Szkoła Podstawowa nr 38 im. Zdobywców Wału Pomorskiego w Bydgoszczy

WIELKOPOSTNE AKCJE SZKOLNEGO KOŁA CARITAS

Wielki Post był czasem bardzo pracowitym dla wolontariuszy i opiekunów Szkolnego Koła Caritas. W tym czasie włączali się oni w wiele akcji, mających na celu pomoc najbardziej potrzebującym. Na terenie szkoły rozprowadzane były świece – tzw. „paschaliki”. Dochód ze sprzedaży przeznaczony został na cele charytatywne. Kolejną akcją była zbiórka pieniędzy w ramach jałmużny wielkopostnej – w tym roku zebrane pieniądze pomogą wybudować szkołę w Czadzie. Oprócz tego Szkolne Koło Caritas przez cały okres Wielkiego Postu zbierało środki higieniczne i ręczniki dla osób ubogich i bezdomnych. Akcja odbywała się pod hasłem „Czysta godność” i spotkała się z bardzo dużym odzewem. Udało się uzbierać mydła, żele, szampony, pasty i szczoteczki do zębów, chusteczki i ręczniki, które przekazane zostaną do łaźni, prowadzonej przez Caritas. Oprócz tego wolontariusze włączyli się do corocznej przedświątecznej zbiórki żywności „Tak! Pomagam”. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu naszego Szkolnego Koła Caritas oraz dzięki dobrym sercom klientów Biedronki przy ul. Magnuszewskiej 6, udało się uzbierać 130 kg żywności, która została przekazana najbardziej potrzebującym rodzinom z naszej szkoły. Poza tym wolontariusze uczestniczyli w duchowym przygotowaniu do Świąt Wielkiej Nocy, biorąc udział w wielkopostnym dniu skupienia dla Szkolnych Kół Caritas.

Aby zobaczyć pozostałe fotografie, kliknij w zdjęcie.

Design by vonfio.de