Szkoła Podstawowa nr 38 im. Zdobywców Wału Pomorskiego w Bydgoszczy

 

W dniu 21 maja 2018r. 24-osobowa reprezentacja uczniów klas 4, 5 i 6 pod opieką Lidii Graul i Alicji Jażdżewskiej wzięła udział w masowej imprezie lekkoatletycznej zorganizowanej przez Fundację Wychowanie przez Sport i Wydział Edukacji Miasta Bydgoszczy. Zawody odbyły się na stadionie Zawiszy. Pogoda dopisała humory też. Każde dziecko wróciło do domu z medalem. Startowaliśmy na najbardziej profesjonalnym stadionie lekkoatletycznym. Pani Lidia Graul udzieliła wywiadu dla Radia Plus promując naszą szkołę. Pozdrawiamy zdrowo na sportowo.

4 czerwca 2018r. w poniedziałek na nowo powstałym boisku do plażowej piłki siatkowej przy ul. Gniewkowskiej odbył się turniej dla dziewcząt z klas 7 zorganizowany przez naszą szkołę. W turnieju wzięły udział reprezentacje 4 szkół: SP 56, SP 57, SP Sokrates i SP 38. Pogoda dopisała, kibice również. Od samego początku do końca turnieju był z nami Pan Krzysztof Laskowski, przewodniczący Rady Osiedla Glinki-Rupienica, sponsor nagród turniejowych. Turniej wygrała szkoła "Sokrates" 2.  miejsce zajęła SP38, 3. miejsce SP 57, 4. miejsce SP 56. Nagrody wręczała Pani Dyrektor Hanna Rauchfleisch. Nie słyszeliśmy o organizacji podobnego turnieju w Bydgoszczy. Nadmieniamy,że w "Sokratesie" grała dziewczyna z USA , co podnosi  turniej do rangi międzynarodowej :-).  Chyba jesteśmy prekursorami. Wszystkim uczestnikom bardzo się podobało więc wpisujemy turniej do kalendarza naszych cyklicznych imprez sportowych. Ze sportowym pozdrowieniem Lidia Graul.

 

Aby poczuć powiew wakacynych przygód i zobaczyć pozostałe fotografie, kliknij w zdjęcie.

 

Zespół prozdrowotny SP38 wraz z uczniami zawsze z okazji Dnia Matki organizuje "Happening zdrowia". W tym roku 29 maja 2018r. wyszliśmy na ulice naszego osiedla. Uczniowie klas 3a, 3c i 4c składali kobietom życzenia i przypominali o badaniach profilaktycznych, które są bezpłatne i często ratują  życie. Każda kobieta została obdarowana własnoręcznie wykonanym kwiatkiem. Spotkaliśmy się z dużą życzliwością i miłymi gestami ze strony mieszkańców oraz słowami: "Dziękujemy Wam za taką akcję".

 

 

 

 

9 kwietnia 2018 r. z okazji obchodów Światowego Dnia Zdrowia uczniowie klas 1-3 obejrzeli przedstawienie w wykonaniu dzieci z klasy 3f oraz ich wychowawcy pt. "Rozprawa sądową przeciwko fast foodom". Młodzi aktorzy wcielili się w rolę Oskarżonego - przedstawiciela Fast Foodów, Oskarżyciela – Zdrowie, Świadków – Modelki, Informatyka i Dziecka, Biegłego Sądowego – Dietetyka oraz Ławnika. Wychowawca wystąpił w roli  Sędziego Zdrówka. Po przedstawieniu uczniowie edukacji wczesnoszkolnej wyklejali ogromną piramidę zdrowia i aktywności fizycznej, wcześniej zgromadzonymi wycinkami z makulatury. W wyniku tej akcji powstała ogromna piramida o wysokości 11 metrów. Następnie wszystkie dzieci wzięły udział w grach, zabawach i zawodach sportowych, które zorganizowano na Orliku.Uczestnicy tej akcji aktywnie się bawili i współpracowali oraz rozwijali swoją wiedzę na temat zdrowego odżywiania, a także doskonalili kondycję fizyczną.

Anna Bukowska i zespół prozdrowotny

Aby zobaczyć pozostałe zdjęcia kliknij w fotografię

 

Uczniowie klas 2a i 2b włączyli się do projektu edukacyjnego „Niesmowity świat higieny jamy ustnej” przygotowanego przez Instytut Blend-a-med Oral-B oraz Disney Polska. Uczniowie podczas zajęć uczyli się o tym, jak dbać o zdrowie zębów i dziąseł oraz utrwalali pozytywne nawyki dbania o zdrowie jamy ustnej. W ramach projektu obejrzeli film przygotowany przez instytut oraz rozwiązywali różne zadania w przygotowanych arkuszach z ćwiczeniami. 8 marca 2018 r. odbyło się spotkanie z panią Karoliną – edukatorem szkolnym Instytutu. Podsumowaliśmy na nim nasze wiadomości o higienie jamy ustnej. Każde dziecko otrzymało dyplom ukończenia kursu, a rodzice przewodnik.

 

Magdalena Grądziel

Lidia Wypijewska

Aby zobaczyć pozostałe fotografie, kliknij w zdjęcie.

 

Design by vonfio.de