Szkoła Podstawowa nr 38 im. Zdobywców Wału Pomorskiego w Bydgoszczy

 

W środę 26 września wyklejaliśmy obrazkami przedstawiającymi zdrową żywność i aktywność sportową ogromną piramidę zdrowia 12m na 10m.  Nie słyszeliśmy aby ktoś przed nami podjął się takiego przedsięwzięcia. Zużyliśmy 56 arkuszy szarego papieru. Uczestniczyli w tym działaniu zaproszone szkoły podstawowe nr 13,10,27,37,28,61,67,2,45, przedszkola nr 20,61,68 oraz Specjalny Ośrodek  Szkolno – Wychowawczy.

W tym samym czasie w studio TVB udzielała wywiadu pani dyrektor mgr

Hanna Rauchfleisch. Relacja była transmitowana na żywo w programie pt.: "Z pierwszej ręki".

Wcześniej  w klasach były przeprowadzone zajęcia o zdrowym i aktywnym życiu. Tak przygotowani uczniowie poprzez zabawę wykorzystali zdobytą wiedzę i uczestniczyli w wielkim dziele. Efekt końcowy  rewelacyjny. Chętne klasy brały udział pod opieką p. Alicji i p. Ani w zabawach sportowych.

Wszyscy dobrze się bawili.

Zespół  prozdrowotny   

kliknij, aby zobaczyć program

 

kliknij

  

 

W dniu 21 maja 2018r. 24-osobowa reprezentacja uczniów klas 4, 5 i 6 pod opieką Lidii Graul i Alicji Jażdżewskiej wzięła udział w masowej imprezie lekkoatletycznej zorganizowanej przez Fundację Wychowanie przez Sport i Wydział Edukacji Miasta Bydgoszczy. Zawody odbyły się na stadionie Zawiszy. Pogoda dopisała humory też. Każde dziecko wróciło do domu z medalem. Startowaliśmy na najbardziej profesjonalnym stadionie lekkoatletycznym. Pani Lidia Graul udzieliła wywiadu dla Radia Plus promując naszą szkołę. Pozdrawiamy zdrowo na sportowo.

4 czerwca 2018r. w poniedziałek na nowo powstałym boisku do plażowej piłki siatkowej przy ul. Gniewkowskiej odbył się turniej dla dziewcząt z klas 7 zorganizowany przez naszą szkołę. W turnieju wzięły udział reprezentacje 4 szkół: SP 56, SP 57, SP Sokrates i SP 38. Pogoda dopisała, kibice również. Od samego początku do końca turnieju był z nami Pan Krzysztof Laskowski, przewodniczący Rady Osiedla Glinki-Rupienica, sponsor nagród turniejowych. Turniej wygrała szkoła "Sokrates" 2.  miejsce zajęła SP38, 3. miejsce SP 57, 4. miejsce SP 56. Nagrody wręczała Pani Dyrektor Hanna Rauchfleisch. Nie słyszeliśmy o organizacji podobnego turnieju w Bydgoszczy. Nadmieniamy,że w "Sokratesie" grała dziewczyna z USA , co podnosi  turniej do rangi międzynarodowej :-).  Chyba jesteśmy prekursorami. Wszystkim uczestnikom bardzo się podobało więc wpisujemy turniej do kalendarza naszych cyklicznych imprez sportowych. Ze sportowym pozdrowieniem Lidia Graul.

 

Aby poczuć powiew wakacynych przygód i zobaczyć pozostałe fotografie, kliknij w zdjęcie.

 

Zespół prozdrowotny SP38 wraz z uczniami zawsze z okazji Dnia Matki organizuje "Happening zdrowia". W tym roku 29 maja 2018r. wyszliśmy na ulice naszego osiedla. Uczniowie klas 3a, 3c i 4c składali kobietom życzenia i przypominali o badaniach profilaktycznych, które są bezpłatne i często ratują  życie. Każda kobieta została obdarowana własnoręcznie wykonanym kwiatkiem. Spotkaliśmy się z dużą życzliwością i miłymi gestami ze strony mieszkańców oraz słowami: "Dziękujemy Wam za taką akcję".

 

 

 

Design by vonfio.de