Szkoła Podstawowa nr 38 im. Zdobywców Wału Pomorskiego w Bydgoszczy

Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej

27 kwietnia 2017 roku odbył się w naszej szkole Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej, który został zorganizowany w dwóch kategoriach wiekowych przez nauczyciela muzyki Grzegorza Nazaruka. Śpiewały dzieci z klas 1 – 3
i klas 4 – 6. W konkursie brali udział uczniowie, których zadaniem było zaprezentować pieśń lub piosenkę z polskiego repertuaru. Po wysłuchaniu
i obejrzeniu wspaniale przygotowanych dzieci jury konkursowe miało trudne zadanie przyznania nagród. W jury zasiadali nauczyciele i przedstawicielka uczniów. Do konkursu zgłoszono 22 prezentacje (13 w klasach 1-3 i 9 w klasach 4-6) zespołów, duetów i solistów. Wszyscy uczestnicy popisali się doskonałą interpretacją, dykcją, umiejętnościami muzycznymi. Tuż przed świętami majowymi uczniowie naszej szkoły zaprezentowali między innymi takie piosenki: Biały krzyż, Serce w plecaku, Polskie kwiaty, Nim wstanie dzień, Dziewczyna z granatem. Dyplomy oraz nagrody wręczyła pani dyrektor Hanna Rauchfleish. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów.

Aby zobaczyć pozostałe fotografie, kliknij w zdjęcie.

 

Design by vonfio.de