Szkoła Podstawowa nr 38 im. Zdobywców Wału Pomorskiego w Bydgoszczy

kostka

Mamy ogromną przyjemność poinformować, że nasz uczeń ARTUR BIENIEK otrzymał główną nagrodę w "K jak Kreatywność" projektu Szkoła Otwarta i Tolerancyjna na I Gali Szkolnych Liderów Aktywności Społecznej „KOSTKA 2018”. Jesteśmy dumni. Artur, brawo!

 

„Bydgoszcz, moja mała Ojczyzna – wiem o niej wszystko „
Uczniowie klasy 3a i 3d brali udział w Miejskim konkursie wiedzy o Bydgoszczy.
Klasę 3 a reprezentowali: Antek Gapski, Ania Oksiak ,Igor Lewandowski
Klasę 3d: Paweł Jamuła, Nina Giełdoń, Maksymilian Polewski
Zwyciężyła drużyna z klasy 3a:, otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe.
Celem konkursu było propagowanie i pogłębianie wiedzy o naszym mieście, poznawanie symboli, charakterystycznych miejsc i postaci związanych z miastem. Uczniowie reprezentujący nasze klasy i szkołę byli wyśmienicie przygotowani. Znali legendy, najważniejsze obiekty kulturalne i sportowe, zabytki, kościoły, miejsca pamięci. Wspaniale poradzili sobie z testem eliminacyjnym i przeszli do finału. Wszyscy dobrze się bawili.

 

bydgoszcz3a3d

25 maja 2018r. klasa Va wybrała się do Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Ekologicznej w Myślęcinku na zajęcia mieszane pt. „Życie w stawie”. Początkowo miejscem prowadzenia zajęć była sala konferencyjna, gdzie uczniowie obejrzeli film o zwierzętach wodnych. Następnie klasa została podzielona na grupy i udała się na ścieżkę szuwarową, na której poszczególne grupy otrzymały karty pracy. Uczniowie, wypełniając przygotowane karty pracy, korzystali z termometru, lup, czerpaków i misek.Potem klasa udała się do pracowni mikroskopowej. Zajęcia były ciekawe i interesujące, angażowały wszystkich uczestników do zgłębienia wiedzy na temat organizmów żyjących w wodzie, co ukazują załączone zdjęcia.

 

kliknij, aby zobaczyć pozostałe zdjęcia 

 

 

Szkoła Otwarta i Tolerancyjna

 

kliknij, aby zobaczyć pozostałe fotografie

 

            W roku szkolnym 2017/2018 nasza szkoła wzięła udział w miejskim programie Szkoła Otwarta i Tolerancyjna. Celem programu było uwrażliwienie mieszkańców miasta na temat tolerancji w Bydgoszczy oraz wzmocnienie świadomości, że wszyscy ludzie, bez względu na dzielące ich różnice są warci zainteresowania, zasługują na szacunek i równość w traktowaniu. Koordynatorem programu na terenie szkoły była mgr Bogusława Floryszczak.

W listopadzie 2017 roku uczestniczyliśmy w konferencji z okazji Światowego Dnia Tolerancji. Przez cały rok wzięliśmy udział w wielu akcjach (min. Długopisowy przyjaciel,  Rada Jedi, Jedyny w swoim rodzaju) oraz konkursach (m.in. Tropiciele, Superdatownik, Bramy Walhalli, Wielki Turniej).

Realizacja programu zakończyla się podczas BUSH (Bydgoskich Uczniowkich Spotkań Humanistycznych) w dniu 30 maja 2018 roku.  Podczas BUSH otrzymaliśmy Certyfikat Specjalny SOiT (zdobyliśmy 1. miejsce za zaangażowanie w realizację projektu) oraz wzięliśmy udział w Festiwalu Kultur (była to wystawa prezentująca najbardziej charakterystyczne osiągnięcia, wyroby kultury, dzieła i postaci różnych cywilizacji z całego świata). Nasza szkoła wylosowała stanowisko – Indianie Ameryki i zaprezentowała się doskonale pod przewodnictwem mgr Joanny Janiszewskiej (fotorelacja poniżej).

            Przed nami jeszcze KOSTKA 2018 czyli gala połączona z wręczeniem nagród dla szkół oraz indywidualnych uczniów w kategoriach : Kreatywność, Otwartość, Samorządność, Tolerancja, Kooperacja.

 

We wtorek, dn. 22 maja, odbył się w naszej szkole międzyświetlicowy turniej zabaw ruchowych  „Wiosna na sportowo”. W rozgrywkach wzięły udział świetliki z kilku zaprzyjaźnionych szkół podstawowych. Spotkanie otworzyła
p. dyrektor Anna Ozner, a konkurencje sportowe poprowadziła p. Alicja Jażdżewska – nauczyciel wychowania fizycznego w naszej szkole. Przedstawiciele drużyn rozwiązywali zagadki ekologiczne dotyczące ojczystej przyrody w czasie między konkurencjami sportowymi. 

W skład jury weszły nauczycielki poszczególnych świetlic pod kierownictwem p. Bogusławy Floryszczak. Zabawę dokumentowały panie: Lucyna Tomaszewska i Ewa Jastrzębska (obejrzyj fotorelację). Imprezę koordynowała p. Justyna Sławińska i p. Małgorzata Retel.

Dzieci bawiły się żywiołowo, lecz zgodnie z zasadami bezpieczeństwa
i fair play. Nasza drużyna zajęła III miejsce. Wszystkie grupy zostały nagrodzone i otrzymały pamiątkowe dyplomy.

Pożegnaliśmy się słowami: DO ZOBACZENIA ZA ROK!

 

 

Design by vonfio.de