Szkoła Podstawowa nr 38 im. Zdobywców Wału Pomorskiego w Bydgoszczy

 

Konkurs w mediach

VII Ogólnopolski Konkursu Gry na Elektronicznych Instrumentach Klawiszowych

Choć minął ponad tydzień od Finału Konkursu, to echa wciąż rozbrzmiewają.

W miniony piątek, tj. 5.10.2018 Gazeta Pomorska na swoim portalu umieściła relację z przesłuchań konkursowych i Koncertu Laureatów.


https://pomorska.pl/vii-ogolnopolski-konkurs-gry-na-elektronicznych-instrumentach-klawiszowych-rozstrzygniety-zdjecia/ga/13550406/zd/31521292


Relację z VII Ogólnopolskiego Konkursu Gry na Elektronicznych Instrumentach Klawiszowych  przygotowała redakcja muzyczna Polskiego Radia Pomorza i Kujaw,  którą można wysłuchać na:

http://www.radiopik.pl/6,73032,7-ogolnopolski-konkurs-gry-na-instrumentach-elek&s=1&si=1&sp=1

Relacja  p. Magdy Jasińskiej i p. Ewy Dąbskiej (audycja: Śniadanie z Muzami):

Również Express Bydgoski przedstawił informację po Konkursie:


https://expressbydgoski.pl/vii-ogolnopolski-konkurs-gry-na-elektronicznych-instrumentach-klawiszowych-rozstrzygniety-zdjecia/ga/13550406/zd/31521292

  A przed Konkursem

 

https://bydgoszcz.tvp.pl/39222596/vii-ogolnopolski-konkursu-gry-na-elektronicznych-instrumentach-klawiszowych

 

 

Nasza szkoła uczestniczy w akcji

VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

organizowanej w dniu 28 września 2018 r. pod hasłem:

Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!

Akcja ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mają okazję nadrobić te zaległości. Dorośli mogą popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością trudnych przypadków mnożenia.

Program dnia do pobrania w pdf

 

kostka

Mamy ogromną przyjemność poinformować, że nasz uczeń ARTUR BIENIEK otrzymał główną nagrodę w "K jak Kreatywność" projektu Szkoła Otwarta i Tolerancyjna na I Gali Szkolnych Liderów Aktywności Społecznej „KOSTKA 2018”. Jesteśmy dumni. Artur, brawo!

 

„Bydgoszcz, moja mała Ojczyzna – wiem o niej wszystko „
Uczniowie klasy 3a i 3d brali udział w Miejskim konkursie wiedzy o Bydgoszczy.
Klasę 3 a reprezentowali: Antek Gapski, Ania Oksiak ,Igor Lewandowski
Klasę 3d: Paweł Jamuła, Nina Giełdoń, Maksymilian Polewski
Zwyciężyła drużyna z klasy 3a:, otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe.
Celem konkursu było propagowanie i pogłębianie wiedzy o naszym mieście, poznawanie symboli, charakterystycznych miejsc i postaci związanych z miastem. Uczniowie reprezentujący nasze klasy i szkołę byli wyśmienicie przygotowani. Znali legendy, najważniejsze obiekty kulturalne i sportowe, zabytki, kościoły, miejsca pamięci. Wspaniale poradzili sobie z testem eliminacyjnym i przeszli do finału. Wszyscy dobrze się bawili.

 

bydgoszcz3a3d

25 maja 2018r. klasa Va wybrała się do Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Ekologicznej w Myślęcinku na zajęcia mieszane pt. „Życie w stawie”. Początkowo miejscem prowadzenia zajęć była sala konferencyjna, gdzie uczniowie obejrzeli film o zwierzętach wodnych. Następnie klasa została podzielona na grupy i udała się na ścieżkę szuwarową, na której poszczególne grupy otrzymały karty pracy. Uczniowie, wypełniając przygotowane karty pracy, korzystali z termometru, lup, czerpaków i misek.Potem klasa udała się do pracowni mikroskopowej. Zajęcia były ciekawe i interesujące, angażowały wszystkich uczestników do zgłębienia wiedzy na temat organizmów żyjących w wodzie, co ukazują załączone zdjęcia.

 

kliknij, aby zobaczyć pozostałe zdjęcia 

 

 

Design by vonfio.de