Szkoła Podstawowa nr 38 im. Zdobywców Wału Pomorskiego w Bydgoszczy

22 listopada 2016r. reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 38 w Bydgoszczy, w tegorocznej edycji w składzie: Eryk Brzuchalski, uczeń klasy piątej, p. Małgorzata Wojtysiak i p. Lidia Graul, po raz ósmy brała udział w prestiżowej imprezie kulinarnej pod nazwą „Gotowanie z Vipami” w restauracji „Twardowski” na Starym Rynku w Bydgoszczy. Imprezie od lat patronuje Prezydent Miasta Bydgoszczy. Gośćmi na corocznych spotkaniach są osobistości z bydgoskiego świata kultury, mediów, znani sportowcy, lekarze i przedstawiciele instytucji, którym promocja zdrowia jest bliska sercu. W tym roku Vipem naszej drużyny był Pan Mirosław Szlachciak – właściciel firmy „Domik” – produkującej akcesoria kuchenne.

Wspólnie przygotowywaliśmy deser z pierniczkami i wiśniami i przekąskę – ślimaczki z tortilli z łososiem, autorstwa Pani Małgorzaty Wojtysiak. Okazało się, że nasz tegoroczny Vip i Eryk Brzuchalski ubrani byli w tonacji błękitno-białej. Pan Mirosław Szlachciak miał na sobie koszulę w błękito-białe paski, a Eryk fartuch z imiennym nadrukiem i czapkę kucharską w tych samych kolorach, uszytą specjalnie na okoliczność tegorocznej imprezy. Pan Mirosław Szlachciak okazał się wyjątkowo przystępną osobą. Do końca pracował przy naszym stole w przepisowo przyznanym czasie na wykonanie naszych specjałów.

Po godzinie przygotowań wszystkie wykonane przez 18 drużyn potrawy oceniało szanowne jury.

Okazało się, że w tym roku nasze menu przypadło do gustu komisji.

Przyznano nam II miejsce. Radość była ogromna.

Eryk zabrał ze sobą jako nagrodę blender firmy „Bosch” i wiele akcesoriów przydatnych w kuchni. Wiemy, że bardzo lubi gotować wspólnie ze swoją mamą, więc na pewno im się to przyda!

Życzymy zdrowia płynącego z dobrej diety i radości z przygotowywania zdrowych posiłków.

Zespół prozdrowotny SP 38 w Bydgoszczy.

Design by vonfio.de