Szkoła Podstawowa nr 38 im. Zdobywców Wału Pomorskiego w Bydgoszczy

Otyłość  uważana jest z najpoważniejszą chorobę cywilizacyjną naszych czasów. Statystyki alarmują, że co drugi Polak ma nadwagę, a co piąty zmaga się z otyłością. Problem ten coraz częściej dotyczy nie tylko osób dorosłych, ale również dzieci i młodzieży.Zbyt wysoka waga wpływa zarówno na nasz wygląd, jak i kondycję całego organizmu, problemy z cerą, wypadające włosy, nadmierna potliwość,choroby  układu krążenia, pokarmowego, nowotwory czy zwyrodnienia kręgosłupa to tylko częśćzagrożeń. Aby zwrócić uwagę na problem i zwiększyć świadomość społeczną
24 października obchodzony jest Światowy Dzień Walki z Otyłością. Włączyliśmy się w obchody organizując "Happening zdrowia".
Jako "Szkoła promująca zdrowie", koordynator promocji zdrowia, zgodnie ze Strategią Rozwoju Edukacji Miasta Bydgoszczy na lata 2013 – 2020 w odniesieniu do działania 2.5.5.3 Aktywne uczestnictwo szkół, placówek w programach prozdrowotnych
w tym promujących zdrowe odżywianie oraz miejskim programem „Na ścieżkach zdrowia”, zaproponowaliśmy wszystkim placówkom naszego miasta happening na swoich osiedlach o jednakowym czasie.

Wyszliśmy na ulice naszego osiedla aby zwrócić uwagę mieszkańców na problem otyłości. Uczniowie klasy 3a i 3c przygotowali hasła i transparenty o zdrowiu. Podczas happeningu zachęcaliśmy aby z okazji tego święta  mieszkańcy podjęli ważną decyzję dotyczącą troski o własne zdrowieaby zastanowili się nad zmianą sposobu odżywiania, porzucilizłe nawyki żywieniowe, rozpoczęli uprawianie jakiegoś sportu czy po prostu zażywali więcej codziennego ruchu.
24 października to dobry dzień, by zacząć zdrowo żyć!

Design by vonfio.de