Szkoła Podstawowa nr 38 im. Zdobywców Wału Pomorskiego w Bydgoszczy

Zapraszamy na bieg z gwarą bydgoską! Nasza szkoła jest współorganizatorem konkursu poświęconego gwarze bydgoskiej pt.: Bydgoska gwara na youtube” – patronat nad tym konkursem objęli m.in. prof. Andrzej dyszak Autor Słownika miejskiego bydgoszczan, Biblioteka Pedagogiczna, Kujawsko Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli oraz Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy. Konkurs trwa od 1 czerwca do 15 grudnia 2017r. – szczegółowe informacje oraz regulamin pojawią się wkrótce na naszej stronie www.38.bydgoszcz.pl w zakładce konkursy.
W najbliższą sobotę 27 maja o godzinie 9:00 w parku nad starym kanałem odbędzie się 125 bieg zorganizowany w ramach Parkrun – Bieg ten poświęcony jest właśnie gwarze bydgoskiej.
Wśród uczestników rozlosowane będą dwa słowniki „Gwary miejskiej bydgoszczan”. Wszystkich biegających lub zaczynających biegać serdecznie zapraszamy do udziału. Biegi organizowane w ramach Parkrun są bezpłatne i odbywają się w każdą sobotę o godzinie 9:00 na dystansie 5km. Tempo biegu też jest różne można ścigać się z osobami, które ten dystans pokonają w 17 minut, można też rekreacyjnie przebiec się wokół Starego Kanału Bydgoskiego podziwiając uroki otaczającego go parku.
Aby zapisać się na bieg wystarczy zarejestrować się na stronie i wydrukować sobie indywidualny kod kreskowy. Na biegach Parkrun prowadzony jest pomiar czasu. Zainteresuj się historią gwary naszego miasta, weź udział w bieg. Serdecznie zapraszamy. http://www.parkrun.pl/bydgoszcz/

Design by vonfio.de