Szkoła Podstawowa nr 38 im. Zdobywców Wału Pomorskiego w Bydgoszczy

GRUDNIOWE AKCJE SZKOLNEGO KOŁA CARITAS
Końcówka roku była jak zwykle czasem bardzo pracowitym dla wolontariuszy Szkolnego Koła Caritas. Na początku grudnia uczestniczyli w akcji „Bezpieczeństwo ze Świętym Mikołajem”, która już po raz ósmy odbyła się na bydgoskiej Łuczniczce. Rozrywka i dobra zabawa zostały połączone z edukacją na temat bezpieczeństwa. Kolejną akcją, w którą zaangażowało się nasze Szkolne Koło Caritas, była XI Ogólnopolska Zbiórka Żywności pod hasłem „Tak, pomagam”. Podczas akcji przeprowadzonej w Biedronce przy ul. Magnuszewskiej 6, dzięki hojności klientów, wolontariusze zebrali 180 kilogramów żywności. Została ona przekazana najbardziej potrzebującym rodzinom z naszej szkoły. W grudniu wolontariusze rozprowadzali też na terenie szkoły świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem, zarówno ze strony uczniów, jak i nauczycieli. W okresie przedświątecznym wolontariusze zadbali też o dobre przygotowanie się do przeżycia Bożego Narodzenia, uczestnicząc w Adwentowym Dniu Skupienia dla Szkolnych Kół Caritas. Jak widać na zdjęciach – było coś dla ducha i coś dla ciała. Uwieńczeniem adwentowego oczekiwania było spotkanie opłatkowe naszych wolontariuszy. Jak widać na zdjęciach- pomaganie jest źródłem radości.

 

Kliknij w fotografię, aby zobaczyć pozostałe zdjęcia.

 

Design by vonfio.de