Szkoła Podstawowa nr 38 im. Zdobywców Wału Pomorskiego w Bydgoszczy

10 maja 2017r. wybrani uczniowie z naszej szkoły zostali zaproszeni na Dzień Otwarty dla Szkół w Centrum Szkolenia Sił Połączonych - JFTC – NATO. Pośród grona uczniów z szkół bydgoskich zostaliśmy szczególnie wyróżnieni. Dyrektor naszej szkoły Pani Hanna Rauchfleisch jako jedyny dyrektor bydgoskich placówek oświatowych uczestniczyła w tym spotkaniu i otrzymała oficjalne podziękowanie za propagowanie informacji dotyczących NATO i Centrum Szkolenia Sił Połączonych. Podobne podziękowanie otrzymał pan Jacek Jercha – główny organizator miejskiego konkursu o NATO oraz pan Bartosz Budziak.

 

Podczas spotkania uczniowie naszej szkoły mieli możliwość wysłuchania prelekcji na temat działalności JFTC oraz rozmowy z żołnierzami z różnych państw stacjonujących w jednostce szkoleniowej w Bydgoszczy. Niemałą atrakcją było już samo wejście do Sali, ponieważ wszyscy byliśmy sprawdzani przez przedstawicieli ochrony i wywiadu, każdy z uczestników spotkania musiał zostawić w specjalnej skrzynce wszystkie przedmioty i urządzenia zakazane do wnoszenia na daną część budynku.

 

Dodatkową atrakcją był fakt, że komunikować się z żołnierzami było można tylko w języku angielskim – w sali byli oczywiście tłumacze, ale każdy z nas mógł przekonać się jak ważna jest nauka języków obcych w obecnych czasach.

Kliknij w zdjęcie, aby zobaczyć pozostałe fotografie.

Design by vonfio.de