Szkoła Podstawowa nr 38 im. Zdobywców Wału Pomorskiego w Bydgoszczy

 

9 kwietnia 2018 r. z okazji obchodów Światowego Dnia Zdrowia uczniowie klas 1-3 obejrzeli przedstawienie w wykonaniu dzieci z klasy 3f oraz ich wychowawcy pt. "Rozprawa sądową przeciwko fast foodom". Młodzi aktorzy wcielili się w rolę Oskarżonego - przedstawiciela Fast Foodów, Oskarżyciela – Zdrowie, Świadków – Modelki, Informatyka i Dziecka, Biegłego Sądowego – Dietetyka oraz Ławnika. Wychowawca wystąpił w roli  Sędziego Zdrówka. Po przedstawieniu uczniowie edukacji wczesnoszkolnej wyklejali ogromną piramidę zdrowia i aktywności fizycznej, wcześniej zgromadzonymi wycinkami z makulatury. W wyniku tej akcji powstała ogromna piramida o wysokości 11 metrów. Następnie wszystkie dzieci wzięły udział w grach, zabawach i zawodach sportowych, które zorganizowano na Orliku.Uczestnicy tej akcji aktywnie się bawili i współpracowali oraz rozwijali swoją wiedzę na temat zdrowego odżywiania, a także doskonalili kondycję fizyczną.

Anna Bukowska i zespół prozdrowotny

Aby zobaczyć pozostałe zdjęcia kliknij w fotografię

 

Uczniowie klas 2a i 2b włączyli się do projektu edukacyjnego „Niesmowity świat higieny jamy ustnej” przygotowanego przez Instytut Blend-a-med Oral-B oraz Disney Polska. Uczniowie podczas zajęć uczyli się o tym, jak dbać o zdrowie zębów i dziąseł oraz utrwalali pozytywne nawyki dbania o zdrowie jamy ustnej. W ramach projektu obejrzeli film przygotowany przez instytut oraz rozwiązywali różne zadania w przygotowanych arkuszach z ćwiczeniami. 8 marca 2018 r. odbyło się spotkanie z panią Karoliną – edukatorem szkolnym Instytutu. Podsumowaliśmy na nim nasze wiadomości o higienie jamy ustnej. Każde dziecko otrzymało dyplom ukończenia kursu, a rodzice przewodnik.

 

Magdalena Grądziel

Lidia Wypijewska

Aby zobaczyć pozostałe fotografie, kliknij w zdjęcie.

 

Rowerowy Maj to największa w Polsce kampania promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci. Skierowana jest głównie do uczniów Szkół Podstawowych, gdzie poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły.

 

Więcej informacji po linkami

 

http://www.bydgoszcz.pl/aktualnosci/tresc/podstawowki-na-rowery/

 

oficjalna strona kampanii

 

https://rowerowymaj.eu/

8 listopada 2017 r. po raz kolejny wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji „Śniadanie daje moc” organizując „Drugie Śniadanie u Lidera". Zaprosiliśmy na nie zaprzyjaźnionych przedstawicieli bydgoskich instytucji: WEiS Urzędu Miasta Bydgoszczy, NFZ, UTP, UKW, CM, BSW, Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej, BORPA, Policji, Straży Miejskiej i Polskiego radia PiK.


W stołówce szkolnej „wystrojonej w jesienne klimaty” uczniowie klasy 3a i 3c pracowali w 5-osobowych zespołach w towarzystwie zaproszonych gości. Przygotowywali pełnowartościowe śniadanie, przestrzegając zasad higieny. Dzieci zrobiły  kolorowe, zdrowe kanapki z jajkiem, szynką, serem, pomidorem, kiełkami i pastą twarogową. Na stole były też płatki z mlekiem i owoce. Wszyscy uczestnicy zasiedli do stołu spożywając wspólnie śniadanie. Wszystkim dopisywał apetyt i dobry humor.
Relację z tego wydarzenia możemy zobaczyć i posłuchać na stronie Polskiego Radia PIK.
Pozostali uczniowie klas I – III przygotowywali śniadanie wraz z wychowawcami w swoich salach.
Dziękujemy gościom za przybycie, przygotowanie z dziećmi śniadania i wspólne promowanie zdrowego odżywiania.

Design by vonfio.de