Szkoła Podstawowa nr 38 im. Zdobywców Wału Pomorskiego w Bydgoszczy

Międzynarodowy Dzień Dziecka

1 czerwca świętujemy zawsze Dzień Dziecka. W tym roku uroczystości rozpoczęła Pani Dyrektor składając małym i dużym dzieciom najlepsze życzenia. Zostały też rozstrzygnięte szkolne konkursy, wręczono dyplomy i nagrody zwycięzcom. Wyróżnione prace można było oglądać na wystawie. Następnie wszyscy uczniowie klas 1-3 utworzyli kolorowy korowód, który prowadzony przez Panią Dyrektor przeszedł przez osiedle. W końcu rozpoczęła się zabawa.

W klasach 1-3 miało być bajkowo. Wybór była bardzo duży. Można było: rozwiązywać łamigłówki, tworzyć gazetowe rzeźby, układać puzzle, dorysować własnego dalmatyńczyka, układać origami, kolorować lub pograć w gry planszowe. Na boisku też się dużo działo. Dzieci rysowały kredą, brały udział w wyścigach z książką na głowie, rzucały do celu lub bawiły się własnymi przyborami przyniesionymi z domu. Niektórzy świetnie bawili się przy muzyce, która cały czas towarzyszyła.

Starsi uczniowie bawili się sportowo w sali gimnastycznej i na orliku. Rozegrane zostały turnieje tenisa, zbijaka, przeciągano linę. Można było poćwiczyć strzały do bramki, rzuty do celu woreczkiem. Klasy zmierzyły się w wyścigach rzędów. Na koniec wszyscy kibicowali w meczu piłki nożnej, który rozegrali piłkarze z szóstych klas.

 

Jeszcze raz życzymy dzieciom wszystkiego dobrego!

Design by vonfio.de