Szkoła Podstawowa nr 38 im. Zdobywców Wału Pomorskiego w Bydgoszczy

Szkoła Otwarta i Tolerancyjna

 

kliknij, aby zobaczyć pozostałe fotografie

 

            W roku szkolnym 2017/2018 nasza szkoła wzięła udział w miejskim programie Szkoła Otwarta i Tolerancyjna. Celem programu było uwrażliwienie mieszkańców miasta na temat tolerancji w Bydgoszczy oraz wzmocnienie świadomości, że wszyscy ludzie, bez względu na dzielące ich różnice są warci zainteresowania, zasługują na szacunek i równość w traktowaniu. Koordynatorem programu na terenie szkoły była mgr Bogusława Floryszczak.

W listopadzie 2017 roku uczestniczyliśmy w konferencji z okazji Światowego Dnia Tolerancji. Przez cały rok wzięliśmy udział w wielu akcjach (min. Długopisowy przyjaciel,  Rada Jedi, Jedyny w swoim rodzaju) oraz konkursach (m.in. Tropiciele, Superdatownik, Bramy Walhalli, Wielki Turniej).

Realizacja programu zakończyla się podczas BUSH (Bydgoskich Uczniowkich Spotkań Humanistycznych) w dniu 30 maja 2018 roku.  Podczas BUSH otrzymaliśmy Certyfikat Specjalny SOiT (zdobyliśmy 1. miejsce za zaangażowanie w realizację projektu) oraz wzięliśmy udział w Festiwalu Kultur (była to wystawa prezentująca najbardziej charakterystyczne osiągnięcia, wyroby kultury, dzieła i postaci różnych cywilizacji z całego świata). Nasza szkoła wylosowała stanowisko – Indianie Ameryki i zaprezentowała się doskonale pod przewodnictwem mgr Joanny Janiszewskiej (fotorelacja poniżej).

            Przed nami jeszcze KOSTKA 2018 czyli gala połączona z wręczeniem nagród dla szkół oraz indywidualnych uczniów w kategoriach : Kreatywność, Otwartość, Samorządność, Tolerancja, Kooperacja.

 

Design by vonfio.de