Szkoła Podstawowa nr 38 im. Zdobywców Wału Pomorskiego w Bydgoszczy

Nasza szkoła przystąpiła do projektu ”Mam kota na punkcie mleka”, celem jest wzmocnienie pozytywnego wizerunku mleka i produktów mlecznych.

Zanim przystąpiliśmy do zabawy kulinarnej było trochę teorii. Dzieci dowiedziały się, co  kryje się  w mleku? A mianowicie mleko to cenne źródło wielu składników mineralnych takich jak fosfor, magnez i potas. Zawiera też witaminy B2, B12,A. Uczniowie dowiedzieli się też  aby mieć zdrowe kości powinni spożywać 1litr mleka dziennie. Można wymienić na przetwory mleczne np. jogurty, kefiry, koktajle, serki. Uczniowie z klasy 2A  przygotowali mleczne desery. Była mleczno – owocowa niespodzianka, truskawkowa fantazja, winogronowe kubełek , tęczowy jogurt, borówkowo – orzechowy zawrót głowy itp.

Dzieci przygotowały smaczne, zdrowe i kolorowe desery wg własnych pomysłów i autorskich przepisów. Pracowały z dużym zaangażowaniem i z wielkim apetytem zjadły je na drugie śniadanie.

Tradycją naszej szkoły jest witanie wiosny na sportowo. 29 marca 2017r. na boisku szkolnym zebrała się  cała brać uczniowska od klasy I do VI. Imprezę rozpoczęła p. Hanna Rauchfleisch, dyrektor szkoły przpomnieniem o potrzebie dbania o zdrowie i  życzeniami dobrej zabawy. Następnie p. Lidia Graul przypomniała wszystkim uczestnikom jak w naszym życiu ogromną rolę odgrywa aktywność fizyczna, jak ruch korzystnie wpływa na układ oddechowy i krwionośny. Następnie zaprosiła uczniów do wspólnej zabawy. Konkurencje sportowe odbywały się na poziomach klas. Pogoda i humory dopisywały. Dzieci były usatysfakcjonowane i zadowolone.

Aby zobaczyć pozostałe zdjęcia, kliknij w fotografię!

Szanowni Państwo,

W Bydgoszczy placówki oświatowe realizują Miejski Program „Na ścieżkach zdrowia” w ramach Strategii Rozwoju Edukacji Miasta Bydgoszczy na lata 2013 – 2020 w odniesieniu do działania 2.5.5. Profilaktyka i promocja zdrowia.

W dniach 15.02.2017r. – 17.02.2017r. w Szkole Podstawowej nr 38 w Bydgoszczy odbyły się spotkania Koordynatorów ds. Promocji Zdrowia, które były okazją do poznania szerokiej działalności przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych i innych typów placówek oraz do wymiany doświadczeń i pomysłów.

W spotkaniach uczestniczyli: pani Katarzyna Kirstein – Piotrowska, Inspektor Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Bydgoszczy, pani dr Małgorzata Zajdel, Pełnomocnik Rektora ds. Doskonalenia Jakości Kształcenia Uniwersytetu Technologiczno – Przyrodniczego w Bydgoszczy, pani Anna Różańska, Straszy Asystent ds. Oświaty Zdrowotnej Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej, pani dr Małgorzata Ostrowska, doradca metodyczny wychowania fizycznego Miejskiego Ośrodka Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy oraz wicedyrektorzy, nauczyciele i pracownicy placówek oświatowych naszego miasta.

Dziękuję za pozytywny odzew na propozycję utworzenia Sieci przedszkoli promujących zdrowie, Sieci gimnazjów i szkól ponadgimnazjalnych promujących zdrowie oraz Sieci szkól podstawowych promujących zdrowie. Dwie pierwsze Sieci już zainicjowały swoją działalność. Sieci realizować będzie wszelkie działania promujące zdrowie fizyczne, psychiczne i społeczne oraz dzielić się doświadczeniem w tym zakresie z innymi placówkami.

Serdecznie pozdrawiam,

Hanna Rauchfleisch

 

Kliknij w zdjęcie, aby zobaczyć pozostałe fotografie

 

 

Design by vonfio.de