Szkoła Podstawowa nr 38 im. Zdobywców Wału Pomorskiego w Bydgoszczy

Dnia 11.04.2018 r. z okazji Światowego Dnia Walki z Dyskryminacją Rasową wybrani uczniowie z klasy 7c i 7e wzieli udział w Bydgoskiej Grze Miejskiej pt; „Open Your Mind”. Gra składała się z 3 ścieżek: iluzji, stereotypów, snu. Na ścieżkach, łącznie trzeba było rozwiązać 25 zagadek i zrobić to w czasie 2h. Uczniowie biegali od jednego stanowiska do drugiego. Gra niosła ze sobą dużą dawkę wrażeń. Na wyróżnienie zasługiwali wszyscy nasi uczniowie. Podsumowaniem gry było stwierdzenie iż, największym naszym wrogiem jesteśmy my sami. Aby go pokonać należy spojrzeć w lustro. Po zakończeniu zabawy uczniowie wraz z opiekunem udali się do kawiarni.

                                                                                              Ewa Jastrzębska

 

Dnia 10.04.2018 r. w murach naszej szkoły odbył się konkurs recytatorski
pt; „ Zwierzęta w poezji polskiej”. Uczestnicy konkursu z klas I – III zostali podzieleni na trzy kategorie. W każdej kategorii zagwarantowano trzy miejsca na podium. Dyrektor  szkoły, Pani Hanna Rauchfleisch rozpoczynając konkurs przywitała zgromadzonych uczniów wraz z rodzinami. Niektórzy uczniowie z klas młodszych wraz z wychowawcami również zaszczycili nas swoją obecnością. Wicedyrektor szkoły Pani Renata Wardowska pełniła rolę przewodniczącej jury, w którego skład weszły organizatorki: p. Łangowska Beata ( bibliotekarka) i p. Jastrzębska Ewa
( nauczycielka świetlicy ). Po zapoznaniu się z prezentacją wierszy przez uczniów, jury, przyznając punkty, wyłoniło laureatów. Uczniowie będący na podium otrzymali nagrody i dyplomy z rąk Dyrekcji szkoły. 

            

                                                           Ewa Jastrzębska ( nauczyciel świetlicy )

 

Aby zobaczyć pozostałe fotografie, kliknij w zdjęcie

 

CAŁE PODIUM DLA NASZEJ SZKOŁY W MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE JĘZYKA ANGIELSKIEGO

14 marca 2018 roku czworo naszych uczniów wzięło udział w Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego Macmillan Primary School Tournament w SP nr 15 w Bydgoszczy. W kategorii klas I-III drugie miejsce zajęła Nina Giełdon z klasy III D, a w kategorii klas IV-VII pierwsze miejsce zdobył Artur Bieniek z klasy VII C a trzecie miejsce Patrycja Seweryńska z klasy V C. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Nauczycielki języka angielskiego SP 38: Patrycja Kuczkowska, Maria Nowak, Romana Sierzputowska, Karolina Zakrzewska

 

Dnia 15 marca 2018r. o godz.16.00 odbył się w naszej szkole Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego dla klas VI. Uczniowie bydgoskich szkół przystąpili do etapu szkolnego w swoich placówkach, a następnie 3 najlepszych uczniów przybyło wraz ze swoimi opiekunami do SP 38 na etap międzyszkolny. Opiekunów i uczestników przywitała pani dyrektor Hanna Rauchfleisch oraz organizatorki konkursu - anglistki. Opiekunowie zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, a uczniowie przystąpili rozwiązywania testu. Gościliśmy SP 25, SP 60, SP 32 oraz SP 46. Wszyscy otrzymali dyplomy, a 3 osoby otrzymały również nagrody za zdobycie I miejsca - Mikołaj G. SP 32, II miejsca- Maria B. SP 38, III miejsca- Hanna G. SP 60. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz pozostałym uczestnikom. Mamy nadzieję, że spotkamy się również w przyszłym roku.    

 

P.Kuczkowska

K.Zakrzewska

M.Nowak

R.Sierzputowska

Design by vonfio.de