy dzień”. Przeprowadzono warsztaty dla rodziców pt. „Wychowanie bez porażek – w jaki sposób radzić sobie z zachowaniami agresywnymi” , które prowadzone były przez socjoterapeutę i psychologa Poradni Psychologiczno Pedagogicznej nr 1. W klasach drugich, trzecich i „0” odbyły się spotkania
z policjantem Komisariatu Policji Wyżyny.  Uczniowie klas od 0 do 3 mieli również możliwość uczestnictwa  w przedstawienie teatru MASKA pt. „Grymasy królewny Kasi.

Podsumowaniem  cyklu działań pt. „Przyjazny świat- szczęśliwe dzieciństwo” były przeprowadzone przez pedagoga szkolnego apele podsumowujące na których:

ü  klasy zaprezentowały swoje hasła, rymowanki i plakaty przeciwko agresji i przemocy.

ü  przedstawiono wyniki sondażu „Sposoby radzenia sobie ze złością i agresją”

ü  Samorząd Szkolny wraz z uczniami klasy 5 przypomniał podstawowe informacje związane z agresją, przemocą

ü  wręczono nagrody w konkursie plastycznym i literackim „ Mój najszczęśliwszy dzień ”

Aby zobaczyć pozostałe fotografie, kliknij w zdjęcie

 

Zmieniony ( 04.12.2014. )
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 29 z 373
image007.jpg

Twój czas

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
© 2015 Szkoła Podstawowa nr 38 im. Zdobywców Wału Pomorskiego w Bydgoszczy :: Joomla! i Joomla! IE jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.

Template by

www.Ahadesign.eu