Szkoła Podstawowa nr 38 im. Zdobywców Wału Pomorskiego w Bydgoszczy

„Akademia bezpieczeństwa” – rozstrzygnięcie konkursu plastycznego

We wrześniu klasy 3e i 3d wzięły udział w akcji pod nazwą „Akademia Bezpieczeństwa” w Miasteczku Ruchu Drogowego w „Myślęcinku”. Uczestniczyło w niej łącznie ponad 1000 uczniów klas „0" oraz I – III ze szkół podstawowych w Bydgoszczy i z okolic. Organizatorami imprezy byli: Straż Miejska w Bydgoszczy, wspólnie z Wydziałem Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy i Leśnym Parkiem Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek”.
W ramach tej akcji ogłoszony został także konkurs plastyczny, którego tematem przewodnim było „Bezpieczeństwo na drodze” widziane oczami dziecka. Dzieci miały za zadanie wykonać pracę plastyczną dowolną metodą i w dowolnej formie. Do organizatorów wpłynęły prace z 10 szkół podstawowych z Bydgoszczy i okolic. Komisja konkursowa miała trudności z wyborem najlepszych prac. Największe wrażenie zrobiły na jury prace 3D, gdzie pomysłowość dzieci była na wysokim poziomie. Zgodnie z regulaminem konkursu, ostatecznie wyłoniono pięciu laureatów, z których jeden został wyróżniony nagrodą specjalną. Komisja konkursowa wybierając wyróżnione prace, kierowała się starannością wykonania, przekazem a także przedstawioną wizją bezpieczeństwa, wartościami edukacyjnymi, wiekiem wykonawców prac oraz ich pomysłowością.
Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego oraz wręczenie nagród odbyło się 20 października 2017 r. o godz. 10.00 w Ogrodzie Zoologicznym w Myślęcinku.

Laureatami konkursu plastycznego „Bezpieczna droga do szkoły” zostali:
- Magdalena Romińska ze Szkoły Podstawowej nr 38 w Bydgoszczy, klasa 3e
- Karolina Rajewska oraz Marcel Kujawa ze Szkoły Podstawowej w Wojnowie,
- Zuzanna Oparka ze Szkoły Podstawowej nr 66 w Bydgoszczy,
- Mateusz Mrotek ze szkoły Podstawowej nr 56 w Bydgoszczy,

Nagrodę specjalną otrzymała Magdalena Romińska, która na rozstrzygnięcie konkursu została zaproszona ze swoją klasą. Nagrodą dodatkową dla laureatów oraz klasy zwyciężczyni konkursu jest zwiedzanie Ogrodu Zoologicznego wraz z przewodnikiem. Nagrody ufundował Leśny Park Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek”.

 

Aby zobaczyć fotorelację, kliknij w zdjęcie

Design by vonfio.de