Szkoła Podstawowa nr 38 im. Zdobywców Wału Pomorskiego w Bydgoszczy

W dniach 27-28 kwietnia grupa dzieci z naszej szkoły pod opieką pani Alicji Jażdżewskiej i pana Bartosza Budziaka udała się na wycieczkę do Tropical Islands pod Berlinem. Oprócz głównego celu wyprawy podróżnicy z naszej szkoły mieli okazję zwiedzić Słubice oraz Frankfurt nad Odrą.
Podczas wyjazdu nasze dzieci czekały praktyczne egzaminy z znajomości języków obcych, sprawności fizycznej oraz kultury osobistej.
Oto kilka przemyśleń uczestników wyjazdu:
1. Warto uczyć się języków obcych – oceny są ważne,ale dzięki znajomości języków obcych możemy poznawać świat i innych ludzi.
2. W życiu trzeba dbać o zdrowie i sprawność fizyczna – kto ćwiczy uczciwie na zajęciach wychowania fizycznego i nie spędza całych dni przy komputerze ten ma łatwiej w życiu.
3. Kultura osobista – gdy rodzice lub wychowawcy zwracają uwagę na to, że powinniśmy zachowywać się kulturalnie, często nie zdajemy sobie sprawy jaki praktyczny wymiar ma taka rada - nie słuchasz nie uważasz możesz zgubić się w dżungli ;) . Nie czyń drugiemu co tobie nie miłe ;) – jesteśmy jedną drużyną. Szalona zabawa nie zwalnia z myślenia! Dodatkowo wyjeżdżając za granicę naszego kraju reprezentujemy Polskę.

Nasza grupa egzamin na obczyźnie zdała celująco i wzbogaciła się o nowe doświadczenia. Wiadomo, podróże kształcą. Tropical Islands auf Wiedersehen.

Aby zobaczyć pozostałe zdjęcia, kliknij w fotografię


Design by vonfio.de