Szkoła Podstawowa nr 38 im. Zdobywców Wału Pomorskiego w Bydgoszczy

W piątek 17.11.2017r. reprezentacja naszej szkoły w koszykówce wygrała po zaciętej walce swój pierwszy mecz w XXV BYDGOSKIEJ OLIMPIADZIE  MLODZIEŻY wynikiem 35 do 32. Zwycięstwo nasze jest tym bardziej cenne,  gdyż wygraliśmy z reprezentacją szkoły sportowej (SP nr 65). 

Uczestnikami naszej zwycięskiej drużyny koszykarskiej w piątkowym meczu byli: Brzuchalski Eryk,  Kończal Mateusz, Kos Aleksander, Markiewicz Kacper, Markiewicz Oliwier, Nehring Nikodem, Pasternacki Mateusz, Pawlak Mateusz, Radziejewski Borys, Rolnicki Patryk. 

Trzon naszej drużyny stanowią chłopcy, którzy grają w klubie UKS BASKET Regnum który trenuje w budynku naszej szkoły. Grają oni w rozgrywkach ligowych U-13 i U-14 oraz w wielu ogólnopolskich,  międzynarodowych turniejach i już po raz drugi zdobyli brązowy medal za trzecie miejsce w naszym województwie. Zainteresowani mogą poczytać o naszych zawodnikach na stronie Kujawsko-pomorskiego Związku Koszykówki   Mateusz Pawlak  Mateusz Kończal  Kos Aleksander  Jan Barwiński

W imieniu szkoły szczególne podziękowania chcemy przekazać uczniom Patrykowi Rolnickiemu oraz Oliwierowi Markiewiczowi. Patryk Rolnicki zgłosił się do naszej drużyny w przeddzień zawodów – z powodu kontuzji jednego z naszych podstawowych zawodników Jana Barwińskiego nie posiadaliśmy minimalnej ilości zawodników i Patryk swoją postawa uratował nas przed walkowerem a poprzez swoje zaangażowanie w grze zmusił przeciwnika do dużego wysiłku. Na  słowa podziękowania zasłużył również Oliwier, który osłabiony chorobą, stawił się do walki na parkiecie – brawo za hart ducha, waleczność i godne reprezentowanie naszej szkoły. Koszykówka jest trudną grą zespołową nad przygotowaniem chłopaków do gry czuwa nasza nauczycielka Alicja Jażdzewska wspierana przez trenerów koszykówki Mateusza Skrzelę oraz Marcina Borutę. Miło było również oglądać dopingującego naszych uczniów prezesa Basket Regnum Grzegorza Owczarka

Następny mecz gramy 1 grudnia z SP66 – wierzymy, że będzie to również mecz zwycięski! Jeszcze raz gratulujemy! Wszyscy nasi zawodnicy spisali się na medal! Trzymajcie formę aż do finału!

 

Design by vonfio.de