Szkoła Podstawowa nr 38 im. Zdobywców Wału Pomorskiego w Bydgoszczy

AKCJE SZKOLNEGO KOŁA CARITAS

 

Końcówka roku była jak zwykle czasem bardzo pracowitym dla wolontariuszy Szkolnego Koła Caritas. Na początku grudnia uczestniczyli w akcji „Bezpieczeństwo ze Świętym Mikołajem”, która już po raz dziewiąty odbyła się na bydgoskiej Łuczniczce.  Rozrywka i dobra zabawa zostały połączone z edukacją na temat bezpieczeństwa. Kolejną akcją, w którą zaangażowało się nasze Szkolne Koło Caritas, była  XIII Ogólnopolska Zbiórka Żywności pod hasłem „Tak, pomagam”. Podczas akcji przeprowadzonej w Biedronce przy ul. Magnuszewskiej 6, dzięki hojności klientów, wolontariusze zebrali 165 kilogramów żywności. W zbiórce dzielnie wspierała nas p. Romana Sierzputowska, której serdecznie dziękujemy! Żywność została przekazana najbardziej potrzebującym rodzinom z naszej szkoły. W grudniu wolontariusze rozprowadzali też na terenie szkoły świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem, zarówno ze strony uczniów, jak i nauczycieli. Uwieńczeniem adwentowego oczekiwania było spotkanie opłatkowe naszych wolontariuszy, którzy w Nowy Rok weszli pełni planów, nadziei i chęci do działania i niesienia pomocy. Jak widać na zdjęciach- pomaganie jest źródłem radości

 

Aby zobaczyć pozostałe fotografie, kliknij w zdjęcie.

 

 

Design by vonfio.de