Szkoła Podstawowa nr 38 im. Zdobywców Wału Pomorskiego w Bydgoszczy
Start arrow Aktualności
Aktualności
Podsumowanie Koncertu Charytatywnego "Aniołek dla Mikołaja" Utwórz PDF Drukuj

Podsumowanie Koncertu Charytatywnego "Aniołek dla Mikołaja". Na początek dziękuję wszystkim artystom spoza i z naszej szkoły. Gorące podziękowania kieruję również do wszystkich, którzy przeznaczyli swoje anioły na kiermasz i licytację. Należą do nich: Pani Aleksandra Rostowska - Węsek, Pani Magdalena Gust, Pani Anna Bukowska, Pani Julia Kuklińska, Pani Anna Dittmar – Wituska, Pani Alina Rzepecka, oraz uczniowie naszej szkoły: Małgorzata Gwarek, Mateusz Krupiński, Kacper Olejniczak, Damian Owczarzak, Beata Wolna, Jakub Wiśniewski. Dziękuję wszystkim, którzy upiekli ciasta . Pani Annie Chrust, która po raz kolejny ofiarowała na kiermasz własnoręcznie wykonaną biżuterię. Pani Hannie Lejbman za przekazane maskotki. Panu Markowi Węsek za wykonanie z drewna aniołków chłopców i dziewczynek, które dzieci z klasy 3d, pod kierunkiem wychowawczyni Pani Lucyny Tomaszewskiej, ozdobiły i dołączyły do nich świąteczne życzenia. Pani Lidii Graul za przekazanie płyt CD z kolędami.

Ponadto pragnę podziękować i wymienić tych, bez których nasz koncert nie mógłby się odbyć. Pani dyrektor Hannie Rauchfleisch, która wydała pozwolenie na naszą imprezę. Pani dyrektor Annie Ozner, która w artystyczny sposób zapakowała Anioły Szczęścia. Pani Hannie Kosiak, która czuwała nad scenografią i estetyką wystroju Sali. Pani Hannie Lejbman i wolontariuszom Caritas, którzy przygotowali kawiarenkę. Panom gospodarczym naszej szkoły, którzy zajęli się obsługą techniczną i przygotowaniem sceny. Panu Zbigniewowi Sławińskiemu, który zapewnił nagłośnienie i profesjonalną obsługę dźwiękową imprezy. Wychowawcom, którzy wypożyczyli nam choinki do scenografii. Krzysztofowi Trybuszewskiemu, uczniowi Technikum Elektronicznego w Bydgoszczy za oświetlenie i obsługę techniczną koncertu. Krzysztofowi Zaborowskiemu, uczniowi Technikum Poligraficznego za profesjonalną relację fotograficzną. Pani Joannie Janiszewskiej i Panu Piotrowi Strychalskiemu za pomoc plastyczną i dekoracje. Niezastąpionej Pani Małgorzacie Retel, współorganizatorowi koncertu oraz wspaniałym i niezawodnym wolontariuszom Szkolnego Koła Wolontariatu za ogromną pomoc w przygotowaniach. Dziękuję również Paniom sprzątającym, które musiały później wszystko uporządkować. Na koniec ślę ogromne podziękowania wszystkim, którzy przybyli na koncert i swoimi datkami wspomogli cel naszej imprezy. Bez Was, Szanowni Goście, próżny byłby nasz trud. Jeszcze raz wszystkim i każdemu z osobna dziękuję i życzę wspaniałego, udanego Nowego 2016 Roku. Niech spełnią się Wasze najskrytsze marzenia. Niech Anioły przyniosą szczęście, a okazane dobro niech do Was powróci

Zmieniony ( 15.01.2016. )
 
3b przeszkolona z BHP Utwórz PDF Drukuj

Dnia 7.12.15r. klasa 3 b została zaproszona do firmy "Megadyne".Zwiedziliśmy biura, sale produkcyjne, zostaliśmy przeszkoleni z zakresu BHP, poznaliśmy tajniki kól zębatych.Może wśród nas narodził się jakiś inżynier? Dziękujemy za tak udaną wycieczkę mamie Bartka Mandziuka!

Kliknij w zdjęcie, aby zobaczyć pozostałe fotografie.

Zmieniony ( 08.01.2016. )
 
Niekonwencjonalna lekcja wychowania fizycznego Utwórz PDF Drukuj

W czwartek 26 listopada 2015r. klasa 6d pod opieką wychowawcy Pana Artura Kubiaka i Lidii Graul udała się do klubu sportowego „Mega”. Tam trener grupy sportowej „Golden Dragon” przygotował dla nich trening specjalistyczny bokserski. W profesjonalnie wyposażonej hali sportowej i na profesjonalnym sprzęcie cała klasa mogła zmierzyć się ze swoją sprawnością fizyczną. Na rękach pojawiły się rękawice bokserskie, były worki treningowe do bicia, tarcze obronne do ciosów kopanych. Stacyjny obwód ćwiczebny wycisnął z ćwiczących duże ilości potu. Dzieciaki mogły poznać drugie oblicze swojego wychowawcy. Uosobienie spokoju na co dzień w szkole, Pan Artur razem ze swoim terenem pokazali co potrafią! Oj! Można się bać!!! Okazało się, że Artur Kubiak wyciska z siebie siódme poty na codziennych kilkugodzinnych treningach, dbając o swoją kondycję. Ale swoje umiejętności bokserskie wykorzystuje tylko na treningach i w ringu. Było na co popatrzyć!

Wszystkim bardzo się podobało!

Lidia Graul
Aby zobaczyć pozostałe fotografie, kliknij w zdjęcie.
Zmieniony ( 12.01.2016. )
 
Lekkoatletyka dla każdego Utwórz PDF Drukuj

 

 

2 grudnia 2015r. we wtorek klasy 2 ze swoimi wychowawcami wzięły udział w pięknej imprezie „Lekkoatletyka  dla każdego”.

Zawody sportowe przeprowadziła Pani Beata Ciężki- koordynator akcji sportowej. Uczniowie sprawdzali się w konkurencjach skocznościowych, bieżnych i rzutnych. Kolorowy sprzęt, sportowa atmosfera, profesjonalna pomoc wolontariuszek z klas 6, to wszystko zadecydowało o atrakcyjności imprezy. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Na pewno zdobyli nowe doświadczenia sportowe.

Lidia Graul

 

 

Zmieniony ( 04.01.2016. )
 
Gotowanie z Vip-ami Utwórz PDF Drukuj

„Gotowanie z Vip-ami”.

24 grudnia 2015r. reprezentacja naszej szkoły piąty raz uczestniczyła w miejskiej imprezie kulinarnej „Gotowanie z Vip-ami” pod patronatem Prezydenta Miasta Bydgoszczy. Siódma edycja tego konkursu odbyła się w restauracji „Twardowski” na Starym Rynku”. Nasza reprezentacja w składzie: Maja Winiecka z klasy 5e, Małgorzata Wojtysiak, Lidia Graul była jedną z 18 biorących udział w tegorocznym konkursie. Serwowałyśmy sałatkę przekąskową i deser. Vipem przy naszym stoliku był Pan Artur Szczepański, redaktor naczelny „Expresu Bydgoskiego”. Nasze kulinaria zdobyły jego uznanie. Maja Winiecka otrzymała dyplom i piękne prezenty przydatne w kuchni. Zdobyłyśmy nowe doświadczenia i smaki. Było jak zwykle smacznie i sympatycznie.

          Lidia Graul

 

 

 
Warsztaty bożonarodzeniowe w Przystani Biskupińskiej Utwórz PDF Drukuj

Warsztaty bożonarodzeniowe w Przystani Biskupińskiej

Są miejsca wyjątkowe, są chwile niezapomniane, które należy zapamiętać. Od kilku lat w naszej szkole organizowane są cykliczne zajęcia  „Zajęcia z pasją”.  Na tych zajęciach poznajemy najbliższą okolicę, ciekawe miejsca w naszym mieście, organizowane są wyjazdy poza miasto np. do Torunia. W tym roku szkolnym  w ramach tych zajęć byliśmy na wycieczce w Biskupinie – Przystań Biskupińska. Tematem zajęć było poszerzenie wiedzy na temat tradycji i obrzędów Świąt Bożego Narodzenia oraz  aktywne przygotowanie do świąt. Na tych warsztatach: piekliśmy pierniczki, a potem je ozdabialiśmy, techniką dequpage wykonaliśmy świąteczne obrazki oraz ozdabialiśmy bombki.

Jak dobrze się bawiliśmy zobaczcie na zdjęciach…

 
WARSZTATY „MAMO, TATO POBAWMY SIĘ RAZEM” Utwórz PDF Drukuj

Aby zobaczyć pozostałe zdjęcia, kliknij w fotografię.

Od kilku lat p. Magdalena Gust i p. Beata Wiarek  prowadzą w  naszej szkole warsztaty o charakterze terapeutycznym dla rodziców i uczniów klas I – III, pod hasłem „Mamo, tato pobawmy się razem”. Były już zajęcia plastyczne, teatralne, a w tym roku szkolnym odbyły się zajęcia sportowe, na których „seniorzy” mogli wspólnie z „juniorami” w sposób aktywny spędzić wspólnie czas, walcząc z sobą, własnymi słabościami i ucząc się zasad zdrowej rywalizacji. Czas jak zwykle upłynął na miłej zabawie, a jednocześnie był to doskonały sposób integracji zespołów klasowych.

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i dobrą zabawę.

 

 

 

 
Pierwsza pomoc - to dziecinnie proste Utwórz PDF Drukuj

"Pierwsza pomoc - to dziecinnie proste"

W środę kilkoro  uczniów naszej szkoły brało udział w akcji pod hasłem: "Pierwsza pomoc - to dziecinnie proste" Programu Edukacyjnego  "Ratujemy
i Uczymy Ratować" zorganizowaną przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Akcja odbyła się na Dworcu Głównym w Bydgoszczy. Młodzi ratownicy prezentowali pasażerom, jak poprawnie udzielić pierwszej pomocy.
I wtedy zdarzył się prawdziwy wypadek. Starsza pani jadąca schodami ruchomymi straciła nagle równowagę i niebezpiecznie skaleczyła się w stopę. Natychmiast została udzielona pomoc. To była „żywa lekcja” udzielania pomocy. Szkolenie pasażerów trwało cztery godziny. Wszyscy chwalili  akcję. 
Uczniowie – „Mali ratownicy” spisali się na medal.

Zmieniony ( 17.12.2015. )
 
Brzechwolandia Utwórz PDF Drukuj

„ Brzechwolandia”

9 listopada 2015 roku  w naszej szkole odbył się szkolny konkurs recytatorski „Brzechwolandia” dla uczniów klas I-III. Uczestnikami byli laureaci klasowych eliminacji. W jury zasiedli pani wicedyrektor A.Ozner,  p. Hanna Kosiak –Wierzbicka i p. Hanna Lejbman. Uczniowie pięknie recytowali wybrane przez siebie wiersze, mieli rekwizyty i kostiumy. Jury  punktowało  każdy występ.

  I miejsce zajął uczeń klasy ID Hubert Więckiewicz, który będzie reprezentować szkołę na  międzyszkolnym konkursie  w SP nr 14. Wszystkie występy były nagradzane  oklaskami ,uczestnicy otrzymali pamiątkowy dyplom i drobny upominek. Konkurs przygotowały i przeprowadziły D.Miszczuk,M.Wojtysiak

Aby zobaczyć pozostałe fotografie, kliknij w zdjęcie.

 

Zmieniony ( 23.11.2015. )
 
11 listopada - fotorelacja z uroczystości Utwórz PDF Drukuj

Aby zobaczyć pozostałe fotografie, kliknij w zdjęcie

 
Śniadanie Daje Moc Utwórz PDF Drukuj

W piątek 6 listopada w naszej sali zjawili się rodzice i dziadkowie. Dlaczego? Realizując program Śniadanie Daje Moc poprosiliśmy, aby wspólnie z nami przygotowali zdrowe sałatki owocowe, które były uzupełnieniem kanapek na szkolne śniadanie. Dorośli trochę nam pomogli w obieraniu i krojeniu owoców. Wszystko się wyśmienicie udało i bardzo nam smakowało. Jak nigdy przedtem!
Uczniowie i wychowawczyni klasy 1c.

Kliknij w fotografię, aby zobaczyć pozostałe zdjęcia!

 
Świetlicowa rodzinka Utwórz PDF Drukuj
    W ostatnim tygodniu października odbył się w naszej świetlicy Chrzest Świetlicowy czyli przyjęcie pierwszoklasistów do świetlicowej rodzinki. Dzieci aby zdobyć tytuł Świetlika pokonywały różne próby:
- zręczności ( wykonywanie ćwiczeń ruchowych do tekstu wiersza)
- mądrości (odpowiadanie na zagadki)
- spostrzegawczości (oddzielanie zabawek od orzechów)
- Bajkowych Par (układanie podpisów pod obrazkami)
- Robin Hooda (rzut woreczkiem do obręczy hula- hop)
Na zakończenie złożyły uroczyste przyrzeczenie

My Świetliki uroczyście ślubujemy:
1) codziennie radośnie się uśmiechać,
2) być miłym i uprzejmym na co dzień,
2) służyć pomocą koleżankom i kolegom,
3) chętnie uczestniczyć w zajęciach świetlicowych,
4) dbać o zabawki i porządek w salach,
5)  szanować nauczycieli i kolegów;
    Każdy uczeń przypieczętował własnym podpisem  treść przyrzeczenia, zobowiązując się do przestrzegania wspólnie ustalonych reguł. Wszyscy uczestnicy dobrze się bawili i zasłużyli na miano Świetliczaka Szkoły Podstawowej nr 38 w Bydgoszczy.. Na pamiątkę uroczystości pierwszoklasiści otrzymali  zakładki do książek.
 
 
Zmieniony ( 16.11.2015. )
 
Dzień Nauczyciela - fotorelacja Utwórz PDF Drukuj

Kliknij w zdjęcie, aby zobaczyć fotorelację z obchodów Dnia Edukacji Noarodowej.

 

Uroczystości, które odbywały się w Naszej Szkole.

 

Msza święta w intencji pracowników naszej szkoły.

Zmieniony ( 09.11.2015. )
 
Zdrowie w naszych rękach! Utwórz PDF Drukuj

W ramach działań zaplanowanych w roku szkolnym 2015/2016 „Nasze zdrowie w naszych rękach” 1 października klasy 3a i 3c wzięły udział w zajęciach, na których samodzielnie przygotowywały zdrowy posiłek.

Klasa 3a przygotowywała kanapki z nabiałem i warzywami

Klasa 3c przyrządzała sałatki owocowe

Aby zobaczyć fotorelację, kliknij w zdjęcie

 
Obchody Europejskiego Dnia Języków w naszej szkole Utwórz PDF Drukuj

26 września 2015r. obchodzony jest Europejski Dzień Języków. To coroczne święto języków ustanowione zostało w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy. Zasadniczym celem obchodów tego dnia jest podnoszenie świadomości w zakresie bogactwa i różnorodności językowej Europy, które należy pielęgnować i rozszerzać.
Nauczycielki naszej szkoły: Joanna Dygasiewicz, Karolina Zakrzewska oraz Patrycja Kuczkowska postanowiły również przybliżyć naszym uczniom znaczenie tego święta i zaproponowały konkurs dla klas 4-6 „European Day of Languages”.
Uczniowie mieli wykonać plakat, zachęcający do nauki języków obcych. Bardzo wielu uczniów wzięło  czynny udział w tej inicjatywie, z wielkim zapałem i zaangażowaniem wykonali plakaty.
Jury wyłoniło zwycięzców, którzy zostali nagrodzeni. I miejsce- Lena Przybylska kl.5d, II miejsce- Julia Gawrońska 5a, III miejsce- Aleksandra Bielica 6d, a wyróżnienia otrzymali: Agata Mróz 6a, Miłosz Daczkowski 4a i Klaudia Marciniak 5a. Wszystkim uczestnikom dziękujemy i gratulujemy.

Aby powiększyć, kliknij

Zmieniony ( 14.10.2015. )
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 29 z 408
image003.jpg

Twój czas

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
© 2016 Szkoła Podstawowa nr 38 im. Zdobywców Wału Pomorskiego w Bydgoszczy :: Joomla! i Joomla! IE jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.

Template by

www.Ahadesign.eu