Szkoła Podstawowa nr 38 im. Zdobywców Wału Pomorskiego w Bydgoszczy

Dnia 13.04.2018r. uczeń naszej szkoły Artur Bieniek brał udział w regionalnym etapie konkursu naukowego Explory. Jest to konkurs dla młodych naukowców w wieku 13-20 lat. Był on jednym z najmłodszych uczestników! Zakwalifikowało się do niego 120 projektów z całej Polski, z czego w Bydgoszczy swoje pomysły prezentowało 30 zespołów. Projekt Artura „Matryca wyświetlaczy 8x8 kontrolowanych przez Arduino ze sterowaniem Bluetooth” został doceniony. Otrzymał wyróżnienie za innowacyjny projekt od Kujawsko-Pomorskiej Agencji Innowacji. Łącznie do finału dostało się 8 projektów. Opiekunem naukowym jest mgr inż. Kamilla Tuzińska - nauczyciel fizyki w naszej szkole. Wkrótce w gazetce szkolnej relacja z imprezy. Gratulujemy rodzinie Artura oraz jemu samemu, mamy nadzieję, że jego osoba stanie się przykładem dla innych a on nadal będzie rozwijał swoje niezwykłe zainteresowania.

 

Link do tematów projektów z całego kraju – zachęcamy do zapoznania się w jakim gronie znalazł się nasz uczeń

 

Kliknij aby zobaczyć pozostałe zdjęcia z konkursu naukowego

 

Design by vonfio.de