Szkoła Podstawowa nr 38 im. Zdobywców Wału Pomorskiego w Bydgoszczy
Start arrow Aktualności
Aktualności
Otrzymaliśmy dyplom od Pani Minister! Utwórz PDF Drukuj

Nasza szkoła uczestniczyła w konkursie organizowanym przez MEN

Konkurs umożliwił uczniom wybór książek, o przeczytaniu których marzą. Nasze dzieci nakręciły film o tym jak lubią ksiazki. Nie udało się nam uzyskać nagrody głównej - jednak jako jedna z niewielu szkół podstawowych w Bydgoszczy otrzymaliśmy dyplom od Pani Minister!

Zmieniony ( 12.02.2015. )
 
Podziękowania Utwórz PDF Drukuj

Kliknij, aby powiększyć!

Zmieniony ( 26.01.2015. )
 
Caritas - Bezpieczeństwo ze Świętym Mikołajem Utwórz PDF Drukuj

      

W dniu 16 grudnia 2014 r. uczestniczyliśmy w VI edycji mikołajkowej akcji pod hasłem „Bezpieczeństwo ze św. Mikołajem” w Hali Sportowo – Widowiskowej Łuczniczka. Przybyło na nią około 4000 dzieci z całego województwa kujawsko – pomorskiego. Akcja została zorganizowana przez Caritas Diecezji Bydgoskiej oraz Komendę Wojewódzką Policji w Bydgoszczy. W spotkaniu wzięli również udział wolontariusze naszego Szkolnego Koła Caritas. W spotkaniu łączącym edukację z zabawą, uczniowie mieli okazję obejrzeć przedstawienie pt. "Obcy niebezpieczny" zorganizowane przez Wojewódzką Komendę Policji w Bydgoszcz, oraz występy zespołów tanecznych. Nie zabrakło też słodkich upominków i spotkania ze Świętym Mikołajem.

Zmieniony ( 25.12.2014. )
 
Caritas - zbiórka żywności i sprzedaż świec Utwórz PDF Drukuj

   

  

W dniach 12-13 grudnia wolontariusze Szkolnego Koła Caritas SP 38 wzięli udział w VI Ogólnopolskiej Zbiórce Żywności Caritas. Nasi uczniowie zbierali produkty spożywcze w sklepie Biedronka przy ul. Inowrocławskiej 1 w Bydgoszczy. Dzięki hojności klientów i ogromnemu zaangażowaniu naszych wolontariuszy, udało się nam uzbierać ponad 200 kg produktów żywnościowych, które zostaną przekazane najbardziej potrzebjącym rodzinom z naszej szkoły. Przez cały grudzień wolontariusze rozprowadzali też na terenie szkoły świece Caritas, włączając się w akcję "Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom".

 

Zmieniony ( 19.12.2014. )
 
Czwartki z książką - spotkanie z gościem Utwórz PDF Drukuj

W ramach akcji „Czwartki z książką” propagującej czytanie, gościliśmy w naszej szkole Grzegorza Dołkowskiego - Zastępcę Prezydenta Bydgoszczy.

Uczniowie klas drugich podczas spotkania w bibliotece szkolnej mogli posłuchać, z ust jednej z najważniejszych osób w Bydgoszczy, jak ważne w życiu jest czytanie. Drugoklasiści wysłuchali kilku legend bydgoskich, poznali wiele ciekawostek dotyczących życia i funkcjonowania naszego miasta oraz dowiedzieli się paru informacji o życiu i zainteresowaniach Pana Grzegorza Dołkowskiego np.: o tym, że mieszkał kiedyś na naszym osiedlu na ul. Komuny Paryskiej.

Jesteśmy bardzo wdzięczni Panu Grzegorzowi Dołkowskiemu, że znalazł czas dla naszych uczniów i tak przekonująco zachęcił nas do polubienia książek.

Do naszej szkoły chodził Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski, na naszym osiedlu mieszkał Zastępca Prezydenta Miasta Bydgoszczy Grzegorz Dołkowski. Drogi Uczniu naszej szkoły, wniosek nasuwa się sam: ucz się pilnie i czytaj książki – masz duże szanse by w przyszłości również trafić na karty historii naszego miasta.

Aby zobaczyć pozostałe fotografie, kliknij w zdjęcie

Zmieniony ( 17.12.2014. )
 
Książki naszych marzeń - konkursowy film Utwórz PDF Drukuj

Nasza szkoła uczestniczy w konkursie organizowanym przez MEZ

Głównym celem konkursu organizowanego przez MEN jest popularyzacja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz zachęta do podejmowania inicjatyw na rzecz zwiększenia zainteresowania czytaniem książek wśród uczniów.
Konkurs umożliwia uczniom wybór książek, o przeczytaniu których marzą. Wystarczy, że szkoła prześle do resortu edukacji listę maksymalnie 50 książek, które chciałaby dostać, a uczniowie przygotują krótki (do 120 sekund) film na temat „Nasza szkoła powinna dostać wymarzone książki bo…”, który przekona MEN, że to właśnie oni powinni wygrać.
Wyniki mają być ogłoszone przed przerwą świąteczna.

 

Zmieniony ( 15.12.2014. )
 
Przyjazny świat- szczęśliwe dzieciństwo tylko w SP38 Utwórz PDF Drukuj

Sprawozdanie ze  szkolnego projektu  przeciw agresji pn. „Przyjazny świat- szczęśliwe dzieciństwo.”

 

W dniach od 13.11 do 26.11.2014 r. w naszej szkole odbył się cykl działań przeciwko agresji i przemocy „Przyjazny świat – szczęśliwe dzieciństwo”. Dzieci w tych dniach układały hasła, rymowanki przeciwko złości, agresji i przemocy, którymi później dekorowały drzwi swoich klas.

Przeprowadzony został sondaż diagnostyczny „Sposoby radzenia sobie ze złością i agresją”. We wszystkich klasach odbyły się zajęcia i pogadanki na temat nieagresywnych sposobów radzenia sobie ze złością, prowokacją i trudną sytuacją. Uczniowie klas IV brali udział w  warsztaty „Prawa dziecka zgodnie z Konwencją ONZ”.  Uczniowie wszystkich klas  od IV do VI miały możliwość uczestnictwa w zajęciach prowadzonych przez Straż Miejską pt. „Agresja i przemoc - skutki i konsekwencje”. Zakończył się również konkurs plastyczno – literacki „Mój najszczęśliwszy dzień”. Przeprowadzono warsztaty dla rodziców pt. „Wychowanie bez porażek – w jaki sposób radzić sobie z zachowaniami agresywnymi” , które prowadzone były przez socjoterapeutę i psychologa Poradni Psychologiczno Pedagogicznej nr 1. W klasach drugich, trzecich i „0” odbyły się spotkania
z policjantem Komisariatu Policji Wyżyny.  Uczniowie klas od 0 do 3 mieli również możliwość uczestnictwa  w przedstawienie teatru MASKA pt. „Grymasy królewny Kasi.

Podsumowaniem  cyklu działań pt. „Przyjazny świat- szczęśliwe dzieciństwo” były przeprowadzone przez pedagoga szkolnego apele podsumowujące na których:

ü  klasy zaprezentowały swoje hasła, rymowanki i plakaty przeciwko agresji i przemocy.

ü  przedstawiono wyniki sondażu „Sposoby radzenia sobie ze złością i agresją”

ü  Samorząd Szkolny wraz z uczniami klasy 5 przypomniał podstawowe informacje związane z agresją, przemocą

ü  wręczono nagrody w konkursie plastycznym i literackim „ Mój najszczęśliwszy dzień ”

Aby zobaczyć pozostałe fotografie, kliknij w zdjęcie

 

Zmieniony ( 04.12.2014. )
 
Ojejku!!! Śpiewająca Polska! Utwórz PDF Drukuj

Dnia 24 listopada w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy

odbył się Galowy Koncert Ogólnopolskiego Programu Rozwoju Chórów Szkolnych "Śpiewająca Polska",

w którym wystąpił nasz Szkolny Chór Dzieci Młodszych "Ojejku".

Oto zdjęcia z uroczystości:


Zmieniony ( 03.12.2014. )
 
Znowu wygrywamy! Utwórz PDF Drukuj

Grupa dzieci ze szkolnej świetlicy wykonała wieniec adwentowy na konkurs zorganizowany przez fundację „Wiatrak”. Wieniec był oryginalny, bo wykonany z puzzli! Ozdobiony został wstążeczkami i małymi śnieżynkami. Zajęliśmy I miejsce i zdobyliśmy fantastyczne nagrody!

 


 

Zmieniony ( 03.12.2014. )
 
„Huncwoty” ze Szkoły Podstawowej nr 38 Utwórz PDF Drukuj

Wycieczka do Torunia 29 listopada 2014r.

„Huncwoty” ze Szkoły Podstawowej nr 38 w Bydgoszczy pod opieką Mistrza Piernikarium Rafała z Torunia terminowała w piernikarni. Starannością wielką w pracy się odznaczali, potrafią ciasto korzenne zagnieć i formą kształty pierników wykrajać. Otrzymali tytuł mistrza piernik arni.

Aby zobaczyć pozostałę zdjęcia - kliknij w fotografię.

Zmieniony ( 03.12.2014. )
 
Dzień Pluszowego Misia - fotorelacja Utwórz PDF Drukuj

Aby zobaczyć pozostałe fotografie, kliknij w zdjęcie

 
Andrzejki w świetlicy - fotorelacja Utwórz PDF Drukuj

 Kliknij w obrazek, aby zobaczyć pozostałę zdjęcia.

Kliknij, aby zobaczyć więcej

Zmieniony ( 01.12.2014. )
 
Pilotażowy program edukacyjny w SP 38 Utwórz PDF Drukuj

W naszej szkole 6 listopada odbył się pilotażowy program edukacyjny, adresowany do uczniów bydgoskich szkół. Program został przygotowany przez ZDMiKP, który „wychować sobie pasażerów”.

W pierwszej lekcji udział wzięli uczniowie klasy piątej „d” ze Szkoły Podstawowej nr 38 na ul. Węgierskiej.

Podczas zajęć, które proponuje szkołom Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej, uczniowie dowiedzieli  się, jak korzystać z rozkładów jazdy, wyszukiwarki i schematów połączeń, ale też poznawali zasady dobrego zachowania i bezpieczeństwa w komunikacji.
Uczniowie także zwiedzili zajezdnię MZK. Dowiedzieli się, jak wygląda praca centrali ruchu i - oczywiście - dlaczego warto kasować bilety komunikacji miejskiej. ZDMiKP c
hce w ten sposób zachęcać młodzież do korzystania w przyszłości z komunikacji miejskiej, jednocześnie przedstawiając pozytywne wzorce zachowań.

Nasi uczniowie bardzo pozytywnie odnieśli się do takiej nietypowej lekcji. Była to udana lekcja.

Zmieniony ( 28.11.2014. )
 
Dzień Papieski - fotorelacja Utwórz PDF Drukuj

Aby zobaczyć pozostałe zdjęcia, kliknij w fotografię.

 
Polskie poetki dzieciom Utwórz PDF Drukuj

Marysia Blacha, Amelka Burnicka i Lenka Pater z klasy 3c reprezentowały naszą szkołę w V Dziecięcym Przeglądzie Recytatorskim "Polskie poetki dzieciom", który odbył się 23 października w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Baczyńskiego w Bydgoszczy. Wiersze Wandy Chotomskiej, Danuty Wawiłow, Doroty Gellner i Marii Konopnickiej recytowało wielu przedszkolaków i uczniów z  bydgoskich szkół. Dziewczynki z naszej szkoły otrzymały dyplomy i drobne upominki, a Marysia Blacha wyróżnienie za interpretację wiersza Wandy Chotomskiej "Parasole od łez".

Aby zobaczyć pozostałe zdjęcia, kliknij wfotografię.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 29 z 366
image011.jpg

Twój czas

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
© 2015 Szkoła Podstawowa nr 38 im. Zdobywców Wału Pomorskiego w Bydgoszczy :: Joomla! i Joomla! IE jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.

Template by

www.Ahadesign.eu