Szkoła Podstawowa nr 38 im. Zdobywców Wału Pomorskiego w Bydgoszczy

Wzruszający Koncert

 

 

W poniedziałek,  29.01.2018, wychowankowie Pracowni Instrumentalnej Szkoły Podstawowej Nr 38 wraz z gitarzystami z Zespołu Szkół Nr 16 w Bydgoszczy  przygotowali niezwykły i wzruszający  koncert z okazji Dnia Babci i Dziadka. Koncert odbył się na zaimprowizowanej scenie w Domu Pomocy Społecznej „Promień Życia”.

Młodzi artyści poprzez śpiew i piękną grę na instrumentach wyrazili miłość, podziw oraz szacunek dla wszystkich babć i dziadków.

 

Po koncercie wszyscy słuchacze otrzymali przygotowane przez dzieci laurki, a na młodych artystów czekało miłe podziękowanie w postaci słodkiego poczęstunku.

 

Dnia 24.01.2018r. w naszej szkole odbył się I Regionalny Konkurs Kolęd dla Chórów i Instrumentalistów. Zgłosiło się bardzo wiele dzieci i młodzieży z opiekunami z różnych zakątków naszego regionu. Poziom ich umiejętności był bardzo wysoki, dlatego jury w składzie: pani dr Ewelina Boesche- Kopczyńska (Akademia Muzyczna w Bydgoszczy), pan Grzegorz Nazaruk (doradca metodyczny przedmiotów artystycznych Miejskiego Ośrodka Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy) oraz pan Jacek Ignaszak (nauczyciel muzyki) mieli bardzo trudny orzech do zgryzienia. W każdej z kategorii, chórów i instrumentalistów, przyznawane było tylko jedno miejsce I, II i III. Nagrodą była piękna statuetka, dyplomy oraz słodkości. Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom i ich opiekunom za liczny udział oraz cudowną, muzyczną atmosferę!

 

Aby zobaczyć pozostałe fotografie, kliknij w zdjęcie.

 

 

 

ŚWIĄTECZNE  MUZYKOWANIE

        Najpiękniejsze kolędy i utwory świąteczne  zabrzmiały  w Kościele Rektorskim p.w. Ducha Świętego dnia 21.01.2018r.   Dzieci i młodzież  z pracowni instrumentalnej  Szkoły Podstawowej Nr 38
i Młodzieżowego Domu Kultury Nr 6  w Bydgoszczy zagrali melodie kolęd, pastorałek i innych utworów bożonarodzeniowych w ciekawych aranżacjach – na jazzowo, klasycznie i popowo. Młodzi artyści przygotowali również  oprawę muzyczną mszy świętej. W rezultacie  wszystko  zabrzmiało  pięknie i zapewniło słuchaczom niezapomniane wrażenia artystyczne. 

Aby zobaczyć fotorelację, kliknij w zdjęcie.

 

W czwartek, 11 stycznia, dzieci ze świetlicy po raz kolejny odwiedziły Hospicjum im. ks. J. Popiełuszki, by podzielić się radością Bożego Narodzenia. Wraz z uczennicami Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych, które grały
na skrzypcach, wystąpiły przed zgromadzonymi pensjonariuszami. Liwia, Andżelika i Zosia zaprezentowały bożonarodzeniowe utwory poetyckie. Razem śpiewaliśmy kolędy. Montaż muzyczno – poetycki bardzo się wszystkim podobał. Po jego zakończeniu poczęstowano nas słodyczami. Pożegnaliśmy się, jak co roku, słowami: „do zobaczenia!”

Aby zobaczyć pozostałe fotografie, kliknij w zdjęcie.

 

KONKURS MIĘDZYŚWIETLICOWY „LEGENDA O CHOINCE”

W grudniu został przez nas zorganizowany międzyświetlicowy konkurs plastyczny ph. „Legenda o choince””. Jego celem  było rozwijanie aktywności czytelniczej uczniów oraz doskonalenie warsztatu  plastycznego uczniów, a także integracja świetlic szkolnych.

         Na konkurs dostarczono 70 prac z 5 świetlic bydgoskich szkół podstawowych. Nagrodzono 11 młodych twórców, w tym trzy uczennice 
z naszej świetlicy: Liwia Wika i Milena Malinowska zdobyły wyróżnienie w kategorii klas trzecich, natomiast Nadia Kurzeja zdobyła drugie miejsce w kategorii klas pierwszych. Wszystkim uczestnikom gratulujemy ciekawych pomysłów.

 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji!!!

Aby zobaczyć pozostałe fotografie, kliknij w zdjęcie.

Design by vonfio.de