Szkoła Podstawowa nr 38 im. Zdobywców Wału Pomorskiego w Bydgoszczy

Dnia 29 listopada 2017 roku w świetlicy szkolnej odbył się wieczór andrzejkowych wróżb. Wróżyły szkolne „cyganki” z pomocą uczniów. Zapraszamy na obejrzenie fotorelacji. 

 

Aby zobaczyć pozostałe fotografie, kliknij w zdjęcie

Aby zobaczyć pozostałe fotografie, kliknij w zdjęcie

ŚWIETLICOWY  „JESIENNY LIŚĆ”

 

W październiku został przez nas zorganizowany międzyświetlicowy konkurs plastyczny ph. „Jesienny liść”. Jego celem było rozbudzanie wśród dzieci zaciekawienia otoczeniem przyrodniczym i uwrażliwianie na piękno przyrody, rozwijanie twórczej aktywności oraz doskonalenie warsztatu  plastycznego uczniów, a także integracja świetlic szkolnych.

         Na konkurs dostarczono 96 prac z 6 świetlic bydgoskich szkół podstawowych. Nagrodzono 18 młodych twórców, w tym dwie uczennice
z naszej świetlicy: Liwia Wika i Ala Fiszer zajęły równorzędne drugie miejsce w kategorii klas trzecich. Wszystkim uczestnikom gratulujemy ciekawych pomysłów.

By zapoznać się z różnorodnością zastosowanych technik plastycznych, obejrzyj fotorelację.

kliknij w fotografię, aby zobaczyć pozostałe zdjęcia

 

 

 

Aby zobaczyć pozostałe fotografie, kliknij w zdjęcie

W dniu 27 października odbył się Apel Papieski, połączony z obchodami Tygodnia Misyjnego. W związku z tym uczniowie klas 6-7 mieli okazję spotkać się z przedstawicielką Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego – panią Magdaleną Matczak, która opowiedziała o pracy misyjnej w Sierra Leone. Przedstawiła nam zdjęcia i pamiątki z kilkumiesięcznego pobytu w tym kraju, opowiedział też o planowanym wyjeździe do Etiopii.

Uczniowie klas 4-5 wzięli udział w inscenizowanej lekcji, podczas której zapoznały się z wybranymi faktami z życia św. Jana Pawła II oraz uczestniczyli w krótkim quizie odnośnie najważniejszych faktów z życia polskiego papieża. Apel zakończył się wspólnym odśpiewaniem „Barki” – ulubionej pieśni Jana Pawła II.

Aby zobaczyć pozostałe fotografie, kliknij w zdjęcie

Design by vonfio.de