Szkoła Podstawowa nr 38 im. Zdobywców Wału Pomorskiego w Bydgoszczy
Start arrow Aktualności
Aktualności
Wycieczka do Gniezna Utwórz PDF Drukuj

W środę 30.09.2015r.  uczniowie naszej szkoły pod opieką Marzeny Liwak, Hanny Lejbman i Bartosza Budziaka wyruszyli w podróż śladami początków państwa polskiego i odwiedzili prastary gród Gniezno. Zwiedziliśmy Katedrę Gnieźnieńską, gdzie pod okiem przewodnika poznawaliśmy dzieje katedry i ludzi, których historia połączyła nierozerwalnie z losami naszej Ojczyzny. Duże zaciekawienie wśród uczniów wzbudzała informacja, że w katedrze gnieźnieńskiej pochowany został Ignacy Krasicki. Uczniowie zwiedzili również podziemia katedry, gdzie znajdują się odsłonięte fragmenty murów pamiętające czasy Mieszka 1 – twórcy polskiej państwowości. Po wizycie w katedrze udaliśmy się do Muzeum Archidiecezji gnieźnieńskiej w której oprócz zwiedzania wystawy uczestniczyliśmy w lekcji muzealnej. Zwieńczeniem naszej wyprawy była wizyta w Prymasowskim Wyższym Seminarium Duchownym w Gnieźnie. Chcemy bardzo podziękować ks. dr hab. Maciejowi Olczykowi za możliwość zobaczenia tego wyjątkowego pod względem historycznym i duchowym  miejsca.

W 2016 roku przypada 1050 rocznica powstania naszego państwa. Wycieczka, w której wzięły udział nasze dzieci wprowadza nas wszystkich w odkrywanie fascynujących dziejów naszego państwa.

Aby zobaczyć pozostałe fotografie, kliknij w zdjęcie.

 

Zmieniony ( 08.10.2015. )
 
Twórcze urodziny Utwórz PDF Drukuj

 W piątek, 25 września jedna z uczennic klasy 1G obchodziła swoje urodziny. Uczciła je w sposób niecodzienny. Razem ze swoją mamą przygotowała niespodziankę w postaci gliny, z której dzieci lepiły różne przedmioty. Na chwilę uczniowie zamienili się w garncarzy, płatnerzy, wytwórców pamiątek. Było dużo radości i emocji.

Zmieniony ( 08.10.2015. )
 
Rozpoczęcie roku szkolnego - fotorelacja Utwórz PDF Drukuj

 

 Aby zobaczyć pozostałę zdjęcia, kliknij w fotografię!

 
Uczniowie naszej szkoły na pierwszych miejscach! Utwórz PDF Drukuj

W konkursie plastyczny " Zdrowie zawsze w modzie" w ramach Festiwalu Zdrowego Stylu Życia, zorganizowanego przez KPCEN w Bydgoszczy,

I miejsce zajęła Maja Szubert z kl.4a,

II miejsce zajęła Julia Klinger kl.6c.

GRATULUJEMY!!!

Zmieniony ( 07.10.2015. )
 
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w SP38 Utwórz PDF Drukuj

 5. World Multiplication Table Day - WMTDay w Szkole Podstawowej nr 38 w Bydgoszczy

Jednodniowe Święto Tabliczki  Mnożenia  to dzień symboliczny. Ma uświadomić wszystkim, że jej znajomość, jest niezbędna!
 Dzień tabliczki mnożenia rozpoczęła uroczystym apelem pani dyrektor Hanna Rauchfleisch, matematyk.
 Egzamin z tabliczki mnożenia przeprowadzony był przez Egzaminatorów MT (uczniów klas V-VI). Uczniowie klas III - VI losowali zestawy zadań i w ciągu jednej minuty musieli prawidłowo rozwiązać pięć przykładów  z mnożenia i dzielenia.
 Do egzaminu zgłosiło się 137 uczniów. Tytuł „Eksperta Tabliczki Mnożenia” uzyskało 61 uczniów.
 Akcja była bardzo udana. Sprawiła, że uczniowie sprawdzili swoje umiejętności, a wielu zdobyło tytuł MT EXPERT. Uświadomiła również, że „potrafisz, bo chcesz”.
Gratulujemy Mistrzom, dziękujemy Egzaminatorom i wszystkim uczestnikom.

      

       

 

Zmieniony ( 04.10.2015. )
 
Żandarmeria Wojskowa w świetlicy Utwórz PDF Drukuj

Do naszej świetlicy przybyli żołnierze Żandarmerii Wojskowej
i przeprowadzili bardzo interesujące zajęcia. By się przekonać, że było naprawdę ciekawie, obejrzyj fotorelację!

Aby zobaczyć pozostałę zdjęcia, kliknij w fotografię!

Zmieniony ( 29.05.2015. )
 
SP38 - Przyjazny świat Utwórz PDF Drukuj

 

 W dniach 21.05.2015r. i 22.05.2015r odbył  się  w szkole cykl zajęć pt. „ Przyjazny Świat -  nie tylko dla mnie ”. ( nawiązanie do listopadowej  cz.1 „Przyjazny Świat  -  Szczęśliwe dzieciństwo”)

 Cele :

1. Uświadomienie uczniom, że dzieci i dorośli niepełnosprawni mają takie same potrzeby i prawa jak  ludzie  zdrowi.

2. Rozwijanie  empatii i  tolerancji.

3. Wzbogacenie wiedzy o niepełnosprawności.

 

`Dzieci klas 1-6 spotkały się z nauczycielami Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla  Niedosłyszących i Niesłyszących oraz z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Niedowidzących i Niewidomych oraz z przedstawicielami Polskiego Związku Niewidomych. Goście w swych wypowiedziach i prezentacjach wskazywali na problemy i  potrzeby dzieci niepełnosprawnych. Podkreślali, że dzieci niepełnosprawne też uczą się, bawią, mają swoje marzenia, cele i emocje. Duże wrażenie wywarł na uczniach film „ N jak Niewidomy.” Uczniowie mieli  też okazję  poznać niektóre słowa w języku migowym. Inspektor do Spraw Nieletnich Komisariatu Policji Wyżyny omówiła zagrożenia wynikające z braku zachowania bezpieczeństwa w domu, w szkole i podczas wakacji, które mogą prowadzić do kalectwa.

Drugi dzień akcji przebiegał pod hasłem „ Widzę, czuję, doświadczam, pomagam”. Chętni uczniowie mogli  wykonywać zadania i poczuć się jak osoby niepełnosprawne.

Dla uczniów przygotowano stanowiska :

- rzut piłką z dzwoneczkiem z przepaską na oczy

- malowanie stopami

- prezentacja czytania i pisania metodą Braille a

- pakowanie i rozpakowywanie plecaka niewidomego dziecka

- w jaki sposób może widzieć kolega i koleżanka z niepełnosprawnością wzroku – zakładanie gogli imitujących wadę wzroku

- niepełnosprawne ręce : zapinanie i rozpinanie guzików w rękawiczkach

-przejazd z przeszkodami wózkiem  inwalidzkim   

Aby zobaczyć pozostałe fotografie, kliknij w zdjęcie.

Zmieniony ( 27.05.2015. )
 
Happening z okazji Dnia Matki Utwórz PDF Drukuj

26 maja 2015r. klasy 3a i 3c pod opieką Danuty Miszczuk, Małgorzaty Wojtysiak, Lidii Graul i Pani wicedyrektor Hanny Raufleisch udały się na Plac Wolności, aby w innowacyjny sposób promować badania profilaktyczne. Nasi uczniowie wręczali kobietom kwiatki i hasła nawołujące do badań. Happening rozpoczęła Pani Iwona Waszkiewicz, Zastępca Prezydenta Miasta Bydgoszczy. Patronat nad imprezą objął Kujawsko-Pomorski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia. Pomysłodawcą tej formy działań prozdrowotnych była Katedra Marketingu i Rozwoju Regionalnego Wydziału Zarządzania UTP w Bydgoszczy. Nasi uczniowie stanowili jedną grupę z młodzieżą gimnazjalną, licealną i akademicką. Wyzwoliliśmy w kobietach wiele pozytywnych emocji. Były nawet łzy wzruszenia. Reporterka Radia PiK nagrała wywiad z naszymi uczniami. W drodze powrotnej do szkoły wręczaliśmy hasła prozdrowotne i kwiatki  kobietom dokonującym zakupów na rynku osiedlowym. Kolejny raz dzieci promowały zachowania prozdrowotne poza murami szkoły.
Z życzeniami  zdrowia
Lidia Graul

 

Kliknij w fotografię, aby zobaczyć pozostałe zdjęcia

Zmieniony ( 27.05.2015. )
 
Z SP38 do akademii Utwórz PDF Drukuj

21 maja 2015r.klasa 5a pod opieką Lidii Graul udała się na piknik rodzinny zdrowej żywności do Akademii Kulinarnej Sadkiewicz, aby poznać tradycje i smak kuchni regionalnej, a także tajniki kuchni molekularnej. Mieliśmy okazję wypiec chleb z samodzielnie przygotowanego ciasta, degustować zdrową żywność ,napoje i nektary owocowe. Kolejny raz posmakowaliśmy zasad zdrowego życia. Oprócz delektowania się wspaniałą , zdrową żywnością,  którą zjadaliśmy bez ograniczeń, mieliśmy okazję spalić kalorie podczas konkurencji sportowych przygotowanych przez Brać Szlachecką. Na pikniku pojawili się reporterzy TVP Bydgoszcz. Przeprowadzili z nami wywiad. Mogliśmy siebie oglądać w „Zbliżeniach”. Pogoda dopisała. Bawiliśmy się wspaniale.
Lidia Graul

Kliknij w fotografię, aby zobaczyć pozostałe zdjęcia!

Zmieniony ( 27.05.2015. )
 
W SP38 - Wiosna na sportowo Utwórz PDF Drukuj

„Wiosna na sportowo” to nazwa międzyświetlicowych zawodów sportowych, które odbyły się w naszej szkole już po raz szósty! Do wspólnej zabawy zaprosiliśmy koleżanki i kolegów ze świetlic SP 31, 37 i 60. Konkurencje sportowe były emocjonujące, ale trzeba było również wykazać się wiedzą z zakresu przyrody (w przerwach między konkurencjami rozwiązywaliśmy zagadki).

Bawiliśmy się świetnie, a suma zdobytych punktów pozwoliła nam zająć drugie miejsce.

Aby zobaczyć pozostałę fotografie, kliknij w zdjęcie!

 
Dbamy o zdrowie i dobrą zabawę! Utwórz PDF Drukuj

Po dniu wytężonej pracy i nauki miło jest spędzić czas na wspólnej, wesołej zabawie! Obejrzyj fotorelację, jeśli chcesz wiedzieć, jak to się robi!

 

Aby zobaczyć pozostałe fotografie, kliknij w obrazek.

 

 
Wycieczka do Muzeum Fotografii Utwórz PDF Drukuj

W minioną sobotę wybraliśmy się na wycieczkę do Muzeum Fotografii. Najpierw wysłuchaliśmy opowieści o dawnych sposobach fotografowania
i obejrzeliśmy eksponaty. Część z nich można było dotknąć i sprawdzić, jak działają. Najciekawszą część wycieczki stanowił pobyt w ciemni – samodzielnie wykonaliśmy zdjęcia techniką luksografii (zapis światłem, bez użycia aparatu fotograficznego!), a potem „na naszych oczach” zostały one wywołane
i wysuszone. Gotowe pamiątki zabraliśmy do domu.

Wycieczka była bardzo udana.  Jej przebieg dokumentowała Małgosia Makowiecka z kl. 6c - obejrzyj fotorelację!

 

Aby zobaczyć pozostałe zdjęcia, kliknij w fotografię!

 

 
Film ODKRYWCY TAJEMNIC Utwórz PDF Drukuj

 

Pobierz plik >>>

W filmie pt. ”Odkrywcy tajemnic” w zabawny sposób nawiązujemy do Roku Mariana Rejewskiego i wspólnie z Kołem historycznym i filmowym odkrywamy tajemnice  naszego miasta. Pomagają nam w tym wycieczki do Exploseum, Muzeum Oświaty i do Narodowego Banku Polskiego. Podczas wycieczek dowiadujemy się o wielu ciekawych rzeczach, o których większość bydgoszczan nie miało pojęcia. Wy możecie się o nich dowiedzieć z naszego filmu, a następnie sami odkryć inne tajemnice naszego miasta. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia filmu produkcji klasy 6B i mamy nadzieję, że następnym razem to Wy będziecie odkrywcami!

Natalia Baranowska

Zmieniony ( 28.05.2015. )
 
Z SP38 na uniwersytet! Utwórz PDF Drukuj

Dyrektor Instytutu Kultury Fizycznej prof. Radosław Muszkieta zaprosił dyrekcję naszej szkoły, nauczycieli oraz uczniów na "Dni Otwarte Funduszy Europejskich" które towarzyszyły obchodom jubileuszu 11 rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.

Podczas spotkania mieliśmy możliwość wzięcia udziału w  wykładach, które przedstawili:
- dr Jerzy Eksterowicz - "Aktywność fizyczna i żywienie jako styl życia"
- dr Mirosław Mrozkowiak - "Wady postawy ciała a zachowania dzieci i młodzieży" .
Ponadto zostaliśmy oprowadzeni przez Pana prof. Muszkietę po Centrum Edukacji Kultury Fizycznej i Sportu Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy przy ul. Sportowej 2.
Poza  zwiedzaniem obiektu CEKFiS mogliśmy uczestniczyć w zajęciach dydaktycznych prowadzonych przez pracowników IKF i CEKFiS.

Abyzobaczyć pozostałe zdjęcia, kliknij w fotografię!

 
Nasi uczniowie - sprawni i ekologiczni! Utwórz PDF Drukuj

29.04.2015r. braliśmy udział w Sprawnościowym Turnieju Ekologicznym w SP41.

Bawiliśmy się w podchody, poszukując: parków krajobrazowych, wieży ciśnień, karmików dla ptaków, pojemników do segregacji śmieci, charakterystycznych roślin i znaków drogowych. W konkursie wziął również udział robot wykonany z ekologicznych produktów. Zabawa przednia i pełno wrażeń!

Aby zobaczyć pozodtałe zdjęcia, kliknij w fotografię!

 

Zmieniony ( 08.05.2015. )
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 29 z 393
image005.jpg

Twój czas

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
© 2015 Szkoła Podstawowa nr 38 im. Zdobywców Wału Pomorskiego w Bydgoszczy :: Joomla! i Joomla! IE jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.

Template by

www.Ahadesign.eu