Szkoła Podstawowa nr 38 im. Zdobywców Wału Pomorskiego w Bydgoszczy

Wraz z początkiem października rozpoczęliśmy w świetlicy realizację innowacji pedagogicznych. Jedna z nich dotyczy naszej małej ojczyzny i nosi tytuł „Bydgoszcz – moje miasto”. Podczas pierwszych zajęć dzieci miały okazję wędrować palcem po mapie (a właściwie po planie J) naszego miasta,
a następnie zapoznały się z jedną z bydgoskich legend. Oj, działo się, działo
w naszym mieście za bytności pana Twardowskiego…

Druga innowacja, zatytułowana „Jesteśmy Europejczykami”, ma uzmysłowić dzieciom, jak ciekawym (pod wieloma względami) jest nasz kontynent i jak wiele łączy nas z mieszkańcami innych państw Europy, pomimo istniejących różnic. Jest przecież „historia Europy wielką rzeką, do której wpadają rozliczne dopływy i strumienie, a różnorodność tworzących ją tradycji
i kultur jest jej wielkim bogactwem” (słowa wypowiedziane przez Jana Pawła II w Gnieźnie, w czerwcu 1997 r.). Zanim dzieci wyruszą w podróż (też palcem po mapie…), przypomniały sobie treść greckiego mitu o księżniczce Europie, córce króla Agenora.

 

Obejrzyj fotorelację. 

 

SP 38 razem z Jurkiem Owsiakiem i strażakami!

„Ratujemy, uczymy ratować” 

6 października do Bydgoszczy przyjechał Jurek Owsiak – szef WOŚP, aby obdarować strażaków sprzętem niezbędnym do ratowania ludzi. Podczas spotkania ze strażakami uczniowie klasy 3e prezentowali swoje umiejętności ratownicze. Umiejętności te nabyli na lekcjach. To jeszcze nie koniec. Do końca roku szkolnego będą systematycznie zdobywać wiedzę z udzielenia pierwszej pomocy. Od WOŚP otrzymali książeczki i filmy instruktażowe.

 ABY ZOBACZYĆ POZOSTAŁE ZDJĘCIA KLIKNIJ W FOTOGRAFIĘ!

 

Więcej o wydarzeniu i naszych dzieciach biorących w nim udział pod linkami:

 http://www.bydgoszcz.pl/aktualnosci/tresc/jurek-owsiak-w-bydgoszczy-przekazal-sprzet-straza/

 

http://www.expressbydgoski.pl/aktualnosci/g/jurek-owsiak-przekazal-w-bydgoszczy-sprzet-strazakom-galeria,12554458,25823496/

 

http://www.pomorska.pl/wiadomosci/bydgoszcz/a/jurek-owsiak-przekaze-w-bydgoszczy-sprzet-dla-strazakow,12545866/

 

http://bydgoszcz.wyborcza.pl/bydgoszcz/7,48722,22477550,wosp-wspiera-strazakow-ochotnikow-walczacych-ze-skutkami-nawalnic.html

 

 

Nasze sukcesy w "Ort-Boju" w roku szkolnym 2016/2017
 
9 marca 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 25 odbyły się eliminacje rejonowe XIX edycji Miejskiego Konkursu Ortograficznego "Ort-Bój".
 
Z naszej szkoły wzięło w nich udział pięciu uczniów, którzy w styczniu napisali najlepiej dyktando, do którego przystąpili chętni uczniowie klas trzecich. Byli to: Mikołaj Gutkowski, Antonina Kranc, Maciej Welik z klasy 3a, Blanka Łukaszewska z 3b oraz Kajetan Lewandowski z 3f.
 
Po analizie wyników do finału w Szkole Podstawowej nr 14 /główny organizator konkursu/ zakwalifikowało się troje uczniów: Mikołaj Gutkowski, Maciej Welik oraz Blanka Łukaszewska.
 
Finałowe dyktando dzieci pisały 11 maja w SP nr 14, a uroczyste zakończenie odbyło się 18 maja. Laureatami zostali: Mikołaj Gutkowski - 2 miejsce, Maciej Welik - 3 miejsce, a wyróżnienie - Blanka Łukaszewska.
 
Gratulujemy ortograficznych sukcesów.
 

Design by vonfio.de