Szkoła Podstawowa nr 38 im. Zdobywców Wału Pomorskiego w Bydgoszczy
Start arrow Aktualności
Aktualności
Brzechwolandia Utwórz PDF Drukuj

„ Brzechwolandia”

9 listopada 2015 roku  w naszej szkole odbył się szkolny konkurs recytatorski „Brzechwolandia” dla uczniów klas I-III. Uczestnikami byli laureaci klasowych eliminacji. W jury zasiedli pani wicedyrektor A.Ozner,  p. Hanna Kosiak –Wierzbicka i p. Hanna Lejbman. Uczniowie pięknie recytowali wybrane przez siebie wiersze, mieli rekwizyty i kostiumy. Jury  punktowało  każdy występ.

  I miejsce zajął uczeń klasy ID Hubert Więckiewicz, który będzie reprezentować szkołę na  międzyszkolnym konkursie  w SP nr 14. Wszystkie występy były nagradzane  oklaskami ,uczestnicy otrzymali pamiątkowy dyplom i drobny upominek. Konkurs przygotowały i przeprowadziły D.Miszczuk,M.Wojtysiak

Aby zobaczyć pozostałe fotografie, kliknij w zdjęcie.

 

Zmieniony ( 23.11.2015. )
 
11 listopada - fotorelacja z uroczystości Utwórz PDF Drukuj

Aby zobaczyć pozostałe fotografie, kliknij w zdjęcie

 
Śniadanie Daje Moc Utwórz PDF Drukuj

W piątek 6 listopada w naszej sali zjawili się rodzice i dziadkowie. Dlaczego? Realizując program Śniadanie Daje Moc poprosiliśmy, aby wspólnie z nami przygotowali zdrowe sałatki owocowe, które były uzupełnieniem kanapek na szkolne śniadanie. Dorośli trochę nam pomogli w obieraniu i krojeniu owoców. Wszystko się wyśmienicie udało i bardzo nam smakowało. Jak nigdy przedtem!
Uczniowie i wychowawczyni klasy 1c.

Kliknij w fotografię, aby zobaczyć pozostałe zdjęcia!

 
Świetlicowa rodzinka Utwórz PDF Drukuj
    W ostatnim tygodniu października odbył się w naszej świetlicy Chrzest Świetlicowy czyli przyjęcie pierwszoklasistów do świetlicowej rodzinki. Dzieci aby zdobyć tytuł Świetlika pokonywały różne próby:
- zręczności ( wykonywanie ćwiczeń ruchowych do tekstu wiersza)
- mądrości (odpowiadanie na zagadki)
- spostrzegawczości (oddzielanie zabawek od orzechów)
- Bajkowych Par (układanie podpisów pod obrazkami)
- Robin Hooda (rzut woreczkiem do obręczy hula- hop)
Na zakończenie złożyły uroczyste przyrzeczenie

My Świetliki uroczyście ślubujemy:
1) codziennie radośnie się uśmiechać,
2) być miłym i uprzejmym na co dzień,
2) służyć pomocą koleżankom i kolegom,
3) chętnie uczestniczyć w zajęciach świetlicowych,
4) dbać o zabawki i porządek w salach,
5)  szanować nauczycieli i kolegów;
    Każdy uczeń przypieczętował własnym podpisem  treść przyrzeczenia, zobowiązując się do przestrzegania wspólnie ustalonych reguł. Wszyscy uczestnicy dobrze się bawili i zasłużyli na miano Świetliczaka Szkoły Podstawowej nr 38 w Bydgoszczy.. Na pamiątkę uroczystości pierwszoklasiści otrzymali  zakładki do książek.
 
 
Zmieniony ( 16.11.2015. )
 
Dzień Nauczyciela - fotorelacja Utwórz PDF Drukuj

Kliknij w zdjęcie, aby zobaczyć fotorelację z obchodów Dnia Edukacji Noarodowej.

 

Uroczystości, które odbywały się w Naszej Szkole.

 

Msza święta w intencji pracowników naszej szkoły.

Zmieniony ( 09.11.2015. )
 
Zdrowie w naszych rękach! Utwórz PDF Drukuj

W ramach działań zaplanowanych w roku szkolnym 2015/2016 „Nasze zdrowie w naszych rękach” 1 października klasy 3a i 3c wzięły udział w zajęciach, na których samodzielnie przygotowywały zdrowy posiłek.

Klasa 3a przygotowywała kanapki z nabiałem i warzywami

Klasa 3c przyrządzała sałatki owocowe

Aby zobaczyć fotorelację, kliknij w zdjęcie

 
Obchody Europejskiego Dnia Języków w naszej szkole Utwórz PDF Drukuj

26 września 2015r. obchodzony jest Europejski Dzień Języków. To coroczne święto języków ustanowione zostało w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy. Zasadniczym celem obchodów tego dnia jest podnoszenie świadomości w zakresie bogactwa i różnorodności językowej Europy, które należy pielęgnować i rozszerzać.
Nauczycielki naszej szkoły: Joanna Dygasiewicz, Karolina Zakrzewska oraz Patrycja Kuczkowska postanowiły również przybliżyć naszym uczniom znaczenie tego święta i zaproponowały konkurs dla klas 4-6 „European Day of Languages”.
Uczniowie mieli wykonać plakat, zachęcający do nauki języków obcych. Bardzo wielu uczniów wzięło  czynny udział w tej inicjatywie, z wielkim zapałem i zaangażowaniem wykonali plakaty.
Jury wyłoniło zwycięzców, którzy zostali nagrodzeni. I miejsce- Lena Przybylska kl.5d, II miejsce- Julia Gawrońska 5a, III miejsce- Aleksandra Bielica 6d, a wyróżnienia otrzymali: Agata Mróz 6a, Miłosz Daczkowski 4a i Klaudia Marciniak 5a. Wszystkim uczestnikom dziękujemy i gratulujemy.

Aby powiększyć, kliknij

Zmieniony ( 14.10.2015. )
 
Wycieczka do Gniezna Utwórz PDF Drukuj

W środę 30.09.2015r.  uczniowie naszej szkoły pod opieką Marzeny Liwak, Hanny Lejbman i Bartosza Budziaka wyruszyli w podróż śladami początków państwa polskiego i odwiedzili prastary gród Gniezno. Zwiedziliśmy Katedrę Gnieźnieńską, gdzie pod okiem przewodnika poznawaliśmy dzieje katedry i ludzi, których historia połączyła nierozerwalnie z losami naszej Ojczyzny. Duże zaciekawienie wśród uczniów wzbudzała informacja, że w katedrze gnieźnieńskiej pochowany został Ignacy Krasicki. Uczniowie zwiedzili również podziemia katedry, gdzie znajdują się odsłonięte fragmenty murów pamiętające czasy Mieszka 1 – twórcy polskiej państwowości. Po wizycie w katedrze udaliśmy się do Muzeum Archidiecezji gnieźnieńskiej w której oprócz zwiedzania wystawy uczestniczyliśmy w lekcji muzealnej. Zwieńczeniem naszej wyprawy była wizyta w Prymasowskim Wyższym Seminarium Duchownym w Gnieźnie. Chcemy bardzo podziękować ks. dr hab. Maciejowi Olczykowi za możliwość zobaczenia tego wyjątkowego pod względem historycznym i duchowym  miejsca.

W 2016 roku przypada 1050 rocznica powstania naszego państwa. Wycieczka, w której wzięły udział nasze dzieci wprowadza nas wszystkich w odkrywanie fascynujących dziejów naszego państwa.

Aby zobaczyć pozostałe fotografie, kliknij w zdjęcie.

 

Zmieniony ( 08.10.2015. )
 
Twórcze urodziny Utwórz PDF Drukuj

 W piątek, 25 września jedna z uczennic klasy 1G obchodziła swoje urodziny. Uczciła je w sposób niecodzienny. Razem ze swoją mamą przygotowała niespodziankę w postaci gliny, z której dzieci lepiły różne przedmioty. Na chwilę uczniowie zamienili się w garncarzy, płatnerzy, wytwórców pamiątek. Było dużo radości i emocji.

Zmieniony ( 08.10.2015. )
 
Rozpoczęcie roku szkolnego - fotorelacja Utwórz PDF Drukuj

 

 Aby zobaczyć pozostałę zdjęcia, kliknij w fotografię!

 
Uczniowie naszej szkoły na pierwszych miejscach! Utwórz PDF Drukuj

W konkursie plastyczny " Zdrowie zawsze w modzie" w ramach Festiwalu Zdrowego Stylu Życia, zorganizowanego przez KPCEN w Bydgoszczy,

I miejsce zajęła Maja Szubert z kl.4a,

II miejsce zajęła Julia Klinger kl.6c.

GRATULUJEMY!!!

Zmieniony ( 07.10.2015. )
 
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w SP38 Utwórz PDF Drukuj

 5. World Multiplication Table Day - WMTDay w Szkole Podstawowej nr 38 w Bydgoszczy

Jednodniowe Święto Tabliczki  Mnożenia  to dzień symboliczny. Ma uświadomić wszystkim, że jej znajomość, jest niezbędna!
 Dzień tabliczki mnożenia rozpoczęła uroczystym apelem pani dyrektor Hanna Rauchfleisch, matematyk.
 Egzamin z tabliczki mnożenia przeprowadzony był przez Egzaminatorów MT (uczniów klas V-VI). Uczniowie klas III - VI losowali zestawy zadań i w ciągu jednej minuty musieli prawidłowo rozwiązać pięć przykładów  z mnożenia i dzielenia.
 Do egzaminu zgłosiło się 137 uczniów. Tytuł „Eksperta Tabliczki Mnożenia” uzyskało 61 uczniów.
 Akcja była bardzo udana. Sprawiła, że uczniowie sprawdzili swoje umiejętności, a wielu zdobyło tytuł MT EXPERT. Uświadomiła również, że „potrafisz, bo chcesz”.
Gratulujemy Mistrzom, dziękujemy Egzaminatorom i wszystkim uczestnikom.

      

       

 

Zmieniony ( 04.10.2015. )
 
Żandarmeria Wojskowa w świetlicy Utwórz PDF Drukuj

Do naszej świetlicy przybyli żołnierze Żandarmerii Wojskowej
i przeprowadzili bardzo interesujące zajęcia. By się przekonać, że było naprawdę ciekawie, obejrzyj fotorelację!

Aby zobaczyć pozostałę zdjęcia, kliknij w fotografię!

Zmieniony ( 29.05.2015. )
 
SP38 - Przyjazny świat Utwórz PDF Drukuj

 

 W dniach 21.05.2015r. i 22.05.2015r odbył  się  w szkole cykl zajęć pt. „ Przyjazny Świat -  nie tylko dla mnie ”. ( nawiązanie do listopadowej  cz.1 „Przyjazny Świat  -  Szczęśliwe dzieciństwo”)

 Cele :

1. Uświadomienie uczniom, że dzieci i dorośli niepełnosprawni mają takie same potrzeby i prawa jak  ludzie  zdrowi.

2. Rozwijanie  empatii i  tolerancji.

3. Wzbogacenie wiedzy o niepełnosprawności.

 

`Dzieci klas 1-6 spotkały się z nauczycielami Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla  Niedosłyszących i Niesłyszących oraz z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Niedowidzących i Niewidomych oraz z przedstawicielami Polskiego Związku Niewidomych. Goście w swych wypowiedziach i prezentacjach wskazywali na problemy i  potrzeby dzieci niepełnosprawnych. Podkreślali, że dzieci niepełnosprawne też uczą się, bawią, mają swoje marzenia, cele i emocje. Duże wrażenie wywarł na uczniach film „ N jak Niewidomy.” Uczniowie mieli  też okazję  poznać niektóre słowa w języku migowym. Inspektor do Spraw Nieletnich Komisariatu Policji Wyżyny omówiła zagrożenia wynikające z braku zachowania bezpieczeństwa w domu, w szkole i podczas wakacji, które mogą prowadzić do kalectwa.

Drugi dzień akcji przebiegał pod hasłem „ Widzę, czuję, doświadczam, pomagam”. Chętni uczniowie mogli  wykonywać zadania i poczuć się jak osoby niepełnosprawne.

Dla uczniów przygotowano stanowiska :

- rzut piłką z dzwoneczkiem z przepaską na oczy

- malowanie stopami

- prezentacja czytania i pisania metodą Braille a

- pakowanie i rozpakowywanie plecaka niewidomego dziecka

- w jaki sposób może widzieć kolega i koleżanka z niepełnosprawnością wzroku – zakładanie gogli imitujących wadę wzroku

- niepełnosprawne ręce : zapinanie i rozpinanie guzików w rękawiczkach

-przejazd z przeszkodami wózkiem  inwalidzkim   

Aby zobaczyć pozostałe fotografie, kliknij w zdjęcie.

Zmieniony ( 27.05.2015. )
 
Happening z okazji Dnia Matki Utwórz PDF Drukuj

26 maja 2015r. klasy 3a i 3c pod opieką Danuty Miszczuk, Małgorzaty Wojtysiak, Lidii Graul i Pani wicedyrektor Hanny Raufleisch udały się na Plac Wolności, aby w innowacyjny sposób promować badania profilaktyczne. Nasi uczniowie wręczali kobietom kwiatki i hasła nawołujące do badań. Happening rozpoczęła Pani Iwona Waszkiewicz, Zastępca Prezydenta Miasta Bydgoszczy. Patronat nad imprezą objął Kujawsko-Pomorski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia. Pomysłodawcą tej formy działań prozdrowotnych była Katedra Marketingu i Rozwoju Regionalnego Wydziału Zarządzania UTP w Bydgoszczy. Nasi uczniowie stanowili jedną grupę z młodzieżą gimnazjalną, licealną i akademicką. Wyzwoliliśmy w kobietach wiele pozytywnych emocji. Były nawet łzy wzruszenia. Reporterka Radia PiK nagrała wywiad z naszymi uczniami. W drodze powrotnej do szkoły wręczaliśmy hasła prozdrowotne i kwiatki  kobietom dokonującym zakupów na rynku osiedlowym. Kolejny raz dzieci promowały zachowania prozdrowotne poza murami szkoły.
Z życzeniami  zdrowia
Lidia Graul

 

Kliknij w fotografię, aby zobaczyć pozostałe zdjęcia

Zmieniony ( 27.05.2015. )
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 29 z 400
image005.jpg

Twój czas

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
© 2015 Szkoła Podstawowa nr 38 im. Zdobywców Wału Pomorskiego w Bydgoszczy :: Joomla! i Joomla! IE jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.

Template by

www.Ahadesign.eu