Szkoła Podstawowa nr 38 im. Zdobywców Wału Pomorskiego w Bydgoszczy

Drodzy Uczniowie,

życzę Wam pięknych, słonecznych i niezapomnianych wakacji. Znacie zasady bezpiecznego wypoczynku, przestrzegajcie je. Chcę zobaczyć Was we wrześniu szczęśliwych. Pamiętajcie, jesteście uczniami wspaniałej Szkoły Podstawowej nr 38 w Bydgoszczy "Szkoły Otwartej i Tolerancyjnej". Dbajcie o swój i naszej szkoły wizerunek. Do zobaczenia po wakacjach.

Hanna Rauchfleisch

Dyrektor Szkoły

Dnia 13.04.2018r. uczeń naszej szkoły Artur Bieniek brał udział w regionalnym etapie konkursu naukowego Explory. Jest to konkurs dla młodych naukowców w wieku 13-20 lat. Był on jednym z najmłodszych uczestników! Zakwalifikowało się do niego 120 projektów z całej Polski, z czego w Bydgoszczy swoje pomysły prezentowało 30 zespołów. Projekt Artura „Matryca wyświetlaczy 8x8 kontrolowanych przez Arduino ze sterowaniem Bluetooth” został doceniony. Otrzymał wyróżnienie za innowacyjny projekt od Kujawsko-Pomorskiej Agencji Innowacji. Łącznie do finału dostało się 8 projektów. Opiekunem naukowym jest mgr inż. Kamilla Tuzińska - nauczyciel fizyki w naszej szkole. Wkrótce w gazetce szkolnej relacja z imprezy. Gratulujemy rodzinie Artura oraz jemu samemu, mamy nadzieję, że jego osoba stanie się przykładem dla innych a on nadal będzie rozwijał swoje niezwykłe zainteresowania.

 

Link do tematów projektów z całego kraju – zachęcamy do zapoznania się w jakim gronie znalazł się nasz uczeń

 

Kliknij aby zobaczyć pozostałe zdjęcia z konkursu naukowego

 

Drogie Uczennice, Drodzy Uczniowie


szukam wakacyjnych liderów. Nie muszą być najwięksi i najsilniejsi, dobrego lidera cechuje przede wszystkim mądrość i odpowiedzialność za członków grupy. Lider, to ktoś kto wstawi się za słabszym, zareaguje na krzywdę innych, dostrzeże niebezpieczeństwo, powie „nie” zbędnemu ryzyku. Czy są wśród Was tacy? Nie mam wątpliwości, że tak!
Zakończenie roku szkolnego to najwłaściwszy moment, aby zwrócić Waszą uwagę na kwestię bezpieczeństwa. Moi drodzy, bezpieczeństwo to nie puste hasło, slogan czy internetowy hasztag, który wymyślili dorośli, aby uprzykrzyć wam wakacje. Za tym słowem kryje się najwyższa troska o to, aby wasz – nie ma co ukrywać - najlepszy czas w roku, upłynął bez niepotrzebnych problemów.
W nadchodzące wakacje aktualne pozostają hasła kampanii społecznej Rzecznika Praw Dziecka – „Odwaga ratuje życie” (www.odwagaratujezycie.pl). Odwaga to nie brak strachu przed skokiem do nieznanej wody, to przede wszystkim umiejętność podejmowania mądrych decyzji, zdolność do asertywnych postaw, odpowiedzialność za siebie i bliskich.
Pamiętajcie, że wokół macie dorosłych, których zawsze możecie poprosić o pomoc. Warto słuchać ich rad, rozmawiać, nie dąsać się, że czegoś zabraniają. Ich też, kilka lub kilkanaście lat wcześniej ktoś ostrzegał przed wakacyjnymi niebezpieczeństwami. Do Waszej dyspozycji jest bezpłatna linia Dziecięcego Telefonu Zaufania Rzecznika Praw Dziecka 800 12 12 12.
Przy okazji, apeluję do dorosłych o stworzenie podczas wakacji możliwie najlepszych warunków do wypoczynku dzieci. Niezależnie, czy bawią się na placach zabaw (pamiętajmy o stanie technicznym!), czy pod opieką wychowawców na koloniach i obozach (wierzę, że dacie radę jak co roku!) - dorośli mają obowiązek respektować prawa najmłodszych, a te zaczynają się od ludzkiego szacunku.
Wszystkim życzę dużo słońca i uśmiechu! Wypoczywajcie bezpiecznie!
Wakacyjni liderzy – trzymam za was kciuki!


Wasz Rzecznik
Marek Michalak

bajkowab

Wykaz podręczników  dla klasy 6 – rok szkolny 2016/2017

Przedmiot

Wydawnictwo

Autor i tytuł podręcznika

Ćwiczenia

 

Język polski

WSiP

H.Dobrowolska, U.Dobrowolska; „Jutro pójdę w świat”

H.Dobrowolska, U.Dobrowolska; „Jutro pójdę w świat”- zeszyt ćwiczeń

 
 

Historia i społeczeństwo

Nowa Era

Grzegorz Wojciechowski; „Wczoraj i dziś”

Tomasz Maćkowski; „Wczoraj i dziś”- zeszyt ćwiczeń

 
 

Język angielski

Oxford University Press

T.Falla, P.A Davies, S.Wheeldon, P.Shipton, E.Palczak; Steps in English 3 Student's Book

Steps in English 3 Workbook

 
 

Matematyka

Nowa Era

 

M., Braun  A.Mańkowska , M.Paszyńska; Matematyka z kluczem. Podręcznik klasa 6.

Matematyka z kluczem  zeszyt ćwiczeń do klasy 6 Część 1 i Część 2.

 

Przyroda

Nowa Era

J.Stawarz, F.Szlajfer, H.Kowalczyk; „Tajemnice przyrody”

D.Marszał, M.Mochnacz, J. Stawarz; „Tajemnice przyrody”- zeszyt ćw. Cz.1 i 2

 

Plastyka

Bez podręcznika

Bez podręcznika

Bez ćwiczeń

 

Muzyka

Nowa Era - kontynuacja

M.Gromek, G. Kilbach; „I gra muzyka” Podręcznik do muzyki dla klas IV-VI SP

Bez ćwiczeń

 

Zajęcia techniczne

Operon - kontynuacja

U.Białka, J.Chrabąszcz; Zajęcia techniczne – część techniczna

Bez ćwiczeń

 

Zajęcia komputerowe

Migra - kontynuacja

G. Koba; Zajęcia komputerowe dla szkoły podstawowej. Klasy IV-VI

Bez ćwiczeń

 
 

 

 

Uwaga! Zgodnie z obowiązującym rozporządzeniem MEN pozostali uczniowie w roku szkolnym 2016/2017 będą mieli wypożyczone książki za pośrednictwem biblioteki.

Design by vonfio.de