Szkoła Podstawowa nr 38 im. Zdobywców Wału Pomorskiego w Bydgoszczy

Nasze sukcesy w "Ort-Boju" w roku szkolnym 2016/2017
 
9 marca 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 25 odbyły się eliminacje rejonowe XIX edycji Miejskiego Konkursu Ortograficznego "Ort-Bój".
 
Z naszej szkoły wzięło w nich udział pięciu uczniów, którzy w styczniu napisali najlepiej dyktando, do którego przystąpili chętni uczniowie klas trzecich. Byli to: Mikołaj Gutkowski, Antonina Kranc, Maciej Welik z klasy 3a, Blanka Łukaszewska z 3b oraz Kajetan Lewandowski z 3f.
 
Po analizie wyników do finału w Szkole Podstawowej nr 14 /główny organizator konkursu/ zakwalifikowało się troje uczniów: Mikołaj Gutkowski, Maciej Welik oraz Blanka Łukaszewska.
 
Finałowe dyktando dzieci pisały 11 maja w SP nr 14, a uroczyste zakończenie odbyło się 18 maja. Laureatami zostali: Mikołaj Gutkowski - 2 miejsce, Maciej Welik - 3 miejsce, a wyróżnienie - Blanka Łukaszewska.
 
Gratulujemy ortograficznych sukcesów.
 

Ogromny sukces ucznia naszej szkoły

w Regionalnym Konkursie Matematycznym

„W pogoni za Bąblem”

 

Mikołaj Gutkowski – uczeń klasy 3a – został zwycięzcą konkursu

uzyskując maksymalną liczbę punktów. Warto w tym miejscu wspomnieć,

że pierwszy etap konkursowy zakończył także z maksymalnym wynikiem!

Gratulacje należą się także pozostałym uczestnikom finału, a byli to:

Amelia Lenarcik

Filip Wawrzyniak

Maja Mlicka

Milena Drobińska

Filip Ozdowy

Antonina Kranc

Anna Owczarzak

 

 "Mistrzowie  Ortografii

 

w Grodzie nad Brdą

 

       W środę, 31 maja nasza szkoła wzięła udział w Miejskim Konkursie Ortograficznym o tytuł Mistrza Ortografii Grodu nad Brdą dla klas 4-6.

        W wyniku szkolnych eliminacji do finału dostali się uczniowie klasy 5c: Nadia Duszka, Roksana Kubilus i Michał Gutkowski. Zawodnikiem rezerwowym i jednocześnie naszym kibicem był Szymon Tubisz.

        Nasza szkoła zdobyła 57 punktów i wypadła w rywalizacji najlepiej. Zajęliśmy I miejsce i tym samym zostaliśmy nagrodzeni tytułem Mistrza Ortografii naszego miasta. II miejsce zajęła SP -35, tracąc do SP -38 4 punkty, III miejsce zajęła SP -14 mając już 6,5 punktu straty.

        Każdy z nas otrzymał za zwycięstwo dyplom i upominek książkowy. Nasza biblioteka otrzymała „Słownik Ortograficzny na USB”. Nauczyciel otrzymał pisemne podziękowanie.

        Rywalizacja finałowa odbyła się w ZS nr 24 na Osowej Górze.

To nie pierwszy i nie ostatni start naszej szkoły w konkursach ortograficznych.

        Bardzo serdecznie pragniemy podziękować nauczycielce języka polskiego- pani Grażynie Sawickiej-Kubackiej za trud przygotowania Nas do konkursu ortograficznego.

Nadia Duszka 5c,

Roksana Kubilus 5c,

Michał Gutkowski 5c,

Szymon Tubisz 5c.

Design by vonfio.de